Connect with Us

All posts tagged "lulzim berisha"

Politikë 16:08 - 8 Maj, 2020

Pse Blushi nuk ndahet dot nga krimi?

Dje, me fakte, CNA.al tregoi se si gazetari, politikani i shndërruar në menaxher dhe bashkëpronar, në ortak të pronarëve të inceneratorëve në Shqipëri, Ben Blushi, i...

Denoncim 18:54 - 7 Maj, 2020

Ben Blushi avokat i botës së krimit/ Del në krah të Lulzim Berishës

Gjatë fushatës së vitin 2017, një video dhe foto të cilën po e publikojmë më poshtë, bëri zhurmë elektorale, kjo për faktin se Ben Blushi, rilindasi...

Kronika 14:48 - 5 Maj, 2020

Publikohet video e sekuestrimit të 1.2 mln litrave naftë në magazinën e Lulzim Berishës

Publikohen pamjet e sekuestrimit të 1,2 milionë litrave naftë dhe të një magazine doganore në Durrës në pronësi të Lulzim Berishës. Së bashku me Strukturat e...

Kronika 15:56 - 3 Mars, 2020

GJKKO kërkon sekuestrimin e makinës blind/ Avokati i Lulzim Berishës kundërshton vendimin

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka pranuar kërkesën e SPAK-ut për sekuestrimin e automjetit të Lulzim Berishës, të etiketuarin si kreu i...

Politikë 16:29 - 20 Shkurt, 2020

I sekuestroi OFL/ SPAK “i vë vulën” kërkesës për pronat e Doçajve dhe Lulzim Berishës

SPAK ka kërkuar sot të sekuestrohen në mënyrë emergjente 8 prona të grupit të Doçajve dhe të ish-kreut të bandës së Durrësit Lulzim Berishës. Mësohet se...

Politikë 22:59 - 6 Shkurt, 2020

Ish-drejtuesi i policisë zbulon bisedën/ Ja kush është personi i vetëm që ka frikë Lulzim Berisha

Ish-drejtuesi i lartë në Policinë e Shtetit Erzen Breçani zbuloi bisedën me Lulzim Berishën, të etiketuarin si kreu i bandës së Durrësit. Breçani tregoi se Lulzim...

Politikë 22:49 - 6 Shkurt, 2020

Deklarata e Lalës/ “Lulzim Berishës i është liruar pasuria me garanci të Vangjush Dakos”

Gazetarja Klodiana Lala ka folur lidhur me listën e personave që i është sekuestruar pasuria nga Operacioni Forca e Ligjit. Lala tha pasuria e Lulzim Berishës...

Lajme 14:45 - 5 Shkurt, 2020

Aksioni Anti KÇK/ Zbardhet pasuria e Lulzim Berishës

Zbardhet deklarata e pasurisë së Lulzim Berishës i cili iu bind ultimatumit të Operacionit Forca e Ligjit për plotësimin e formularit. Mësohet se Berisha ka një...

Lajme 12:11 - 5 Shkurt, 2020

Lulzim Berisha zbaton afatin e OFL/ Bën deklarimin e pasurisë

Pa kaluar ende 48 orarshi i vendosur nga OFL, Lulzim Berisha ka bërë deklarimin e pasurisë. Avokati i Berishës, Detar Hysi ka bërë me dije se...

Kronika 14:47 - 4 Shkurt, 2020

48 orë kohë për deklarimin e pasurisë!/ Pas avokatit reagon motra e Lulzim Berishës

Pas avokatit të Lulzim Berishës ka reaguar edhe motra e tij lidhur me operacionin e OFL për verifikimin e pasurisë së kreut të grupit kriminal në...

Kronika 13:47 - 4 Shkurt, 2020

OFL ultimatum për deklarimin e pasurisë/ Reagon Lulzim Berisha

Pas ultimaturmit të Operacionit Forca e Ligjit për plotësimin e formularit të deklarimit të pasurisë ka reaguar Lulzim Berisha përmes avokatit të tij Detar Hysi. Sipas...

Kronika 11:04 - 4 Shkurt, 2020

OFL ultimatum Lulzim Berishës dhe Ardian Çapjas/ Justifikoni pasurinë brenda 48 orëve

Operacioni Forca e Ligjit u ka nisur sot formularin për të justifikuar pasurinë, Lulzim Berishës, ish-kreu i bandës së Durrësit dhe Ardian Çapjas në Elbasan. Forca...

Aktualitet 10:50 - 6 Dhjetor, 2018

Lulzim Berisha përballet në Gjykatë më atentatorin e tij

Lulzim Berisha është paraqitur në sallën e Gjykatës së Krimeve të Rënda në seancën gjyqësore ndaj atentatorit të tij, Ahmet Ajeti. Seanca gjyaqësore u shty për...

Uncategorized 14:40 - 8 Nentor, 2018

Arrestohet në Amsterdam miku i Lulzim Bashës dhe Lulzim Berishës/ U kap me 60 kg heroinë

Autoritetet e Holandës kanë arrestuar shqiptarin Amar Shkëmbi, ose i njohur ndryshe si miku i ngushtë i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, raporton TemA. Pas një...

Aktualitet 10:23 - 25 Tetor, 2018

Atentati ndaj Lulzim Berishës/ Dështon për herë të tretë seanca ndaj Ahmet Ajetit

Ka dështuar sërish seanca gjyqësore për Ahmet Ajetin, organizatorin e një atentati ndaj Lulzim Bashës, ish-kreut të bandës së Durrësit. Ajeti është dënuar në mungesë me...

Aktualitet 16:49 - 20 Dhjetor, 2017

Prokuroria e do në burg Lulzim Berishën

Gjykata e Lartë ka vendosur ditën e sotme rishqyrtimin e lirimit me kusht të Lulzim  Berishës, për të parë nëse ishte i drejtë vendimi i Gjykatës...

Aktualitet 11:48 - 9 Shtator, 2017

Deputetët e turpshëm të Bashës/ Historia dhe vlerat e munguara

Në vitin 1920 parlamenti shqiptar drejtohej nga Mytesim Këlliçi. Të dhenën e ka sjellë të publikuar sot ish drejtori i Arkivës së Ministrisë së Brendëshme, Kastriot Dervishi,...

Aktualitet 15:06 - 29 Mars, 2017

Lirohet ish drejtori i burgut të Durrësit/ Akuzohej se favorizoi Lulzim Berishën

Lirohet ish-drejtori i burgut të Durrësit, Astrit Kotaj. Ky i fundit akuzohej se favorizoi Lulzim Berishën për lirim me kusht. Lulzim Berisha është ish kreu i...

Aktualitet 18:31 - 17 Dhjetor, 2016

Lirimi i Lul Berishës/ Lubonja: Gjykatësit kanë marrë para

Analisti dhe publicisti Fatos Lubonja ishte i ftuar në emisionin “Kjo javë” me Nisida Tufën ne “News24”, ku është diskutuar për çështjet me më shumë impakt...

Aktualitet 11:06 - 9 Dhjetor, 2016

Donald Lu flet për lirimin e Lul Berishës/ E papranueshme duhet të indinjohemi

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu, ka reaguar për lirimin nga burgu të Lul Berishës i njohur si një nga kapot e bandave të Durrësit. Në...

Aktualitet 21:43 - 4 Mars, 2015

Arrestohet Elis Deda, anëtari i bandës së Lulzim Berishës

Policia italiane ka arrestuar 18 nga anëtarët e klanit mafioz të “Koza Nostrës” siciliane. Në mesin e të arrestuarve është dhe Elis Deda, i njohur si...