Connect with Us

All posts tagged "lulzim basha"

Akti i Bashës që duhet duartrokitur/ Një betejë e fituar për median e lirë dhe opozitën
English 18:12 - 19 Tetor, 2020

Lulzim Basha’s act is to be applauded/ A battle won for free media and opposition

Almost six years after the signing of the incinerator PPPs, the Democratic Party has brought the complete file to SPAK. A process that started with an...

Balla në mbrojtje të inceneratorëve/ Basha po i vë gjobë kompanisë, nuk ka për parim plehrat
Politikë 16:29 - 19 Tetor, 2020

Balla në mbrojtje të inceneratorëve/ Basha po i vë gjobë kompanisë, nuk ka për parim plehrat

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, sulmoi ashpër kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha për deklaratat e bëra ditët e fundit për inceneratorët. Balla...

Taulant Balla e thotë hapur/ Ja për çfarë bie dakord me Lulzim Bashën
Politikë 16:13 - 19 Tetor, 2020

Taulant Balla e thotë hapur/ Ja për çfarë bie dakord me Lulzim Bashën

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla, ka treguar pak minuta më parë se për çfarë bie dakord me kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Balla...

Taktika e PD për zgjedhjet/ Frrok Çupit: Bashën e shikoj me premtime anemike
Politikë 20:20 - 18 Tetor, 2020

Taktika e PD për zgjedhjet/ Frrok Çupit: Bashën e shikoj me premtime anemike

Analisti Frrok Çupi, në një intervistë për Top Channel, ka komentuar taktikën e Lulzim Bashës për fushatën elektorale. Analistët presin një fushatë elektorale me premtime të realizueshme...

Nuk përmbahet Bushati/ PS e përdori marrëveshjen e 5 qershorit si letër higjenike
Opinione 12:25 - 18 Tetor, 2020

Nga Andi BUSHATI/ Pse Basha po i tregon plehrat me gisht?

Lulzim Basha ka vënë një bast. Mes qindra aferave korruptive, mes skandaleve të pafundme të kësaj qeverie, mes vjedhjeve ditën për diell nga fitues tenderash të...

Berisha dërgon mesazh live në emision dhe i përmend të ëmën/ “Tërbohet” Rama
Politikë 16:17 - 17 Tetor, 2020

Skandali i inceneratorëve/ Rama akuza Shkullakut: Ishte në krye të luftës për t’i bërë jehonë sulmit të Lulëzimit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për skandalin e inceneratorëve, pas debatit të dy netëve më parë me gazetarët në emisionin “Opinion”. Rama ka hedhur akuza...

Nga Eduard Zaloshnja/ Qarqet ku do të përcaktohet rezultati i zgjedhjeve të prillit
Opinione 20:48 - 15 Tetor, 2020

Nga Eduard Zaloshnja/ Qarqet ku do të përcaktohet rezultati i zgjedhjeve të prillit

Me ndryshimin e sistemit zgjedhor, llogaritë elektorale do të jenë të ngjashme me zgjedhjet e 2017-ës, kur koalicionet paraelektorale u pamundësuan nga marrëveshja Rama-Basha e 17...

Përplasjet Rama-Meta/ Mustafaj: Presidenti ka të drejtë në shumicën e gjërave, mes tij dhe Bashës s’ka rivalitet
Politikë 19:05 - 15 Tetor, 2020

Përplasjet Rama-Meta/ Mustafaj: Presidenti ka të drejtë në shumicën e gjërave, mes tij dhe Bashës s’ka rivalitet

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj, ka folur për përplasjet mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Mustafaj i dha të drejtë Metës, ndërsa pretendon se...

“Luli bën çfarë i thonë ata të tre”/ Rama nga Asambleja e PS: Me ne në krye ka shumë vështirësi por nesër…
Politikë 16:28 - 15 Tetor, 2020

Manipulimi i votimeve për kandidatët e PD/ Rama: Një person votonte 36 herë

Kryeministri Edi Rama ka thumbuar kryetarin e Partisë Demokratike për procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë. Rama përmendi skandalin e manipulimit të votave në disa...

Kërcënohet Emirjana Sako për inceneratorët?/ Rama: Luli e meriton një shpullë, përtej batutave…
Politikë 15:55 - 15 Tetor, 2020

Kërcënohet Emirjana Sako për inceneratorët?/ Rama: Luli e meriton një shpullë, përtej batutave…

Gazetarja Ambrozia Meta ka ngritur aludime të forta se kryebashkiakja e Durrësit Emirjana Sako ka marrë kërcënime për çështjen e inceneratorëve. Meta pyeti kryeministrin Edi Rama...

Nard Ndoka e thotë troç/ S’kam besim te Basha, nuk ia lejoj vendin tim
Politikë 23:32 - 14 Tetor, 2020

Nard Ndoka e thotë troç/ S’kam besim te Basha, nuk ia lejoj vendin tim

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, lidhur me aleatin e tij dhe kryetarin e opozitës Lulzim Bashën....

“I kemi skemat gati në të gjitha variantet”/ Agron Duka tregon kë ministri i ka kërkuar Bashës
Politikë 22:26 - 14 Tetor, 2020

“I kemi skemat gati në të gjitha variantet”/ Agron Duka tregon kë ministri i ka kërkuar Bashës

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, foli sot për skemat që ka krijuar opozita në rast se do të fitojë zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Duka...

Nga Lorenc Vangjeli/ Edi ecën vetë dhe sindroma e Koçit që ja gjejnë nusen të tjerët
Opinione 21:09 - 14 Tetor, 2020

Nga Lorenc Vangjeli/ Edi ecën vetë dhe sindroma e Koçit që ja gjejnë nusen të tjerët

Ka shumë paralele që mund të hiqen në të shkuarën e dy njerëzve që duelojnë për qeverisjen e ardhshme të shqiptarëve. Ka edhe më shumë veçanti...

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash
Politikë 20:01 - 14 Tetor, 2020

Portret i pautorizuar i Lulzim Bashës/ Nga drejtori i Ujësjellësit Kamëz

Drejtori i Ujësjellësit në bashkinë e Kamzës, Tomorr Kotarja, ka bërë një portret të pautorizuar të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Kotarja ka bërë një...

Skandali me inceneratorët/ Kulluri: Përgjegjësit të mbajnë përgjegjësi penale, Rama nuk mbron dot as veten
Politikë 16:19 - 14 Tetor, 2020

Çfarë fshihet pas rikthimit të Rulit në PD?/ Kulluri: Pazaret i bën familja e Bashës

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, ka hedhur akuza ndaj kryetarit të Republikës së Re Lulzim Basha dhe anëtarit të Komisionit  të Vlerësimit...

“Bashën do e bëj votues të PS-së”/ Veliaj: Është pasuruar me socialistët në pushtet
Politikë 23:24 - 13 Tetor, 2020

“Bashën do e bëj votues të PS-së”/ Veliaj: Është pasuruar me socialistët në pushtet

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj deklaroi mbrëmjen e sotme se kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha do ta bëjë votues të PS-së. Veliaj deklaroi në Report...

Ish deputeti i PD akuza Bashës/ Po manipulon procesin e përzgjedhjes së kandidatëve
Politikë 21:38 - 13 Tetor, 2020

Kandidati i Bashës refuzon ofertën/ Nuk pranon kandidimin

Gazetari dhe analisti Vehap Kola, ka refuzuar mbrëmjen e sotme publikisht kryetarin e Republikës së Re Lulzim Bashën. Kola tha se PD i ka propozuar të...

Prapaskenat e tërheqjes së mazhorancës/ Murrizi: Kur bën diçka me nxitim thyen qafën ose…
Politikë 19:10 - 13 Tetor, 2020

Murrizi tallet keq me Ramën dhe Bashën/ Dy çuna që ka Tirona, bojn harab një kasaba

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar pas vendimit të qeverisë për vendosjen e detyrueshme të maskave edhe në rrugë. Murrizi ka publikuar një video të kryeministrit Edi...

Marrëveshje Rama-Basha? Një tjetër provë që tregon bashëkpunimin mes palëve
English 17:21 - 13 Tetor, 2020

A Rama-Basha agreement? Another evidence that shows the cooperation between two big parties

A few months ago, specifically in July, the Democratic Party demanded that wearing a mask on the face should not be mandatory only indoors, but also...

Ish-ministri: Do e kishim kaluar thjesht Covid, nëse udhëheqësit do kishin qepur haletë!
Politikë 16:23 - 13 Tetor, 2020

“Ne kemi vetëm garipa”/ Manjani: Liderë janë Berisha dhe Rama, Meta i duhet opozitës

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, pretendon se në vendin tonë nuk ka shtet. Manjani tha se këtu ka pushtetarë dhe garipë, por jo shtetarë. “Këtu ka...

Miliona për inceneratorët/ I del në mbrojtje Taulant Balla: Janë investime të domosdoshme
Politikë 20:28 - 12 Tetor, 2020

Miliona për inceneratorët/ I del në mbrojtje Taulant Balla: Janë investime të domosdoshme

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste Taulant Balla foli për çështjen e inceneratorëve, që sipas PD-së janë kthyer në vatra të grabitjes së parave të...

Gjekmarkaj paralajmëron Bashën/ Nëse nuk krijon besim te qytetarët, do ndëshkohesh
Politikë 18:54 - 12 Tetor, 2020

Gjekmarkaj paralajmëron Bashën/ Nëse nuk krijon besim te qytetarët, do ndëshkohesh

Analisti Agron Gjekmarkaj dha kritika për votimin e kandidatëve të Partisë Demokratike në Tiranë. Gjekmarkaj tha se priste më shumë reagim në Tiranë, ndërsa kërkoi që...

Propozimi PS për hapjen e listave/ Basha mbledh aleatët
Politikë 18:29 - 12 Tetor, 2020

Rritja e shifrave të të infektuarve/ Basha: Koha nuk pret më, njerëzit kanë nevojë për ndihmë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar pas lajmit të Zërit të Amerikës se në Shqipëri janë rritur me 15% rastet e reja me koronavirus....