Connect with Us

All posts tagged "luli"

Satire Politike 13:23 - 28 Tetor, 2019

Zbulohen detajet/ Ku ndryshon takimi i Albin Kurtit me Bashën, nga takimet e tjera?

Dje në rrjetet sociale u publikua fotoja e një dreke ku shihej kryetari Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili...

Politikë 22:54 - 21 Shtator, 2019

Shqipëria në panik/ Basha zhgërryhet rrugëve të Europës

Një tërmet i fuqishëm goditi sot në mesditë Tiranën, Durrësin dhe gjithë Shqipërinë e mesme me epiqendër në detin Adriatik. Raportohet për 75 persona të lënduar,...

Lajm i Rekomanduar 12:57 - 2 Shtator, 2019

Gjekmarkaj “degjeneron” Bashën/ Jo serioz, drejtues i keq

Në nje opinion të botuar sot në të përditshmen Panorama, Agron Gjekmarkaj i njohur si një nga këshilltarët e rinj të përkohshëm të Lulzim Bashës, në...

Lajm i Rekomanduar 12:10 - 2 Shtator, 2019

Lulit i ikën mercenari i radhës

Kur partinë dhe rrethin që të këshillon e zgjedh me mercenarë, servilë dhe kllouna, të gjithë një e nga një do ikin, do shkojnë të shërbejnë...

Politikë 12:06 - 25 Korrik, 2019

Tre rastësitë e çuditshme të Lulit, me Teatrin

Artistë, qytetarë dhe aktivistë të shoqërisë civile, prej mëngjesit të djeshëm janë mbledhur tek Teatri Kombëtar, ku po protestojnë kundër shembjes së godinës. Por, ndërkohë në...

Aktualitet 11:15 - 14 Korrik, 2019

Nga Kreshnik Spahiu/ Me 4 arrestime apo 4 amnisti shpëton Shqipëria

Shqipëria ka vetëm dy zgjidhje që të dal nga gremima ku ka rrëshqitur. Nuk janë as zgjedhjet dhe as rotacioni. Nuk janë as dialogjet dhe as...

taulant balla zbulon sms me ish deputetin
Aktualitet 18:41 - 4 Korrik, 2019

“T’iu japë Luli nga një zyrë në SHQUP”/ Balla tallet keq me kryebashkiakët e djathtë

Kreu i Grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, i pyetur rreth qëndrimit të kryebashkiakëve të djathtë për të mos liruar zyrat dhe nëse do të përdoret policia...

Aktualitet 12:00 - 6 Qershor, 2019

Zbulohet kryeministri që kërkon Luli

Prej 16 shkurtit, opozita ka djegur mandatet e deputetëve dhe vijon protestat kundër kryeministrit Rama, të cilin e akuzon se ka ardhur në pushtet me votat...

Aktualitet 11:57 - 16 Maj, 2019

Shënim/ Për fitoren e Bechettit, humbjen e Ramës dhe xhepat e popullit

Dje mediat raportuan lajmin se biznesmeni italian ka fituar një gjyq kundër shtetit shqiptar, me një vlerë që shkon të paktën 110 milion euro. Kryesisht akuza...

Aktualitet 19:41 - 8 Maj, 2019

Të shtunën emrat e kandidatëve të PS-së/ Rama: Keqardhje për Lulin dhe Monën

Kryeministri Edi Rama, njëkohësisht edhe kryetari i PS-së, ka zhvilluar mbasditen e sotme një mbledhje të Kryesisë së Partisë.Pas përfundimit të saj, në një prononcim për...

Aktualitet 12:58 - 4 Maj, 2019

A duhet të ç’regjistrohet si parti politike Partia Bashkimi Demokrat?

Në debatin e ditës për kërkesat që Partia Bashkimi Demokrat vazhdon të depozitojë në KQZ e që s’dihet se si do përfundojnë, na u desh të...

Aktualitet 14:17 - 1 Maj, 2019

Nikoll Lesi kërcënon/ Shqipëria do digjet nga Mona dhe Luli

Gazetari Nikoll Lesi, në një shkrim të botuar në gazetën “Koha Jonë”, e cila prej kohësh është bërë tribuna mediatike e LSI-së, ka bërë një kërcënim publik....

Aktualitet 12:41 - 6 Prill, 2019

“Vdes brenda disa orësh”/ Avokati i njohur zbulon mashtrimin e SHQUP 

Avokati i njohur Altin Goxhaj i është përgjigjur sot të gjithë kritikëve, që thonë se nëse nuk mbështet Bashën, i shërben Ramës. Në një postim në...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, Republika e re
Aktualitet 11:34 - 3 Prill, 2019

“Gaz Salianji dhe Ervin Duma”/ Rama “degjeneron” Republikën e Re

Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij në seancën e sotme të Kuvendit të Shqipërisë, ka ironizuar kryetarin e Republikës së re, Lulzim Basha. Referuar akuzave të...

Aktualitet 13:19 - 2 Prill, 2019

Rama ironizon Bashën e Kryemadhin/ “Ja çfarë ka parë Mona në filxhan”

Nga Librazhdi, ku po zhvillon takimin e radhës për “Bashkinë që duam”, kryeministri Rama sërish nuk e ka kursyer ironinë ndaj kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi...

Aktualitet 14:48 - 28 Mars, 2019

Avokatja e Lulit përfshihet në skandal?/ Sekretari i FRPD kërkon të shkarkohet

Disa ditë më parë në media ka qarkullur një foto e zyrës së Avokates së Popullit, Erinda Ballanca, e cila është njëkohësisht edhe avokate e familjes...

Aktualitet 13:56 - 5 Mars, 2019

Pasi ngeli në klasë/ Luli merr “ndihmës”

Opozita e bashkuar ka zhvilluar sot protestën e radhës, para parlamentit, duke kërkuar largimin e kryeministrit Rama dhe krijimin e një qeverie tranzitore, që sipas tyre...

lulzim basha propozon djegien e mandateve
Aktualitet 10:43 - 19 Shkurt, 2019

Video-Djegia e mandateve/ Zbulohen përpjekjet e Lulit

Një ditë më parë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat pas përfundimit të mbledhjes së grupit parlamentar, deklaroi se është marrë...

Aktualitet 11:26 - 31 Janar, 2019

Balla ironizon opozitën/ Pse nuk akordohen Luli dhe Mona

Seanca e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë është shoqëruar me debate dhe përplasje të forta. Gjatë kohës që po fliste Ministrja e Financave, Anila Denaj,...

enkel demi qylsat e lulit
Aktualitet 18:50 - 28 Janar, 2019

Nga Enkel Demi/ Qylsat e Lulit!

Asnjëherë nuk e kanë marrë më shumë seriozisht se kaq Lulzim Bashën, sa në këtë kohë, ku veç të tjerash ai lajmëron një demonstratë në mes...

kreu i PD lulzim basha
Aktualitet 12:33 - 14 Janar, 2019

Foto-Kryetari i ri i Lulit nuk di të shkruajë shqip

Zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike në Shkodër, i rezervuan një surprizë Lulit. Për vetëm dy vota plus, Xhevdet Amuli fitoi kundrejt ish-kryetarit Ramiz...

Edmond Spaho, kermilli i PD-se, si ka ndryshuar ne vite
Aktualitet 11:23 - 21 Dhjetor, 2018

Kërmilli i PD-së nxjerr kokën/ Unë dhe Luli jemi kundër Bodes

Në parlament ka ndodhur çudia, ashtu siç pritet dhe ndodh në partinë e Lulit, Sekretari i Përgjithshëm i kësaj force politike nga viti 1997 deri në...

analisti dhe gazetari andi bushati
Aktualitet 16:35 - 17 Dhjetor, 2018

Nga Andi Bushati/ Rama po kërkon kamardaren e Monës dhe Lulit

Edi Rama ka pasur tre qasje të ndryshme ndaj protestave të studentëve. Fillimisht ai i trajtoi me përbuzje duke predikuar se qytetarët nuk mund të paguanin...