Connect with Us

All posts tagged "lule"

Kuriozitete 16:15 - 28 Prill, 2015

Aroma e luleve redukton ndjeshëm nivelin e stresit

Në një studim të realizuar në Japoni pohohet se aroma e luleve ka një efekt pozitiv në organizëm. Aroma e luleve është një fnomen që mund...

Life Style 14:00 - 27 Prill, 2015

Si ti mbani lulet e freskëta më gjatë

Kur dikush ju dhuron lule është një ndjenjë e mrekullueshme, por për fat të keq ato vyshken shpejt. Këto janë disa hapa që duhet t’i ndiqni...

Fashion 12:15 - 26 Prill, 2015

Trendi i fundit, lulet në dimër

Në dimër veshjet tona duhet të kenë gjithmonë nuancën gri? Jo, dhe këtë përgjigje e ka dhënë tendenca e fundit e modës e cila vë në...

Aktualitet 20:00 - 2 Prill, 2015

Një vështrim mbi largimin e depresionit falë kësaj luleje

Në një studim të ri kjo lule medicinale është trajtuar si një medikament kundër depresionit ashtu si edhe ilaçet, por pa efekte anësore. A ka ndonjë...

Shëndeti 23:15 - 1 Prill, 2015

Një vështrim mbi largimin e depresionit falë kësaj luleje

Në një studim të ri kjo lule medicinale është trajtuar si një medikament kundër depresionit ashtu si edhe ilaçet, por pa efekte anësore. A ka ndonjë...

Life Style 09:03 - 31 Mars, 2015

Në Japoni kanë çelur lulet e qershisë

Lulet e qershisë paralajmërojnë ardhjen e pranverës. Në Japoni është krijuar një panoramë e mrekullueshme, nga lulëzimi i luleve të bardha të këtij fruti që është shumë...

Life Style 09:12 - 6 Mars, 2015

Lulet që iu ndriçojnë ditën

Stina e pranverës sjell jo vetëm rritjen e temperaturave, zgjatjen e ditës por edhe optimizmin dhe ngjyrat. Kjo për faktin se në këtë stinë çelin lulet...