Connect with Us

All posts tagged "lule"

Kuriozitete 20:00 - 14 Dhjetor, 2018

4 këshilla si të kujdesemi për lulen e Krishtlindjes, që mos të na vyshket!

Lulja simbol i Krishtlindjes, e njohur si Poinsettia, është pjesë e çdo shtëpie këto ditë. Nëse ju kanë dhuruar ose keni blerë një të tillë dhe...

Aktualitet 10:53 - 21 Tetor, 2018

Era Istrefi merr një buqetë me lule nga personi i zemrës: “Më ke munguar shumë”

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi, na njoftoi ditën e djeshme se ndodhet në Amsterdam, pasi publikoi disa pamje nga momenti kur po bënte një tatuazh. Amsterdami duket...

Kuriozitete 23:00 - 23 Mars, 2018

Foto/ 7 milionë lule në mes të Hollandës

Në Hollandë është rihapur ekspozita e madhe e luleve e cila vjet mirëpriti 1 milionë vizitorë nga e gjithë bota. ‘Romantizëm me lule’ do jetë tema...

Fashion 22:40 - 19 Mars, 2018

Nxirrini në dritë të diellit/ Xhinset me motive të qëndisura janë sërish në modë!

Xhinset e disa viteve më parë po rikthehen dhe këtë sezon në modë. Xhinset me lule. Shumë prej nesh nuk i shpëtuan dot kësaj tendence dhe...

Aktualitet 15:32 - 2 Shtator, 2017

Foto/ Lulet më të çuditshme në botë

Imagjinata e natyrës mund të jetë e shumëllojshme dhe në të njëjtën kohë edhe e çuditshme. Ndoshta nuk e dinim se në botë mund të ekzistojnë...

Aktualitet 11:47 - 8 Gusht, 2017

Mbolli qesen e çajit në tokë/Ngeli pa fjalë nga ajo që ndodhi më pas

Nëse mendoni se një qese çaji me ujë të ngrohtë do t’ju bëjë mirë vetëm juve, atëherë gaboheni. Prandaj kur të përfundoni së piri çajin, mos...

Life Style 08:00 - 4 Gusht, 2017

“Zbulohet” lulja biseksuale/S’ishte parë ndonjëherë diçka e tillë

Shkencëtarët ia kanë dalë të rindërtojnë të asaj që ata besojnë se është lulja e parë në tokë dhe i ngjan një zambaku ose magnolia. Në...

Fashion 16:35 - 18 Mars, 2017

Njerëzit janë duke rritur kopshte lulesh në thonjtë e tyre

Një manikyr nude i thjeshtë të lë përshtypjen e diçkaje të mërzitshme, por i duhet vetëm diçka shtesë që të shndërrohet në një vepër arti. Park...

Aktualitet 21:56 - 8 Mars, 2016

FOTOT/ Tahiri kopjon policinë lituaneze

Dhurimi i luleve nga punonjësit e policisë rrugore në Tiranë, ka qenë  nje veprim per t’u pershendetur por jo një ide origjnale. Në fakt, kjo praktikë...

Kuriozitete 13:30 - 25 Shtator, 2015

Lulja më e madhe në botë

Për herë të parë Rafflesia Arnoldii u zbulua në vitin 1818 në Indonezi. Ajo e mori emrin nga Xhozef Arnoldi dhe shoku i tij i ekspeditës,...