Connect with Us

All posts tagged "lule"

Kultura 10:25 - 8 Maj, 2020

Maks Velo përcillet sot në banesën e fundit/ Kërkesa e Ministrisë së Kulturës për qytetarët

Maks Velo nuk do të mund të përcillet në banesën e fundit me një ceremoni të veçantë për shkak të sitatuatës së koronavirusit. Ministria e Kulturës,...

Lajme 10:09 - 5 Maj, 2020

Basha nderon dëshmorët/ Vendos lule përpara ‘heroit të demokracisë’ Azem Hajdari

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nderoi dëshmorët e atdheut në ditën e veçantë të përkujtimit të tyre. Basha vendosi kurora me lule në monumentin “Nënë...

Politikë 10:54 - 4 Maj, 2020

Tit Vasili i çon lule për Desaden, Ilir Demalisë

Publicisti Ilir Demaliaj, një ditë më parë, bëri një status në rrjetet sociale, në lidhje me rastet e publikuara nga mediat, ku disa gazetare paguhen nga...

Sociale 18:42 - 28 Prill, 2020

Video-Qytetarët i dhurojnë lule policëve/ Banda muzikore dhuron shfaqje para drejtorisë

Gjatë këtyre ditëve të vështira për shkak të pandemisë, kemi parë mjaft video dhe pamje sensibilizuese dhe falenderuese ndaj atyre që përballen me koronavirusin. Ditën e...

Opinione 14:11 - 7 Prill, 2020

“Ky është arkivoli i Gëzim Krujës? As lule, as kurora por një flamur jeshil me gërma arabe”

Nga Bledi Mane Humoristin e njohur shkodran e përcollën dje mes panikut të virusit dhe fyerjes kulturore. Kortezhi i përmortshëm nuk kishte muzikë funebre ndërsa xhenazeja...

Lajme 17:54 - 1 Prill, 2020

Video-Një buqetë lule për heronjtë/ Aktori i njohur bën gjestin e veçantë

Mjekët dhe infermierët janë padyshim heronjtë e heshur të këryre ditëve të vështira që po kalon vendi. Vëmendja dhe falenderimet ndaj tyre ka qënë maksimale në...

Politikë 18:32 - 8 Mars, 2020

8 marsi e gjen Metën në Kosovë/ Presidenti i dhuron lule Atifete Jahjagës

Presidenti Ilir Meta ka takuar ditën e sotme ish presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga. Meta ka publikuar pamje nga takimi, ku shihet se i ka dhuruar...

Politikë 17:55 - 8 Mars, 2020

“Ndryshimi nis me gratë!”/ Demokratët dhurojnë mijëra lule për 8 mars

Anëtarët e Lidhjes Demokratike së Gruas në Shqipëri kanë shpërndarë lule në disa qytete të Shqipërisë për femrat me rastin e 8 marsit. Partia Demokratike ka...

Sociale 13:34 - 8 Mars, 2020

Gjesti i veçantë i policëve në Vlorë/ Shpërndajnë lule dhe kartolina për gratë

Efektivet e policisë së Vlorës me rastin e 8 Marsit, kanë bërë një gjest mjaft të bukur për gratë e qytetit. Policët kanë shpërndarë lule për...

Lajme 12:49 - 3 Janar, 2020

Zgjidh lulen që të tërheq dhe zbulo karakterin tënd

Lulet tregojnë shumë mbi natyrën e njeriut, mbase edhe gjëra nuk ishin vënë re më parë nga njerëzit për veten e tyre. Sipas psikologëve, preferencat e...

Politikë 09:38 - 23 Tetor, 2019

Lulja e vyshkur e gjobave dhe abuzimeve

Është një lule shumë e preferuar në shtëpitë e shqiptarëve, lulja më e kultivuar në botë që në vitin 1970, çuditërisht emrin e saj e mban...

Aktualitet 19:19 - 29 Qershor, 2019

“Pranvera me një Lul nuk vjen”/ Frederik Ndoci “thumbon” Bashën

Këngëtari i njohur shkodran Frederik Ndoci në një postim në rrjetet sociale ka ironizuar kreun e opozitës Lulzim Basha. Ndoci shkruan se: “Pranvera me nji kët...

Aktualitet 11:40 - 20 Maj, 2019

“Jam në lule të moshës”/Anxhela Peristeri tregon troç moshën e saj

Anxhela Peristeri njihet si këngëtarja më e dashur për publikun shqiptar dhe zëri më i mirë i muzikës live.Por në fotot që ajo shpërndan në rrjetet...

Aktualitet 10:25 - 15 Maj, 2019

Horoskopi kinez/Zbuloni disa prej luleve që sjellin fat sipas vitit tuaj të lindjes

Ja një listë e luleve tuaja me fat, bazuar në zodiakun kinez: Miu, lindur në vitin 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008. Të lindurit...

Life Style 17:16 - 4 Maj, 2019

Horoskopi kinez/ Zbuloni llojin e lules që nuk duhet ta ndani nga vetja

Keni dëgjuar dhe lexuar artikuj mbi ngjyrat me fat, numrat dhe madje edhe se cilës kafshe i përkisni sipas zodiakut kinez. Por a keni dëgjuar për...

Aktualitet 20:30 - 30 Mars, 2019

Trendi i ri i dasmave/Në vend të luleve në duar nuset do të mbajnë…

Kur flasim për martesën dhe ceremoninë e dasmës me siguri kemi parasysh shumën e madhe të shpenzimeve që kërkojnë. Dhe për ta ilustruar le të mbetemi...

basha shperndan lule
Aktualitet 21:16 - 8 Mars, 2019

Komenton videon e Ramës/ Basha shpërndan lule në studion e Çanit

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” , të TV “Klan”, ka ardhur me lule në studio, duke ia shpërndarë ato...

Aktualitet 11:07 - 8 Mars, 2019

“Një gruaje mos i dhuro lule sot, nëse…”/Julian Deda jep mesazhin e vyer për 8 Mars

Sot festohet dita e 8 Marsit, dita e gruas dhe shumë personazhe kanë zgjedhur të postojnë foto ose thënie në rrjetet sociale. Aktori i njohur Julian...

ironia e gazetarit armir shkurti
Aktualitet 19:38 - 5 Mars, 2019

Ironia e gazetarit/ “Rama dhe Lali Eri edhe ferrin e kanë lule”

Gazetari, Armir Shkurti, në një postim në rrjetet sociale ka ironizuar kryeministrin, Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Shkurti ka bërë publike një histori...

Aktualitet 21:49 - 8 Janar, 2019

Letra mallëngjyese e Policit/ Më dhuroni lule sa jam gjallë, mos ma mbuloni varrin me kurora

Kur ju jeni në pizhame, unë jam në uniformë, me revole në brez, i gatshëm për t’jua siguruar gjumin e qetë. Ftohtë, borë, akull e shi,...

Kuriozitete 20:00 - 14 Dhjetor, 2018

4 këshilla si të kujdesemi për lulen e Krishtlindjes, që mos të na vyshket!

Lulja simbol i Krishtlindjes, e njohur si Poinsettia, është pjesë e çdo shtëpie këto ditë. Nëse ju kanë dhuruar ose keni blerë një të tillë dhe...

Aktualitet 10:53 - 21 Tetor, 2018

Era Istrefi merr një buqetë me lule nga personi i zemrës: “Më ke munguar shumë”

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi, na njoftoi ditën e djeshme se ndodhet në Amsterdam, pasi publikoi disa pamje nga momenti kur po bënte një tatuazh. Amsterdami duket...

Kuriozitete 23:00 - 23 Mars, 2018

Foto/ 7 milionë lule në mes të Hollandës

Në Hollandë është rihapur ekspozita e madhe e luleve e cila vjet mirëpriti 1 milionë vizitorë nga e gjithë bota. ‘Romantizëm me lule’ do jetë tema...