Connect with Us

All posts tagged "Lul Basha"

Aktualitet 18:49 - 29 Qershor, 2019

Aleatët e Bashës thirrje qytetarëve/ “30 Qershori datë e mbuluar nga turpi”

Grupi i qendrës së djathtë, ose siç njihen ndryshe aleatët e Lulzim Bashës ka dalë me një deklaratë të përbashket për zgjedhjet e 30 Qershorit. Sipas...

Aktualitet 22:19 - 22 Maj, 2019

Letra e Ramës për Bashën/ Shehi: Tallje e madhe

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, nga studioja e emisionit “Opinion,” foli rreth letrës publike që kryeministri Edi Rama i adresoi, ditën e sotme, kryetarit të Partisë...

Aktualitet 16:45 - 16 Maj, 2019

Dhuna në protestë/ Johannes Hahn “shuplakë” Bashës dhe Kryemadhit

DW: Zoti Hahn, në një intervistë të dhënë para ca kohësh e përshkruanit veten si zjarrfikës dhe arkitekt të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Në Shqipëri të...

Aktualitet 22:21 - 11 Maj, 2019

Arrestimi i Sahit Dollapit/ Basha zhvendos protestën tek Drejtoria e Policisë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka bërë thirrje protestuesve të zhvendosen përballë Drejtorisë së policisë ku po mbahet sekretari organizativ i PD-së Sahit Dollapi....

Aktualitet 17:43 - 10 Mars, 2019

Akuza e fortë e avokatit/ “Lul Basha është i kapur nga SOROS”

Avokat Altin Goxhaj, i qenë prezent në studion e lajmeve në Fax News, teksa fliste për situatën politike në vend akuzoi kryetarin e PD-së Lulzim Basha...

Lulzim Basha, Monika Kryemadhi
Aktualitet 21:10 - 5 Maj, 2018

Sondazhi nxjerr zbuluar “romancën” e Lulit me LSI-në

Më 29 prill 2018 ekipi kërkimor i Institutit të Studimeve Politike (ISP) zhvilloi testim të një numri të madh delegatësh të Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike,...

Aktualitet 22:06 - 25 Prill, 2018

“E ke mik Edi Ramën?”/ Përgjigjet prerë Majlinda Bregu

E përjashtuar nga Partia Demokartike, pas listave të hartuara nga Lulzim Basha, si dhe një ndër kritiket e forta të tij, ish-ministrja e Integrimit, e zgjedhur...

Aktualitet 19:03 - 2 Gusht, 2016

Me dy porta/A po luan Ilir Meta me Edi Ramën dhe Lulzim Bashën?

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta deklaroi sot se qeveria teknike nuk është një opsion, duke mohuar në këtë mënyrë deklarimet e bëra po prej tij rreth...

Aktualitet 15:52 - 26 Korrik, 2016

Fotot/Basha-Meta të pandashëm, të lumtur edhe Majko me Xhaçkën

Konventa e Partisë Demokrate në SHBA duket se ka ulur tensionet edhe në politikën shqiptare. Përveç raporteve mes kreut të PD-së Lulzim Basha dhe Kryetarit të...

Aktualitet 13:26 - 23 Korrik, 2016

Drejtësia, ecuria 20 mujore e reformës/Si arriti presioni ndërkombëtar të thyente Ramën, Bashën dhe Metën

Parlamenti miratoi në orët e para të datës 22 Korrik me konsensusin më të madh të mundshëm reformën në drejtësi, ndërsa të gjitha palët politike e...