Connect with Us

All posts tagged "luks"

Shëndeti 10:16 - 20 Maj, 2020

Koronavirusi!/ Ursula von der Leyen: Vaksina mund të shitet si një mjet luksi

Vijojnë kërkimet për gjetjen e një vaksine për koronavirusin. Lidhur me këtë çështje ka reaguar presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, e cila ka...

Showbizz 12:36 - 6 Maj, 2020

VIDEO-Karantina luksoze e yllit latin/ Maluma tregon pamjet nga vila e tij në Kolumbi dhe është perfekte

Këngëtari i famshëm latin, Maluma po e shijon karantinën në shtëpinë e tij luksoze në Medellin në Kolumbi. Ylli i muzikës latine ka publikuar një video...

Spartak Ngjela zbulon emrin e politikanit që do e rrëzonte sërish Lulzim Bashën
Ekonomi 21:34 - 2 Maj, 2020

“Këtu ka luks”/ Ngjela: Tregu do tronditet, Rama po mendon të vjelë “lopën e brendshme”

Avokati Spartak Ngjela, tha se qeveria po i sheh me përparësi investimet e turizmit për shkak se do të kemi impakt të keq ekonomik nga karantina...

Politikë 20:00 - 4 Prill, 2020

Spaho flet me shifra/ Qeveria ka kryer 225 tendera në mars, ja sa ka shpenzuar për luks

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Edmond Spaho ka denoncuar me shifra qeverinë për dhënien e 225 tenderave në muajin mars, kur edhe vendi po përballet me pandeminë...

Lajme 21:53 - 26 Mars, 2020

Shkarkimi i Kurtit/ Rama s’ pranon të komentojë: Janë luks…

Kryeministri Edi Rama është pyetur lidhur me situatën në Kosovë, ku mbrëmjen e djeshme Kuvendi votoi shkarkimin e kryeministrit Albin Kurti. Rama nuk pranoi të komentojë...

Politikë 12:03 - 28 Shkurt, 2020

Tubimi i thirrur nga Meta/ Rama: Nuk kam luksin të merrem me të, ai ka më shumë se një shtëpi

Kryeministri Edi Rama është pyetur sot lidhur me tubimin e thirrur nga presidenti Ilir Meta më 2 mars. Rama u përgjigj se nuk do të merret...

Politikë 15:09 - 12 Nentor, 2019

Dëmshpërblimi për banorët e Astirit/ Braçe i përgjigjet Bashës: T’i paguajë një shtëpi sa shtëpia e luksit ku merr fryme

Zëvendës kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas deklaratave të kreut të PD, Lulzim Basha i cili tha se banorët e Astirit nuk janë dëmshpërblyer për banesat...

Politikë 12:17 - 25 Gusht, 2019

“Seks, luks, hotel”/ Kujtim Gjuzi kërkon ndihmën e KLSH-së

Kreu i Partisë Kombëtare, konsevartore, deputeti Kujtim Gjuzi, i ka bërë thirrje Kontrollit të Lartë të Shtetit që të hetoj sistemin dietor për ministrat. “Kontrolli i...

Aktualitet 21:05 - 3 Korrik, 2019

“Nuk e kam luksin që të…”/ Rezarta Shkurta i habit fansat me rrëfimin e saj

Prej disa vitesh këngëtarja shqiptare Rezarta Shkurta ka bërë mungesa në muzikë dhe i është dedikuar biznesit dhe familjes, vazhdon ende të jetë shumë aktive dhe...

Aktualitet 11:25 - 3 Qershor, 2019

Larg luksit/ “Merve” nuk është aspak siç e njihni në serial, ja jeta e saj e vërtetë

36 vjeçarja, Aslihan Gurbuz u bë e njohur në Shqipëri me rolin e “Merves”, në serialin “Vrasje te vogla” ku  ajo luan rolin e një gruaje...

Aktualitet 10:10 - 2 Qershor, 2019

Foto-Dasma luksoze e Gaz Pajës/ Si u veshën të ftuarit VIP

Mbrëmjen e djeshme në hotel “Plaza” u mbajt dasma madhështore e aktorit shqiptar Gazmend Pajës dhe Ira Seferit. Çifti ka preferuar që ta shijojë dasmën me...

Kryesore Show Biz 11:41 - 12 Maj, 2019

Shfaqet me xhaketën luksoze/Loredana “akuzohet” sërish nga komentuesit

Kohët e fundit për shkak të akuzave kundër saj këngëtarja shqiptare Loredana Zefi ka qenë një ndër personazhet më të komentuar në media. Por pavarësisht ngjarjes...

Aktualitet 15:39 - 21 Prill, 2019

“Atë e kam për jetë luksi, ti për punë shtëpie”/Lë gruan dhe dy fëmijët për të dashurën serbe

Atëherë kur ëndrrat e Jolandës ishin bërë thuajse realitet, me një bashkëshort që e kishte zgjedhur vetë dhe dy fëmijë si fryt i dashurisë, ajo zbulon...

Kryesore Show Biz 15:40 - 17 Prill, 2019

Foto/Fëmijët e pasur të Mynihut, ekspozojnë luksin në Instagram

Fëmijët e pasur të Gjermanisë po nisin një tjetër trend. Beteja ka filluar në qytetin e Mynihut ku ata janë ndër të parët që kanë vendosur...

Aktualitet 21:45 - 29 Mars, 2019

Ed Sheeran nuk pyet për “luksin”/Sa ka shpenzuar për 18 banesa dhe 1 restorant?

Mediat britanike kanë publikuar se Ed Sheeran ka investuar fuqishëm në pronat e paluajtshme. Sipas “The Sun”, këngëtari i famshëm ka shpenzuar 42 milionë sterlina për...

Kryesore Show Biz 13:07 - 20 Mars, 2019

Ishte e pastrehë/Tani 26 vjeçarja ekspozon jetën e luksit falë burrave të pasur

Jeanemarie Almulla e cila deri para pak kohësh ishte e pastrehë, jeton tashmë mes luksit falë burrave të pasur që i bëjnë dhurata të shtrenjta. 26...

Aktualitet 11:45 - 12 Mars, 2019

Luks të shfrenuar dhe të pajustifikuar/ Supermeni i Gjykatës së Lartë drejt shkarkimit?

Me 24 Korrik 2018, trupa e KPK-së, e përbërë nga Olsi Komiçi, Pamela Qirko dhe Roland Ilia, konfirmuan në detyrë  kreu e Gjykatës së Lartë Xhezair...

Aktualitet 12:10 - 3 Mars, 2019

Lëshohen në ajër taksitë e qiellit, ja sa do të kushtojë një udhëtim në hapësirë

Kapsula e Space X, “Crew Dragon”, e dizajnuar për të transportuar njerëz, është lëshuar në hapësirë. “Taksia e hapësirës” u lëshua me sukses nga qendra hapësinore...

Kryesore Show Biz 12:53 - 15 Shkurt, 2019

Nuk ka lidhje me luksin apo paranë! Surpriza që i bëri bashkëshorti aktores shqiptare s’ka të paguar

Aktorja Teuta Krasniqi është lumturuar tej mase nga surpriza që partneri i saj Adonis Morina i bëri për festën e Shën Valentinit. Dhe jo! Nuk është...

Kryemadhi me vathe diamanti
Aktualitet 11:35 - 17 Janar, 2019

Foto -Qan për varfërinë e qytetarëve/ Monika Kryemadhi me vathë diamanti?

Kryetarja e LSI –së Monika Kryemadhi nuk lë rast pa u çirrur për varfërinë e shqiptarëve, ndërkohë që vetë është e zhytur në luks. Pasuria e...

Kryesore Show Biz 10:32 - 22 Dhjetor, 2018

Zogu i Tiranës: Unë kam lindur në luks, shpenzoj shumë lekë

Gazetari shumë i komentuar në media e rrjete sociale dhe që tërheq shpesh vëmendjen me deklaratat e tij, Hermes Nikaj ka folur së fundmi për jetën...

Kryesore Show Biz 10:25 - 18 Dhjetor, 2018

Të rrethuar me pasuri dhe luks, ja si i sigurojnë të ardhurat familja mbretërore britanike

Si e bën jetesën familja mbretërore angleze? Pyetja lind në mënyrë spontane nga shumë njerëz në botë, kur shohin pasurinë dhe luksin me të cilin ata...

Kryesore Show Biz 21:30 - 2 Dhjetor, 2018

I fiksuar pas femrave dhe luksit, reperi befasohet nga gjithçka që sheh në Dubai

Micheal Ray Stevenson, i njohur me emrin e skenës si Tyga është një nga reperët amerikanë që shkallët i ka ngjitur avash, por tani që është në të...