Connect with Us

All posts tagged "Luigi Di Maio"

Politikë 19:28 - 11 Dhjetor, 2019

“150 milionë USD të oligarkëve të shkojnë për të pastrehët”/ Basha takon Ministrin e Jashtëm italian

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka takuar sot Ministrin e Punëve të jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio. Gjatë këtij takimi janë...

Aktualitet 13:59 - 21 Korrik, 2019

Krizë qeveritare në Itali/ Salvini dhe Di Maio përgënjeshtrojnë lajmin

Të dy zëvendëskryeministrat populist italianë, Di Maio dhe Salvini hedhin poshtë pretendimet se koalicioni i tyre është duke u rrëzuar. Të dy zëvendëskryeministrat populist italianë hedhin...

Bota 18:20 - 6 Mars, 2018

Zgjedhjet në Itali/ Njihuni me kamarierin që mund të drejtojë vendin

Zgjedhjet e përgjithshme në Itali, e orientuan qeverisjen e vendit, drejtë një force të re politike dhe jo më drejtë Renzit, i cili ditën e djeshme...