Connect with Us

All posts tagged "luciano boci"

Politikë 13:38 - 18 Maj, 2020

“Tmerri i regjimit”/ Ish-deputeti paralajmëron Ramën: Grahmat e fundit kanë hyrë në fazën e numërimit mbrapsht

Ish-deputeti i PD-së, Luciano Boçi paralajmëron se regjimi i kryeministrit Edi Rama është në grahmat e fundit. Në një postim në rrjetet sociale, Boçi shkruan se...

selia e partise demokratike tirane
Politikë 20:49 - 11 Maj, 2020

“Askush nuk ka guximin ta ndalojë këtë makinë”/ Ish deputeti i PD-së ngre alarmin

Ish deputeti i PD-së, Luçiano Boçi ka denoncuar masakrën që po i bëhet pyjeve. Teksa ka publikuar një makinë të mbushur me lëndë drusore në aksin...

boci per protesten
Politikë 21:43 - 9 Maj, 2020

“Kërkon me çdo kusht të ripërsërisë pushtetin”/ Boçi tregon si po i përdor Rama drejtuesit e universiteteve

Ish deputeti i PD-së, Luçiano Boçi në një interivstë për Ora Neës, shprehet se procesi zgjedhor në Universitetin e Tiranës është nul . Sipas tij Edi...

boci zbulon arsyet
Politikë 21:38 - 3 Maj, 2020

“Ulje pagash për mësuesit”/ Boçi sulmon Ramën dhe Beqajn: Po tentojnë të sharrojnë arsimin

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit Ilir Beqaj pas propozimit për uljen e pagave për mësuesit. Demokrati...

boci zbulon arsyet
Politikë 19:39 - 12 Prill, 2020

Boçi publikon mesazhin/ “Drejtoria e Arsimit urdhëron mësuesit dhe nxënësit të ndjekin Besa Shahinin”

Pasditen e sotme ish-ministrja e Arsimit Besa Shahini ishte e ftuar në emisionin “E diela shqiptare”, ku foli për mësimdhënien online dhe ecurinë e deritanishme. Ish-deputeti...

Politikë 23:19 - 5 Prill, 2020

Boçi publikon videon e përplasjes së emigrantëve me policinë/ “Po pengohen me dhunë të hyjnë në atdhe”

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi, ka publikuar pak më parë një video në rrjetet sociale të përplasjes së policisë me shqiptarët në kufirin me Greqinë....

Politikë 12:38 - 4 Mars, 2020

“Rilindja të futet në karantinë”/ Ish deputeti: Në shkollat tona mund të ndodhë gjithçka

Ish deputeti i PD, Luçiano Boçi thotë se helmimi i përsëritur i nxënësve të së njëjtës shkollë, “Janaq Kilica” në Fier, nuk ngjan më rastësi. Sipas...

Politikë 17:21 - 28 Shkurt, 2020

Ish-deputeti i Bashës del në mbrojtje të Çilit/ “Është thjesht kampion testues”

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi ka dalë në mbrojtje të pronarit të UET-së, Henri Çilit, i cili u arrestua pasi dyshohet se ka ndërhyrë për...

Politikë 18:01 - 22 Shkurt, 2020

Skandali seksual në gjimnazin e Fierit/ Boçi i përvishet Besa Shahinit: Si ministre lë shumë për të dëshiruar

Ish deputeti i Partisë Demokaratike Luçiano Boçi ka reafuar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me skandalin seksual në gjimnazin e Fierit, ndërsa kërkon Besa...

Opinione 20:27 - 9 Shkurt, 2020

Nga Luçiano Boçi/ Vrasja e mësuesit

Mësuesit e shkollës në Krahës të Tepelenës, humbën jetën rrugës së kthimit, pas ndarjes me nxënësit e tyre. Ngjarja e rëndë tronditi familjarët, por dhe kolegët...

Politikë 18:36 - 4 Shkurt, 2020

Rama si dajë gangster në filmin e Ermalit/ Boçi zbulon fytyrën e vërtetë të kryeministrit

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama për rolin e dajës gangster të personazhit kryesor të filmit “I love Tropoja” të...

Politikë 14:24 - 24 Dhjetor, 2019

“Në vend të vetullave, i heq sytë institucionit”/ Gjinushi politizon Akademinë e Shkencave

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Luciano Boci, ka reaguar kundër figurës së Skender Gjinushit si Kryetar i Akademisë së Shkencave, lidhur me aktet që ky i...

boci zbulon arsyet
Politikë 12:25 - 15 Dhjetor, 2019

Vizitat te të prekurit e tërmetit/ Boçi: Rama si Enver Hoxha, kërkon të bëjë heroin e kombit

Ish-deputeti Luçiano Boçi ka ironizuar kryeministrin Edi Rama për vizitën në Durrës, teksa e krahason  me diktatorin Enver Hoxha. Boçi shkruan se Hoxha i paraqiste bëmat...

boci zbulon arsyet
Politikë 18:17 - 13 Dhjetor, 2019

“Rama lë familjet në rrugë dhe mbulon krimet ndërtimore”/ Ish Deputeti bën publik rastin tragjik

Ish deputeti i Partisë Demokratike Luciano Boci, në saj të “denoncimeve” dhe kontrolleve që PD po bën përgjatë procesit të vlerësimit dhe rikupetimit të pasojave pas...

Politikë 12:47 - 12 Dhjetor, 2019

Ish-deputeti publikon dokumentin/ Sistemi arsimor po degradon dita ditës

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Luciano Boci ka shfaqur pasqyrimin e tij mbi gjendjen e arsimit në Shqipëri, nisur nga rezultatet e një testi ndërkombëtar mbi...

Politikë 19:15 - 3 Dhjetor, 2019

“Po zhdukte provat për dy katet pa leje”/ Deputeti socialist i përgjigjet Boçit: Të pavërteta

Deputeti socialist Sadri Abazi i është kundërpërgjigjuar akuzave të demokratit Luçiano Boçi, për prishjen e dy kateve pa leje në hotelin në Durrës. Abazi tha për...

Politikë 17:47 - 3 Dhjetor, 2019

“Deputeti socialist zhduk provat e dy kateve pa leje të pallatit në Durrës”/ Boçi publikon fotot

Ish-deputeti Luçiano Boçi ka ngritur akuzat se deputeti socialist Sadri Abazi ka ndërtuar një pallat në pistën “Iliria” dhe dy katet e fundit janë pa leje....

boci per protesten
Politikë 14:54 - 3 Nentor, 2019

“Çmendina jonë”/ Ish deputeti akuza qeverisë: Krimi bën kërdinë, Rama cicëron larje hesapesh

Ish deputeti demokrat Luçiano Boçi ka reaguar duke komentuar zhvillimet e  fundit në vend, si  “çështja Kajmaku” ,  atentatit ndaj prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoji, por...

Politikë 12:00 - 22 Tetor, 2019

Shqipëria drejt zgjedhjeve të parakohshme?/ PD e shpartalluar, ja pse Basha do ngelet me “gisht në gojë”

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha, vazhdon të theksojë se duhen zgjedhje të parakohshme. Këtë e përforcoi edhe më shumë të premten, pas vendimit të...

boci per protesten
Politikë 19:36 - 9 Tetor, 2019

VKM-ja për Kopshtin Botanik/ Luçiano Boçi masakron Veliajn: Po grabit 15 hektarë për pastrim parash

Ish deputeti Luciano Boçi, i ftuar në Fax News, ka folur për çështjen e kalimit të Kopshtit Botanik në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Boçi theksoi...

boci per protesten
Opinione 17:36 - 7 Tetor, 2019

Nga Luçiano Boçi/ GRAMOZI QË BËN SHKENCË

Gramoz Ruçi u lexoi sot leksionin e rradhës Rektorëve të Universiteteve të rreshtuar kuadratikisht. Po u tregonte atyre Kërkimin shkencor dhe bashkëpunimin e madh!? Çfarë mjerimi...

boci per protesten
Politikë 21:17 - 5 Tetor, 2019

“Nëse nuk reflektojnë do të ketë përshkallëzime”/ Paralajmëron Luçiano Boçi

“Në rast se mazhoranca nuk reflekton, nuk ka vullnet për zgjidhjen e krizës dhe nuk respekton kushtet e faktorit ndërkombëtar atëherë dhe mënyra e reagimit të...

Politikë 18:44 - 18 Shtator, 2019

“Rama dhe Veliaj do rrëmbejnë Kopshtin Botanik”/ Boçi: Do ndërtohen kulla

Ish deputeti i PD, Luçiano Boçi ka hedhur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Boçi deklaron se Rama dhe...