Connect with Us

All posts tagged "lubonja"

Politikë 17:58 - 25 Maj, 2020

“Ikim ne, vini ju!”/ Lubonja ngre dyshime për një marrëveshje të fshehtë Rama-Basha

Analisti Fatos Lubonja, teksa ka komentuar situatën poltike në vend, ka hedhur dyshime për një marrëveshje të fshehtë Rama-Basha. Duke u ndalur tek Reforma Zgjedhore ai...

Politikë 15:52 - 20 Maj, 2020

Kërkoi dorëheqjen e Veliajt/ Profesori letër publike Lubonjës: E pamundur, shuan ëndrrat e mijëra hipokritëve

Profesor Ilir Pecnikaj i ka drejtuar një letër të hapur analistit Fatos Lubonja, i cili gjatë protestës pas shembjes së Teatrit, kërkoi që kryebashkiaku i Tiranës,...

Politikë 17:55 - 13 Maj, 2020

“Punojnë me trafikantët dhe marrin rryshfet”/ Lubonja i nxjerr të pa larat Ramës dhe Veliajt

Analisti Fatos Lubonja ka shpërthyer në akuza ndaj kryeministrit Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, teka ka komentuar raportin pessimist të BERZH për rënien ekonomike në Shqipëri....

Politikë 18:08 - 8 Maj, 2020

Lubonja “shuplakë” Ramës/ Ja ku ndryshon me kohën e Berishës

Analisti Fatos Lubonja komentoi raportin e Freedom House, që thekson se Shqipëria ka pësuar rënie në qeverisjen demokratike dhe proceset zgjedhore. I ftuar në rubrikën “Opinion”,...

Politikë 17:21 - 8 Maj, 2020

“Reagimi i presidentit lë për të dyshuar”/ Lubonja zbulon prapaskenat e “përplasjeve” Rama-Meta

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar sot përplasjet politike mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. I ftuar në sutdion e Neës 24, Lubonja tha se...

Politikë 20:36 - 24 Prill, 2020

Ndryshimet në Kodin Penal/ Meta i përgjigjet Lubonjës: Ndajmë të njëjtat dyshime

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur analistit Fatos Lubonja lidhur me ndryshimet në Kodin Penal për pandeminë e koronavirusit. Sipas Metës, ndryshimet e detyruara të Kodit...

Sociale 09:56 - 18 Prill, 2020

“Mjaft me poshtërsi, po cënoni dinjitetin”/ Ish e përndjekura rrëfen historinë e dhimbshme, “masakron” Mesila Dodën

Në këto kushte të vështira të karantinës, për shkak të Covid-19, ish e përndjekura politike dhe aktivistja e njohur Ajtanga Lubonja vijon të bëjë thirrje për...

Politikë 23:51 - 16 Prill, 2020

“Druri ka dalë nga xheneti”/ Lubonja: Pushtetarët po trajnojnë muskujt me ne

Analisti Fatos Lubonja, në një lidhje me emsionin “Real Story”, teksa analizoi fjalimet e kryeministrit Rama, u shpreh sse ky i fundit e cilëson veten shteti....

Sociale 22:43 - 16 Prill, 2020

Dënimi deri në 15 vjet për ata që shkelin rregullat/ Lubonja: Druri ka dalë nga xheneti

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar ndryshimet në kodin penal që u miratuan sot në Kuvend, ku përcaktohet shtrëngimi i masës së dënimit për ata që thyejnë...

Politikë 17:45 - 13 Prill, 2020

Masat ndaj koronavirusit/ Lubonja: Rama i pashpresë, duhet sakrificë qytetare

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje me neës 24, teksa ka komentuar masat e qeverisë për situatën nga Covid-19, u shpreh se zgjerimi i fashës së...

Politikë 18:19 - 6 Prill, 2020

Lubonjës nuk i del e keqja me Ramën/ “Kryeministri do të demonizojë këdo që jep mendime ndryshe”

Analisti Fatos Lubonja, në një lidhje me News 24 duke folur për situatën e Covid-19 në vend, u shpreh se një nga arsyet që është zgjedhur...

Politikë 17:41 - 4 Prill, 2020

Lubonjës nuk i del inati në Ramën/ “I jam referuar specialistëve, ti bërë epidemiologun”

Analisti Fatos Lubonja i është përgjigjur kreministrit Rama, pas deklarave që ky i fundit bërë mbrëmë në emisionin “Zonë e Lirë”, teka foli për ecurinë e...

Politikë 22:54 - 1 Prill, 2020

Quajti Ramën “Gedaf të vogël”/ Lubonja kapet keq me Gent Cakajn

Analisti Fatos Lubonja ka debatuar ashpër mbrëmjen e sotme me ministrin e Jashtëm Gent Cakaj në distancë. I ftuar  emisionin “Real Story” Lubonja e krahasoi Ramën...

Politikë 18:58 - 30 Mars, 2020

Lubonja merr rolin e “ekspertit”/ “Depresioni nga kjo mbyllje dobëson imunitetin”

Analisti Fatos Lubonja një nga kritikët më të fortë të qeverisë për masat e marrat lidhur me kufizimin e lëvizjes nga situata e koronavirusit, u shpreh...

Lajme 12:23 - 29 Mars, 2020

Reagimet e ashpra për dërgimin e mjekëve në Itali/ Braçe shpërthen ndaj Lubonjës dhe Pekës: Vend i mbushur me idiotë

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka reaguar ashpër ndaj gazetarit Çlirim Peka dhe analistit Fatos Lubonja pasi kritikuan vendimin e kryeministrit Edi Rama për të dërguar në Itali...

Lajme 11:51 - 29 Mars, 2020

“Sakrificë ekstreme që Rama të bëjë propagandë”/ Lubonja: Të kthehen mjekët ose lëvizjet tona të bëhen si në Itali

Analisti Fatos Lubonja ka reaguar lidhur me dërgimin e mjekëve dhe infermierëvë që Shqipëria i dërgoi Italisë duke e konsideruar si një sakrificë ekstreme të Ramës...

Politikë 17:42 - 23 Mars, 2020

“Veç në burg jam çuar në 5 të mëngjesit”/ Lubonja i pakënaqur me masat e qeverisë

Analisti Fatos Lubonja, është shprehur i pakënaqur me masat e qeverisë e cila kufizon lëvizjen e qytetarëve në kuadër të masave për parandalimin e përhapjes së...

Opinione 19:52 - 22 Mars, 2020

Nga Fatos Lubonja/ Një reflektim mbi videon algjeriane të Kryeministrit

Publikimi nga Edi Rama i një videoje protestash në Algjeri, ku pamjet e një tufe policësh të egërsuar që godasin njerëzit nëpër rrugë me shkopinj gome,...

Sociale 22:59 - 12 Mars, 2020

Fatos Lubonja 14 ditë në karantinë/ “Nuk dal nga shtëpia, më frikëson…”

Analisti, Fatos Lubonja, është vetizoluar në shtëpi pas kthimit nga Italia rreth dy javë më parë. Në një lidhje telefonike me emisionin “Real Story” ai tha...

Sociale 17:47 - 9 Mars, 2020

Koronavirusi në Shqipëri/ Thirrja e fortë e Lubonjës: Të hetohet rrugëtimi i pacientit zero

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion” bëri thirrje që të hetohet rrugëtimi i pacientit shqiptar i ardhur nga Firenze që rezultoi pozitiv me koronavirus....

Politikë 21:58 - 5 Mars, 2020

Paketa Ani-KÇK/ Lubonja: Po tentohet të kapet Presidenca

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në “Real Story”, ku po diskutohet paketa Ani-KÇK, e cila u miratua sot në Kuvend, u shpreh se ka një avancim...

Politikë 18:15 - 18 Shkurt, 2020

SHBA nuk i zë besë Ramës/ Lubonja ngre alarmin: Kryeministri nuk mund t’i menaxhojë 1.15 miliardë euro

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar shifrën prej 1.15 miliardë euro të cilat u mblodhën dje në Konferencën e Donatorëve. Në një lidhje për emisionin “Opinion” në...

Politikë 22:16 - 10 Shkurt, 2020

“Nuk bëhet ky vend”/ Lubonja: OFL spektakël, nuk godet “kriminelët” pranë qeverisë

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin “Real Story” deklaroi se operacionet anti-OFL janë një spektakël, duke theksuar se nga këto operacione nuk goditen “kriminelët” pranë...