Connect with Us

All posts tagged "luan rama"

Politikë 18:37 - 17 Maj, 2020

Shembja e Teatrit/ Luan Rama: Të rindërtohet nga e para sipas projektit të 1939-ës

Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama, ka reaguar në një status të gjatë në rrjetet sociale lidhur me shembjen e Teatrit Kombtarë. Duke e cilësuar si një...

Politikë 14:09 - 21 Prill, 2020

Zgjatja e Gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore e paligjshme/ Ja çfarë thotë Kushtetuta

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama e ka cilësuar të pa mbështetur në ligj dhe Kushtetutë vendimin e qeverisë për të zgjatur Gjendjen e fatkeqësisë natyrore. Në...

Kultura 09:38 - 21 Prill, 2020

“Nuk gjej dot mal tjetër ku ta peshoj dhimbjen”/ Mesazhi prekës për Rikard Ljarjan: Të ndritë shpirti, mik, shok, vëlla

Shumë personazhe të botë së artit, por edhe të politikës, kanë përcjellë mesazhe ngushëlluese, pas ndarjes nga jeta të aktorit dhe regjisorit të njohur shqiptar Rikard...

Politikë 16:48 - 1 Prill, 2020

Luan Rama kujton kohën e socializmit/ I jep mbështetje doktorit Kraja: Lutem për ty heroi im

Doktori i njohur Dhimitër Kraja u kthye sërish në spital të luftojë krah kolegëve të tij përballë koronavirusit, mirëpo vetëm pak ditë pasi u rikthye në...

Lajme 10:09 - 31 Mars, 2020

Letra e ndjerë e Luan Ramës për të atin/ Në djall leja dhe qeveria, dje dola natën rrugëve të Tiranës pa pyetur njeri

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama, i ka shkruajtur një letër publike të atit, ku shprehet se ka 20 ditë pa e takuar “komandantin” e tij, siç...

Lajme 10:54 - 24 Mars, 2020

“Engjëjt e botës”/ Dedikimi prekës për mjekët

Ndërkohë që  pothuajse gjithë bota po përballet me betejën kundër koronavirusit, përfshirë edhe Shqipërinë, heronjtë e këtyre ditëve mbeten mjekët dhe infermierët të cilët janë në...

Opinione 11:25 - 21 Mars, 2020

Shqipëria në gjendje të jashtëzakonshme, por pa ligj për gjendjen e jashtëzakonshme!

Nga Luan Rama * Edhe pse mendohej që shpejt a vonë koronavirusi me gjithë pabesinë e ligtë do të mbërrinte edhe në Shqipëri, kohën prej fundit...

Politikë 12:35 - 21 Shkurt, 2020

“Data 2 mars është një mesazh”/ Luan Rama: Të bashkohemi kundër klanit mafioz

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka dalë sot në një konferencë për mediat, ku ndër të tjera akuzoi mazhorancën se po bën përpjekje kriminale për të...

Politikë 15:31 - 13 Shkurt, 2020

Përplasjet mes mazhorancës dhe Metës/ Luan Rama: Ata po hakmerren, kostoja mbi qytetarët

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka komentuar dhe përplasjen mazhorancë-Presidencë për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. I ftuar në Neës 24, Luan Rama tha...

Politikë 15:18 - 13 Shkurt, 2020

Luan Rama bën paralajmërimin e fortë/ Po shkohet drejt një grushti shteti

Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama ka bërë sot një paralajmërim të fortë, ndërsa u shpreh se mazhoranca po ndërmerr hapa të kundërvënies ndaj...

Politikë 14:20 - 31 Janar, 2020

Luan Rama bën bilancin e janarit 2020/ Shqiptarët vazhdojnë të mos qeverisen, situata po bëhet me e rëndë

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka bërë sot një bilanc të përmbledhur të zhvillimeve politike dhe të të gjithë situatës në vend në mbyllje të janarit...

Politikë 11:55 - 22 Janar, 2020

Censura ndaj mediave/ Luan Rama: Edhe Komisioni Europian kundër ligjit

Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama ka sulmuar qeverinë në lidhje me ligjin për censurën ndaj mediave. Rama tha se reagimeve të ndërkombëtarëve që kanë dalë kundër...

avokati zbulon marreveshjen
Politikë 20:48 - 10 Janar, 2020

Reforma zgjedhore, produkt i marrëveshjes Rama-Basha?/ Ja qëndrimi i LSI

Zëvendës kryetari i LSI, Luan Rama thotë se listat e hapura në sistemin e ri zgjedhor do ishin komode por sipas tij, kjo nuk e zgjidh...

Politikë 13:31 - 19 Dhjetor, 2019

Luan Rama përshëndet ngritjen e SPAK/ Inkurajim në zbatim të ligjit me integritet moral dhe profesional

Betimi i tetë anëtarëve të SPAK tek Presidenca është përshëndetur edhe nga përfaqësues të politikës shqiptare. Në një postim në rrjetet sociale, nënkryetari i LSI-së, Luan...

Politikë 13:53 - 13 Dhjetor, 2019

Luan Rama bën thirrjen e fortë/ Luftën e ka të humbur, t’i tregojmë vendin këtij regjimi kriminal

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur me tone të forta, kundër projektligjit të qeverisë për mediat, i njohur ndryshe si paketa “Anti-shpifje”. Në një deklaratë...

Politikë 18:32 - 12 Dhjetor, 2019

Luan Rama sulmon mediat/ “Kazani” po tregon mungesë profesionalizmi, të zbatohet ligji

Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama, ka sulmuar pak më parë mediat, për të cilat thotë se në këto ditë pas tërmetit të 26 nëntorit kanë treguar...

Politikë 14:16 - 5 Dhjetor, 2019

Luan Rama thirrje Prokurorisë/ Demonstroni që jeni institucion i pavarur

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama, në një deklaratë për mediat, është shprehur se Shqipëria prej shtatorit deri tani është goditur nga tërmete të cilat kanë nxjerrë...

Politikë 14:06 - 3 Dhjetor, 2019

Rama sfidon publikisht prokurorinë/ Pyetjet që duhet t’iu përgjigjet organi i akuzës

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama i ka drejtuar sot disa pyetje publike Prokurorisë së Përgjithshme, për të cilat tha se është e detyruar ti përgjigjet publikut....

Politikë 14:34 - 29 Nentor, 2019

Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme/ Qeveria “harron” Lezhën

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama, sot në mbledhjen e qeverisë tha se është vendosur të shpallet gjendja e jashtëzakonshme edhe...

Politikë 18:01 - 28 Nentor, 2019

Luan Rama “shpërthen” ndaj qeverisë/ Po përdorin fatkeqësinë për propagandë!

Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama, ka sulmuar ashpër qeverië Rama, teka shprehet se po përrdor fatkeqsinë me tërmetin për prpagandë. Mes të tjerash ai ka falendëruar...

Politikë 20:29 - 27 Nentor, 2019

LSI propozim qeverisë/ Përfshini në VKM-në për shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë edhe Lezhën

Lëvizja Socialiste për Integrim ka shprehur një propozim për qeverinë Rama. Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama i bën thirrje qeverisë që të shpallë menjëherë gjendjen e...

Politikë 19:56 - 26 Nentor, 2019

Luan Rama, thirrje Kryeministrit: Shpall gjëndjen e fatkeqësisë natyrore !

Zvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama, ka reaguar nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale lidhur me gjëndjen e trishtueshme që ka shkaktuar tërmeti...

Politikë 22:00 - 24 Nentor, 2019

“Program konference apo punë budallenjsh?!”/ Rama ironizon Cakajn: Nesër, recital i ministrit mëkëmbës

“Program konference apo pune budallenjsh?!…”, kështu shprehet zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama në një reagim të tij përsa i përket konferencës mbarëkombëtare e cila pritet të...