Connect with Us

All posts tagged "luan baci"

Politikë 16:16 - 20 Maj, 2020

Video/ Luan Baçi denoncon ndotjen e lumit Gjanica: Në vend të peshqve të Subashit lundron nafta

Kreu i Degës së Partisë Demokratike në Fier, Luan Baçi, denoncon ndotjen e lumit Gjanica. Teksa ka postuar edhe disa video në rrjetet sociale, Baçi shkruan...

Politikë 19:42 - 14 Maj, 2020

Luan Baçi zotohet para fierakëve/ “Partia Demokratike do vejë në vend çdo padrejtësi”

Kryetari i Partisë Demokratike për Fierin Luan Baçi, denoncon faktin se në këtë qytet qeveria nuk ka dhënë pagat e luftës për punonjësit  e fasonerive. Baçi...

Politikë 12:38 - 5 Maj, 2020

Punonjësit e Albpetrol në protestë/ Baçi: Të anullohet vendimi për uljen e pagave!

Ish deputeti i PD, Luan Baçi ka reaguar lidhur me protestën e punonjësve të Albpetrol për uljen e pagave. Sipas Baçit, ky vendim i padrejtë duhet...

Politikë 18:33 - 14 Prill, 2020

Baçi “dhëmbë për dhëmbë” me Ramën/ “Video është origjinale, nuk sajoj gjëra të tilla”

Kreu i Degës së Partisë Demokratike në Fier, Luan Baçi, i është përgjigjur akuzave të kryeministrit Rama, lidhur me videon e shpërndarjes së ndihmave në këtë...

Politikë 17:39 - 14 Prill, 2020

Përplasje për ndihmat në Fier/ Kreu i PD nxjerr videon: Duhet ta shohë ambasadorja amerikane

Kreu i Degës së Partisë Demokratike në Fier, Luan Baçi, ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku tregohen radhët e gjata të qytetarëve, të cilët...

Politikë 19:41 - 10 Prill, 2020

”Janë shkarkuar 300 punonjës”/ Albpetrol i përgjigjet Luan Baçit: Histori e trilluar

Kompania Albpetrol i është përgjigjur kreut të PD Fier, Luan Baçit lidhur me denoncimet e këtij të fundit për shkarkimin kohët e fundit të 300 punonjësve....

Politikë 18:50 - 28 Shkurt, 2020

Helmimi i nxënësve në Fier/ Ish-deputeti i PD-së: Janë të porositur të tregojnë të njejtën histori

Shtatë nxënës të shkollë “Janaq Kilica” në Fier janë helmuar ditën e sotme në rrethana ende të paqarta teksa zhvillonin një eksperiment në orën e labortatorit...

Politikë 16:45 - 15 Shkurt, 2020

Greva e naftëtarëve/ Luan Baçi: Punëtorët po sakrifikohen, pushtetarët vijojnë festën e Shën Valentinit

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi akuzon qeverinë se i ka lënë në mëshirë të fatit punëtorët e nënstacionit elektrik dhe pompimit të naftës në...

Politikë 10:49 - 13 Shkurt, 2020

I pangopur me babëzinë e tij/ “Bëma” e radhës e kryebashkiakut të Ramës

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryebashkiakut të Fierit, Armand Subashi. Në një postim në rrjetet sociale, Baçi...

Politikë 14:04 - 29 Janar, 2020

Keqmenaxhimi i Albpetrol/ PD: Kompania shtetërore e naftës fsheh të dhënat për humbjet

Ish deputeti i PD, Luan Baçi ka denoncuar keqmenaxhimin e kompanisë shtetërorë të naftës Albpetrol. Sipas Baçit, kompania shtetërore e naftës fsheh të dhënat për humbjet....

Politikë 12:00 - 22 Tetor, 2019

Shqipëria drejt zgjedhjeve të parakohshme?/ PD e shpartalluar, ja pse Basha do ngelet me “gisht në gojë”

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha, vazhdon të theksojë se duhen zgjedhje të parakohshme. Këtë e përforcoi edhe më shumë të premten, pas vendimit të...

Aktualitet 11:25 - 15 Prill, 2019

Apartamente dhe dhjetra biznese/ Ish-deputeti demokrat me pasuri prej sheiku

Opozita që nga muaji shkurt, ka lënë Kuvendin, për të ndjekur një tjetër linjë. Pas djegies së mandatave, ata janë zhvendosur në rrugë, duke protestuar. Përgjatë...

Aktualitet 10:07 - 19 Mars, 2019

“Shpërthen” ish-deputeti/ Kërcënon live punonjësin e policisë

Ish-deputeti, njëherësh kryetar i PD-së në Fier, Luan Baçi ka folur për herë të parë për ngjarjen e 16 marsit në protestën e opozitës, ku u...

Aktualitet 11:04 - 17 Mars, 2019

Goditi djalin e ish-deputetit demokrat/ Ina Zhupa zbulon identitetin e Policit

Një ditë më pas përfundimit të protestës së Opozitës, policia kreu disa arrestime dhe shoqërime. Një ndër të ndaluarit ishte dhe djali i ish-deputetit të Fierit...

replike me dritan hilen
Aktualitet 11:58 - 10 Mars, 2019

Redaksionale-Replikë me Dritan Hilën/ Pse Luan Baçi s’mund të jetë Pal Dajçi

Dikush që e njeh historinë politike të demokracisë dhe axhendën e saj të këtyre 30 viteve, nuk do të bënte atë gabim që ka bërë Dritan...

Aktualitet 22:06 - 9 Mars, 2019

Largimi i drejtorit të Policisë së Fierit/ Baçi: Nuk e menaxhoi protestën siç donte Rama

Në një prononcim për televizionin “Ora News”, kreu i PD-së në Fier, Luan Baçi ka komentuar largimin e Albert Nushit, drejtorit të Policisë së Fierit. Nushi...

Aktualitet 11:40 - 3 Mars, 2019

Protesta, ish-deputeti i PD kapet duke gënjyer/ Zbardhen mesazhet

Dje u raportua për një protestë në qytetin e Fierit, e cila u zhvillua në shenjë pakënaqësie për qeverinë Rama. Kryetari i Partisë Demokratike në Fier,...

basha duke folur
Aktualitet 14:43 - 3 Dhjetor, 2018

Triumfi i humbësave!

Forca kryesore e opozitës, Partia Demokratike ka mbyllur thuajse totalisht zgjedhjet e kryetarëve të degëve. Zgjedhje të cilat u zhvilluar me shpejtësi pas një urdhri të...

Aktualitet 20:12 - 28 Nentor, 2018

Video-Gafa e deputetit të Lulit/ Skënderbeu ngriti flamurin në Vlorë

Dita e flamurit është shoqëruar me gafa të shumta, duke filluar nga kryetari i saj Lulzim Basha e duke vazhduar më tej me kreun e PD-së...

Aktualitet 11:55 - 23 Nentor, 2018

Zgjedhjet në degët e PD/ Basha rizgjedh kryetarët humbës (Emrat )

Lulzim Basha ka urdhëruar zgjedhjen e kryetarëve të PD dhe zhvillimin e Kuvendit Kombëtar në datën 15 dhjetor. Sipas një axhende të vendosur nga ai personalisht...

Aktualitet 16:24 - 12 Tetor, 2018

“Asi nën mëngë i SHQUP-it”/ Luan e ke thirrur Alizotin për t’i dhënë lekë?!

Deputeti i PD Luan Baçi ishte asi nën mëngë që nxori së fundmi SHQUP-i në serinë e personazheve që i shtojnë diçka të re telenovelës me...

Aktualitet 11:45 - 10 Shtator, 2018

Skandali në Albpetrol/ Pushon nga puna profesionistët, i zëvendëson me militantë

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi në një deklaratë për mediat ka sulmuar qeverinë si shkatërruese të jetës së qytetarëve, me qëllim pasurimin e oligarkëve. PD...

Aktualitet 14:48 - 7 Gusht, 2018

Përçahen PD –LSI/ Flet deputeti demokrat

Deputeti demokrat Luan Baçi, gjatë një interviste për Report Tv, ka folur edhe për marrëdhëniet e PD me LSI-në. Sipas Baçit, LSI-ja është një nga partitë...