Connect with Us

All posts tagged "lu"

Politikë 11:50 - 23 Nentor, 2019

Faktet/ Ilir Meta po kërkon Kushtetutë të re

Presidenti i Republikës prej disa ditësh ka filluar një betejë të ashpër publike me sulme dhe akuza ndaj ndërkombëtarëve. Ka sulmuar në mënyrë të pandalur jo...

Aktualitet 18:15 - 21 Korrik, 2019

Reforma në Drejtësi/ Vasili sulmon Lu dhe Vlahutin, ja çfarë iu kujton  

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka kujtuar sot votimin në parlament me 140 vota të ndryshimeve Kushtetuese të Reformës në Drejtësi në vitin...

Aktualitet 08:30 - 21 Janar, 2019

“Judicial Watch” fundos Ramën/ Publikon detajet tronditëse

Organizata amerikane  “Judicial Watch”,  ka publikuar të dhëna tronditëse në lidhje me korrupsionin në Shqipëri. Së fundi, organizata “Judicial Watch”, e cila ka bërë lajmet me...

Aktualitet 22:35 - 3 Tetor, 2018

Kritika të forta për Lu-në/ Aleati i Bashës i bën skanerin ish-ambasadorit

Top Story transmetoi mbrëmjen e stome një dokumentar bazuar mbi bilancin tre vjeçar të ish-ambasadorit amerikan, Donald Lu. Në dokumentar janë pasqyruar përplasjet e Lu-së me...

Aktualitet 14:49 - 17 Shtator, 2018

Zbardhet takimi në Ministrinë e Brendshme/ Çfarë u bisedua mes Lu dhe Xhafajt

Ministria e Brendshme ka zbardhur takimin e ministrit Xhafaj me ambasadorin në largim të SHBA, Donald Lu. Mësohet se në takim e pranishme ishte edhe zv.ambasadorja...

Donald Lu, shtepia e bardhe
Aktualitet 10:06 - 15 Shtator, 2018

Dita e Demokracisë/ Donald Lu mesazh politikës

Ambasadori në largim i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu, në ditën e demokracisë i ka drejtuar një mesazh politikës. Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare të...

Aktualitet 18:05 - 14 Shtator, 2018

Foto-Peshqit që s’u kapën kurrë/ Çfarë nuk u pa mbrëmë në intervistën e Lu-së

Ambasadori në ikje i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu gjatë intervistës në emisionin “Real Story” mbrëmjen e djeshme në Vizion Plus dha një mesazh me anë...

Aktualitet 11:11 - 14 Shtator, 2018

Donald Lu në selinë e PD/ Takohet me Bashën

Ambasadori në largim i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu, po zhvillon një vizitë në selinë blu, ku është takuar me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Në...

Aktualitet 23:32 - 13 Shtator, 2018

Drejtimi opozitës/ Lu sqaron ku çalon Basha

Ambasadori amerikan në ikje, Donald Lu ka folur edhe në lidhje me ish-kryeministrin Sali Berisha në një intervistë në emisionin “Real Story” në Vizion Plus. Lu...

Aktualitet 22:26 - 13 Shtator, 2018

Berisha shkatërron audiencën në “Opinion”/ Shkërmoq Ramën dhe Lu

Mbrëmja e sotme ka qenë e nxehtë për televizionet kombëtare më të mëdha  TV Klan, Top Channel dhe Vizion Plus. Të ftuarit e tyre kanë thithur...

Aktualitet 22:23 - 13 Shtator, 2018

“Klodiana Lala është trime” / Lu thirrje institucioneve për atentatin ndaj gazetares

Ambasadori amerikan në ikje, Donald Lu në intervistën e tij në emisionin “Real Story” ka treguar se kur të largohet nga Shqipëria nuk do të ndjek...

Aktualitet 21:50 - 13 Shtator, 2018

Lu plas bombën për Saimir Tahirin/ Fjala e tij mund të fundos Qeverinë

Në intervistën e tij në emsionin “Real Story”, ambasadori në ikje Donald Lu ka folur edhe për ish-ministrin  Brendshëm Saimir Tahiri. Lu ka thënë se nuk...

Aktualitet 21:36 - 13 Shtator, 2018

Deklarata e fortë / Lu tregon arsyen pse dështojnë seancat e Shullazit

Ambasadori amerikan në ikje Donald Lu, në një intervistë në emisionin “Real Story” në Vizion Plus ka folur në lidhje me ish-prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Balla....

Aktualitet 22:55 - 7 Korrik, 2018

Nuk e kanë me këta që po ikin…

Nga Mero Baze Ka një agresion në rritje ndaj dy ambasadorëve më të rëndësishëm të Perëndimit në Shqipëri, ambasadores së BE, Romana Vlahutin, dhe atij të...

Aktualitet 22:12 - 7 Korrik, 2018

Ambasadorë të rinj në Shqipëri/ Ngjela zbulon misionin e tyre

Ambasadorët Donald Lu dhe Romana Vlahutin janë në mbarim të mandatit të tyre në Shqipëri. Punën e tyre dhe jo vetëm e ka komentuar në një...

Aktualitet 21:41 - 7 Korrik, 2018

Mandati i Lu dhe Vlahutin/ Ngjela tregon pse amabasadorët do të hyjnë në histori

Ikjen e dy ambasadorëve atij të SHBA-ve Donald Lu dhe asaj të BE Romana Vlahutin e ka komentuar dhe avokati Spartak Ngjela. Në një postim në...

Donald Lu, shtepia e bardhe
Aktualitet 14:13 - 5 Korrik, 2018

Deklarata e fortë e Lu/ Zbulohen “peshqit e mëdhenj” ?

Nga foltorja e Kuvendit, kreu i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur deklaratave të sotme të ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu, të...

Aktualitet 20:41 - 3 Korrik, 2018

Kush e zëvendëson ambasadorin Lu/ Zbulohet propozimi i Trump

Presidenti i SHBA-ve, Donald trup ka propozuar emrin e ambasadores që do të zëvendësojë Donald Lu, në Tiranë. Mësohet se ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë do...

Aktualitet 11:07 - 24 Qershor, 2018

PD-LSI në panik/ Zbulohet skenari për rrëzimin e reformës në drejtësi

Opozita shqiptare po përgatit një skenar për të rrëzuar të gjithë reformën në drejtësi. Duke qenë se deri më tani ka ngërçe në Kushtetuese, Gjykatën e...

Donald Lu, shtepia e bardhe
Aktualitet 20:34 - 23 Qershor, 2018

Dështon Reforma në Drejtësi?/ Reagon ambasadori Lu

Ambasadori i SHBA në vendin tonë Donald Lu, e vlerëson ecurinë e procesit të vettingut në vendin tonë. I pyetur nga “BalkanWeb” lidhur me pretendimet e...

Aktualitet 18:35 - 28 Maj, 2018

Përballja e Tahirit në Gjykatë/ Klodiana Lala tregon se kush e komentoi deklaratën e ambasadorit Lu

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, reagoi dje për mediat, lidhur me seancën gjyqësore në apel ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir...

Aktualitet 11:09 - 27 Maj, 2018

Ilir Meta kërcen këngën e Baftjarit me Lu/ Luli mban iso

Mbrëmë, Presidenti Ilir Meta ka shtruar një darkë në kuadër të aktivitetit “Mëngjesi i lutjeve”. Në këtë darkë, kanë marrë pjesë personalitete nga politika shqiptare dhe...

Aktualitet 14:36 - 7 Maj, 2018

“Politikanët të inkriminuar”/ Ish-deputeti socialist i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” ambasadorit Lu

Ish-deputeti i PS-së, aktualisht kryetar i partisë ZGJIDHJA,  Koço Kokëdhima ka reaguar i ka dërguar në lidhje me një deklaratë të ambasadorit amerikan në Tiranë Donald...