Connect with Us

All posts tagged "lsi"

Politikë 15:34 - 24 Shtator, 2020

Do kandidonte për deputet/ Zbulohen fotot e pedagogut që u arrestua në Korçë, përfshirja në politikë

Një pedagog i Universitetit “Fan Noli”, në Korçë, është vënë në pranga sot, pasi akuzohet se iu merrte para studentëve në këmbim të marrjes së provimeve....

Politikë 09:27 - 24 Shtator, 2020

Foto-U kap me 300 euro dhe 50.000 lekë/ Kush është pedagogu i arrestuar në Korçë, lidhja me LSI-në dhe Metën

Një pedagog i Universitetit “Fan Noli” në Korçë është vënë në pranga mëngjesin e sotëm, pasi akuzohet se iu merrte para studentëve, në këmbim të dhënies...

“Ti do teatër vëlla”/ Vijojnë replikat në distancës mes Ramës e Bashës
Politikë 10:47 - 23 Shtator, 2020

“Djalli” fshihet në detaje/ Qëllimi që kanë Rama dhe Basha, çfarë do të ndodhë pas 25 prillit

Palët politike po përplasen për të gënjyer publikun në lidhje me ndasitë e thella që kanë dhe qëndrimet kundërshtuese me njëra-tjetrën, por në fakt disa detaje...

“Bleta e Artë” e Ramës sulmon PS-në/ Aty rilindasit mendojnë të hanë socialistët
Politikë 22:49 - 22 Shtator, 2020

“Bleta e Artë” e Ramës sulmon PS-në/ Aty rilindasit mendojnë të hanë socialistët

Briseida Shehaj njihet në publik si “Bleta e Artë” e kryeministrit Edi Rama, për faktin se ky i fundit i dha këtë çmim ish-drejtoreshës së Tatimeve,...

Nuk është PS/ Briseida Shehaj propozohet për deputete, ja nga kush parti
Politikë 22:35 - 22 Shtator, 2020

Nuk është PS/ Briseida Shehaj propozohet për deputete nga një tjetër parti

Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Briseida Shehaj, i është rikthyer politikës pas largimit nga Partia Socialiste. Shehaj, e cila ishte një nga drejtoreshat më të komentuara...

Politikë 09:36 - 22 Shtator, 2020

GJKKO i sekuestroi pasurinë/ Kush është Kelmend Balili dhe lidhjet me LSI

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka vendosur konfiskimin e pasurive të Kelmend Balilit, i njohur ndryshe si “Eskobar i Ballkanit”. SPAK...

Politikë 13:41 - 14 Shtator, 2020

Kur do përgjigjet Edmond Haxhinasto dhe LSI për skandalin e rrugës Tiranë-Elbasan?

Rreth 10 ditë më parë, në media plasi lajmi në lidhje me një gjobë 44 milionë euro, për shtetin shqiptar, ardhur si pasojë e problematikave midis...

Pse na duhet Ilir Meta kryeministër/ Mesazhi i koduar për Bashën dhe detaji i fshehur nga Presidenti
Opinione 10:10 - 13 Shtator, 2020

Pse na duhet Ilir Meta kryeministër/ Mesazhi i koduar për Bashën dhe detaji i fshehur nga Presidenti

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet zyrës së tij të shtypit dhe duke përdorur disa media rreth tij ka hedhur ditët e fundit një shashkë, duke pretenduar se...

Propozimi i PS për ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Topollaj: Thellësisht antikushtetues
Politikë 18:59 - 12 Shtator, 2020

“PD-së i kanë taksur vendin e tretë në garë”/ Topollaj zbulon “inatin” e Kryemadhit dhe Vasilit me Bashën

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, ka reaguar pas deklaratave të kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi dhe zv.kryetarit të së njejtës parti Petrit...

Pse duhet arrestuar Edmond Haxhinasto/ Ndryshoi projektin 21 herë, kostoja 145 milion dollarë
Politikë 11:59 - 12 Shtator, 2020

Pse duhet arrestuar Edmond Haxhinasto/ Ndryshoi projektin 21 herë, kostoja 145 milionë dollarë

Ditët e fundit ka plasur skandali në lidhje me financimin e rrugës Tiranë-Elbasan, i cili ka pasur tre segmente. Ku i pari ka qënë Sauk-Tunel, dhe...

Politikë 14:53 - 10 Shtator, 2020

Skandali me Tiranë-Elbasan/ Dokumentet që rrëzojnë Monika Kryemadhin dhe abuzimi i LSI tek Transportet

E ftuar në emisionin “Open” në Top Channel mbrëmjen e kaluar, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi u pyet për skandalin e humbjes së...

Kryemadhi habit me deklaratën/ “Në zgjedhje do e thyejmë në mes Edi Ramën”
Politikë 21:51 - 9 Shtator, 2020

Deklarata e Kryemadhit/ “Në zgjedhje do e thyejmë në mes Edi Ramën”

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi deklaroi mbrëmjen e sotme se Rama nuk do t’i marrë 74 mandate deputetësh, siç ai pretendon. Kryemadhi tha se LSI do...

Monika Kryemadhi tregon ndryshimin/ LSI nën drejtimin e saj dhe të Ilir Metës
Politikë 21:42 - 9 Shtator, 2020

Monika Kryemadhi tregon ndryshimin/ LSI nën drejtimin e saj dhe të Ilir Metës

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka treguar ky qëndron ndryshimi i drejtimit të LSI-së nga ajo dhe nga Ilir Meta. Kryemadhi tha në emisionin “Open” se...

“Jam zhgënjyer me të gjithë…”/ Shahini reagon për herë të parë pas largimit
Politikë 18:44 - 9 Shtator, 2020

“Velinë e Ramës”/ LSI i përgjigjet ashpër Shahinit: Boll tenderove 10 herë Sami Frashërin për të vjedhur!

Vijojnë replikat mes LSI dhe ministres së Arsimit Besa Shahini të cilën më herët Kryemadhi e thumboi në lidhje me lajmin e largimit të saj nga...

Koalicioni PD-LSI/ Topalli: Pa një pushtet me moral, as votat nuk vijnë
Politikë 15:09 - 9 Shtator, 2020

Koalicioni PD-LSI/ Topalli: Pa një pushtet me moral, as votat nuk vijnë

Ish kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli tha se në një pushtet pa moral nuk mund të vijnë as vota, duke iu referuar koalicionit PD-LSI. Në një...

“Rama me mua nuk ka shanse afrimi”/ Kryemadhi: Nuk luftoj për postin e kryeministrit
Politikë 22:56 - 7 Shtator, 2020

“Rama me mua nuk ka shanse afrimi”/ Kryemadhi: Nuk luftoj për postin e kryeministrit

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është pyetur për një mundësi afrimi midis LSI dhe PS. Kryemadhi është përgjigjur në mënyrë kategorike që nuk do të ketë...

Lajme 18:03 - 7 Shtator, 2020

Akuzat me skandalin e gjobës 44 milionë euro/ Si qendron e vërteta dhe çfarë po fshihet?!

Menjëherë pasi Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit (IÇ), i ka dhënë të drejtë kompanisë “Aktor” për punimet shtesë në autostradën Tiranë-Elbasan, gjë që i kushtoi Shqipërisë 44...

Skandali me gjyqin 44 milion euro / Vijon "ping-pongu" i akuzave
Politikë 15:19 - 7 Shtator, 2020

Skandali me gjyqin 44 milion euro / Vijon “ping-pongu” i akuzave

Menjëherë pasi Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit (ICC), i ka dhënë të drejtë kompanisë “Aktor” për punimet shtesë në autostradën Tiranë-Elbasan, gjë që i kushtoi Shqipërisë 44...

Politikë 13:35 - 7 Shtator, 2020

Skandali që i kushtoi Shqipërisë 44 milion euro/ LSI i kundërpërgjigjet MIE-së

LSI ka reaguar pas deklaratës së Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjitikës, e cila fajësoi PD-në dhe LSI-në, për skandalin që i kushtoi Shqipërisë 44 milion euro....

Politikë 13:04 - 7 Shtator, 2020

Si përfundoi Rudina Hajdari, tek partia e hajdutëve të Ilir Metës

Ka disa ditë që deputetja Rudina Hajdari ka deklaruar se do të bashkohet, me lëvizjen “Nisma Thurrje”. Një lëvizje që fillimisht u quajt një Organizatë e...

MIE pranon humbjen me kompaninë greke/ Fajëson LSI dhe PD
Politikë 12:07 - 7 Shtator, 2020

MIE pranon humbjen me kompaninë greke/ Fajëson LSI dhe PD

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka reaguar pas lajmit se Gjykata e Arbitrazhit i ka dhënë të drejtë kompanisë greke “Aktor” e cila hodhi...

“Aktor” nuk është larguar nga Shqipëria
Lajme 11:59 - 6 Shtator, 2020

135 milionë euro dëm/ “Aktor” i fitoi nga Haxhinasto dhe Dervishaj

Dje mediat raportuan se kompania greke “Aktor” është larguar nga Shqipëria pa përfunduar ndërtimin e rrugës, Tiranë-Elbasan duke u dëbuar nga qeveria e cila më parë...

Aktualitet 11:11 - 6 Shtator, 2020

LSI pas skandalit me gjyqin 44 milionë euro për kompaninë greke të rrugës Tiranë – Elbasan

Ditën e djeshme mediat kanë raportuar për një tjetër vendim të gjykatës në Arbitrazh kundër qeverisë shqiptare, ku firma “Aktor” e cila ishte kontraktuesja për ndërtimin e...