Connect with Us

All posts tagged "lotaria amerikane"

Sociale 10:46 - 24 Tetor, 2019

Lotaria amerikane/ Ambasada e SHBA iu vjen në ndihmë shqiptarëve

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka ardhur në ndihmë qytetarëve që duan të aplikojnë për lotarinë amerikane 2021. Ambasada i kërkon shqiptarëve që...

Sociale 09:51 - 20 Tetor, 2019

Lotaria amerikane/ Ambasada jep këshilla para se të aplikoni

Ambasada e SHBA në Tiranë ka publikuar një video nëpërmjet të cilës tregon disa hapa që duhen ndjekur para se qytetarët të aplikojnë për llotarinë amerikane....

Sociale 10:52 - 10 Tetor, 2019

“Ëndrra amerikane”/ Ambasada shpjegon me video plotësimin e Lotarisë

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar një video, ku u shpjegon qytetarëve se si ta plotësojnë vetë Lotarinë amerikane. “Po e plotësoni vetë aplikimin tuaj për...

Sociale 09:56 - 3 Tetor, 2019

Kujdes!/ Ambasada e SHBA bën njoftimin e rëndësishëm për Lotarinë

Ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm, në lidhje me Programin e Lotarisë DV-2021, vetëm një ditë pas nisjes së aplikimeve....

Kronika 12:16 - 24 Gusht, 2019

“Ëndrra Amerikane” / Gjykata lë në burg Agron Selmanin

Ditën e sotme Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë për shtetasin Agron Selmani. Gjyqtari Sokol Tona ka vendosur masën “arrest me burg” deri në...

Aktualitet 18:39 - 7 Maj, 2019

Dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane/ Ja si mund ta kontrolloni

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar në orën 18:00 kanë dalë përgjigjet për fituesit e llotarisë amerikane. Të gjithë aplikantët mund ta shohin nëse janë apo jo fitues...

Aktualitet 16:30 - 24 Prill, 2019

Lotaria amerikane/ Ambasada publikon njoftimin e rëndësishëm

Përgjigjet për Llotarinë amerikane të këtëjij viti do të bëhen publike me datë 7 Maj njofton Ambasada amerikane. Sipas Ambasadës, Kontrolli i Statusit të të Regjistruarve...

Aktualitet 14:18 - 11 Tetor, 2018

Startimi i Lotarisë Amerikane/ Ambasada tregon 5 këshillat e rëndësishme

Ambasada Amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që po aplikojnë për Lotarinë Amerikane, e cila ka nisur me 3 tetor. Ambasada...

Aktualitet 11:10 - 6 Tetor, 2018

Lotaria Amerikane/ Ambasada bën një tjetër njoftim të rëndësishëm

Me nisjen e Lotarisë Amerikane, Ambasada Amerikane në Tiranë ka postuar një video në rrjetin social Facebook. Me anë të kësaj videoje Ambasada tregon mënyrën e...

Aktualitet 14:00 - 4 Tetor, 2018

Lotaria Amerikane si “bingo” kundër Ramës

Lotaria Amerikane filloi. Nuk është çudi, që njëlloj si vitet e tjera, serveri të prishet sërish, të bjerë nga aplikimet e shumta apo fluksi i pandalshëm...

Aktualitet 11:16 - 3 Tetor, 2018

Në kërkim të ëndrrës amerikane?/ 6 hapat për plotësimin e Lotarisë

Me nisjen e Llotarisë Amerikane ditën e sotme, Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar se në orën 18:00 me orën shqiptare, të gjithë qytetarët mund të...

Aktualitet 23:16 - 2 Tetor, 2018

Nesër hapen aplikimet për lotarinë Amerikane/ Çfarë duhet të dini

Ditën e nesërme hapen aplikimet për plotësuar Lotarinë Amerikane. Njoftimi është bërë disa ditë më parë nga Ambasada Amerikane në Tiranë. Mësohet se fillimi i aplikimeve...

Aktualitet 20:26 - 27 Shtator, 2018

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e SHBA ka njoftuar se Lotaria Amerikanë do të nisë në datën 3 tetor. Në njoftim thuhet më tej se të gjithë aplikuesit do të...

Aktualitet 20:13 - 27 Maj, 2018

Avokati publikon shifrat e “frikshme”/ Si po e shpopullon “Rilindja Sorosiane” Shqipërinë

Avokati Altin Goxhaj, ka vijuar sulmet ndaj qeverisë dhe Sorosit. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, avokati Goxhaj, ka publikuar shifrat që sipas tij...

Aktualitet 09:43 - 24 Maj, 2018

Lotaria Amerikane/ Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm për aplikuesit

Ambasada amerikane ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë aplikuesit e lotarisë amerikane. Në një postim në rrjetet sociale, ambasada ka bërë me dije...

Aktualitet 20:01 - 18 Maj, 2018

Lotaria Amerikane/ Afati i fundit kur mund të shpalleni fitues

Duke filluar nga 15 maji i këtij viti, të gjithë ata që aplikuan për Lotarinë Amerikane mund të kontrollojnë nëse janë përzgjedhur fitues për DV-2019. Ditën...

Aktualitet 20:14 - 15 Maj, 2018

Shpallen fituesit e Lotarisë Amerikane/ Shihni nëse jeni përzgjedhur

Kliko në linkun zyrtar: https://www.dvlottery.state.gov/ për të parë nëse je fitues i Lotarisë Amerikane. Sot në orën 18:00 pasdite janë shpallur fituesit e Lotarisë ku të...

Aktualitet 18:37 - 15 Maj, 2018

Dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane/ Bie serveri nga ngarkesa

Duke filluar nga ora 18:00 e pasdites së sotme të gjithë aplikuesit mund të verifikojnë nëse janë përzgjedhur ose jo nga Lotaria Amerikane. Por fluksi i...

Aktualitet 10:44 - 4 Nentor, 2017

Avokati amerikan: E pamundur mbyllja e Lotarisë Amerikane

Avokati i njohur Kieran Both ka dhënë sqarime sesi mund të aplikohet për Lotarinë amerikane. Lidhur me lajmin e fundit se Presidenti amerikan Trump kërkon mbylljen...

Aktualitet 14:42 - 20 Tetor, 2017

Ambasada e SHBA: Kujdes kur të riaplikoni për Lotarinë Amerikane

Ambasada amerikane u ka sqaruar sërish qytetarëve shqiptarë, se çfarë rregullash duhet të ndjekin për Lotarinë Amerikane DV-2019 nëse janë regjistruar njëherë, para se faqja e Lotarisë...

Aktualitet 16:04 - 16 Tetor, 2017

Video/ Ilir Vrenozi ka një mesazh për Edi Ramën dhe llotarinë amerikane

Një nga personazhet më të njohura të rrjeteve sociale, i cili vazhdimisht publikon video kritikuese ndaj qeverisë dhe kreut të saj Edi Ramës, Ilir Vrenozi, ka...

Aktualitet 13:17 - 3 Gusht, 2017

Merr fund lotaria Amerikane për shqiptarët?! Ja ligji i Trump që po shkakton debat

Presidenti amerikan Donald Trump dhe dy senatorë republikanë njoftuan se kanë propozuar një ligj të ri që do të pakësonte emigracionin e ligjshëm. “Sipas “BBC”, projektligji...

Aktualitet 19:59 - 6 Korrik, 2017

Lotaria Amerikane/Ambasada e SHBA bën njoftimin e rëndësishëm: Bëni kujdes nga kjo që mund t’ju ndodhë

Ambasada Amerikane në Shqipëri ditën e sotme ka bërë një njoftim të rëndësishëm në rrjetet sociale për qytetarët që aplikojnë për lotarinë amerikane. Ambasada bën thirrje...