Connect with Us

All posts tagged "lotari"

Sociale 09:47 - 26 Shtator, 2019

Mbyllet Lotaria Amerikane?/ Kujdes! Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm

Rreth një vit më parë u përforl se për shkak të qëndrimeve Presidentit Donald Trump ndaj emigracionit, Lotaria Amerikane nuk do të zhvillohet më. Por, duket...

Aktualitet 17:00 - 27 Gusht, 2018

Shqiptarët po marrin arratinë/ Në 10 vite dyfishohen aplikimet për lotarinë amerikane

Rreth 367 mijë shqiptarë, (apo 17% e shqiptarëve që mund të aplikojnë, mbi 20 vjeç) i varen shpresat e tyre te “ëndrra amerikane” duke aplikuar për...

Life Style 00:15 - 5 Maj, 2018

Fati i buzëqesh trefish të moshuarit/ Fiton xhekpotin e madh

Në atë që mund të konsiderohet dita më e mirë e jetës, një kanadez, ka fituar lotarinë dhe e gjithë kjo ndodhi në ditën e daljes...

Kuriozitete 11:48 - 28 Mars, 2018

Godet me të parën 18 vjeçarja/ Fiton“jackpot”-in në ditën e saj të lindjes

Një adoleshente kanadeze goditi që me të parën, duke fituar “jackpot”-in në ditën e saj të ditëlindjes. Charlie Lagarde nuk kishte blerë asnjëherë më parë një...

Aktualitet 22:30 - 16 Janar, 2018

20 vjeçari fiton 450 milionë dollarë në llotari!

Një i ri 20 vjeçar nga Florida ka fituar në një llotari 450 milionë dollarë. Shane Missler fitoi me 5 janar jakpotin, duke marrë në shtëpi...

Aktualitet 23:30 - 24 Nentor, 2017

Shpërngulen në shtëpinë e çiftit fitues të llotarisë/ Bëhen milionerë duke fituar dhe ata

Rezulton se Katie dhe Craig Ferguson fituan çmimin e parë pasi hynë në shtëpinë e fituesve të mëparshëm të lotarisë. Ky çift vendosi të luante në...

Aktualitet 16:29 - 26 Tetor, 2017

A e kanë korçarët më të lehtë për të fituar Lotarinë Amerikane?/ Ja përgjigjja e ambasadës së SHBA-ve

Që prej datës 18 tetor të gjithë shqiptarët mund të aplikojnë për Lotarinë Amerikane. Shumë njerëz pyesin nëse korçarët e kanë më të lehtë të fitojnë...

Kuriozitete 20:45 - 22 Shkurt, 2015

Fiton 40 mln $, i jep për bamirësi: Ndihmoj të sëmurët me kancer, në kujtim të gruas

aratë nuk të bëjnë të lumtur, ndërsa solidariteti po. Tom Crist është i famshëm në Kanada sepse ka fituar shifrën më të lartë në historinë e...

Kuriozitete 12:15 - 18 Janar, 2015

Cifti më me fat në botë. Fiton lotarinë 3 herë brenda muajit

Nje cift ne SHBA eshte konsideruar si më me fat ne bote pasi ata kane fituar tre here lotari brenda nje muaji.  Quhen Calvin dhe Zatera...