Connect with Us

All posts tagged "Lori Kafe"

Video që “çmendi” Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin
Aktualitet 12:07 - 17 Nentor, 2020

Dy dokumentet e ortakërisë së Ben Blushit dhe Vjollca Hoxhës me inceneratorët

Televizioni Top Channel që drejtohet nga Ben Blushi dhe Vjollca Hoxha është vënë në shërbim të një koncesioni që paguhet nga taksat e qytetarëve. Ortakeria e...

Vëzhgimi/ Zbulohen “armiqtë” e Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit
Denoncim 17:42 - 30 Gusht, 2020

Dy dokumentet që lidhin pronarët e inceneratorëve me Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur një hetim në lidhje me koncesionet e inceneratorëve në Shqipëri. SPAK ka thënë që po...

Dosja e inceneratorëve/ A do të hetojë SPAK edhe bashkëshorten e Ben Blushit?
Politikë 11:22 - 27 Gusht, 2020

Dosja e inceneratorëve/ A do të hetojë SPAK edhe bashkëshorten e Ben Blushit?

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur një hetim në lidhje me koncesionet e inceneratorëve në Shqipëri. SPAK ka thënë që po...

Prona nga Korça në Vlorë, pasuria e çmendur e Ben Blushit/ Zbulohet skema mafioze e pastrimit të parave?
Politikë 14:11 - 5 Gusht, 2020

Prona nga Korça në Vlorë, pasuria e çmendur e Ben Blushit/ Zbulohet skema mafioze e pastrimit të parave?

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me shkrimin investigative, të publikuar një ditë më parë nga CNA.al, ku vërtetohej me dokumente zyrtare sesi Ben Blushi...

Thellohet skandali me inceneratorin e Fierit/ Faktet, “këmbanë alarmi” për SPAK
Politikë 10:56 - 21 Prill, 2020

Pse Rama ka frikë ta anullojë koncesionin e inceneratorëve në Tiranë?!

Kryesocislisti dhe kryeministri i vendit, vazhdon të përgjigjet refuzues ndaj qëndrimit të gazetarëve për anullimin e koncesioneve, të cilat kanë të bëjnë me shuma të mëdha...

Denoncim 12:24 - 5 Prill, 2020

Dy “ikonat” e Top Channel

Mjafton një vëzhgim i shpejtë për të kuptuar se kush janë dy ikonat krysore të Top Channel, Televizionit Kombëtar, i cili prej disa kohësh ka në...

Prona nga Korça në Vlorë, pasuria e çmendur e Ben Blushit/ Zbulohet skema mafioze e pastrimit të parave?
Politikë 10:13 - 4 Prill, 2020

Foto ekskluzive/ Ben Blushi kapet me ortakun e inceneratorëve dhe Vjollcës

Disa investigime të njëpasnjëshme, një dosje e plotë në lidhje me ortakërinë e aksionerëve të Top Channel me kompaninë e inceneratorëve. Nuk do të kishte asnjë...

Politikë 13:16 - 20 Mars, 2020

Rama “hedh miliona në plehra”/ Shpërblimi për Blushin dhe Top Channel

Drejtuesi i Departamentit për Mjedisin në PD, Jamarbër Malltezi vijon të denoncojë skemën qeveri-inceneratorë-media. Në një postim në rrjetet sociale, Malltezi shkruan se pavarësisht situatës së...

Disa pyetje për ‘avoketërit’ e Ben Blushit
Denoncim 19:33 - 6 Mars, 2020

Ekskluzive/ Dosja e Ben Blushit përfundon në SPAK

Prej më shumë se dy javësh, CNA.al ka publikuar një sërë materialesh ekskluzive dhe dokumente zyrtare, të cilat tregojnë pasurinë e çmendur të ish politikanit dhe gazetarit,...

Politikë 15:14 - 5 Mars, 2020

Analistët tanë, si “armiq” publik/ Mbrojtën Çilin, heshtën për Ben Blushin

Ndoshta do të duhet t’i quajmë analistë, opinionistë apo kanalistë dhe turpbërës të opinionin publik në Shqipëri. Janë të shumtë, shëtisin ekraneve, por nuk mund të...

Denoncimet në ambasadën e SHBA/ Biznesi kundër Ben Blushit dhe Top Channel
Lajme 09:27 - 21 Shkurt, 2020

E vërteta për Top Channel, Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin

Në një nga flet-rrufetë e tyre on-line aksionerja e Top Channel dhe ortakja në biznesin e kafesë me pronarët e inceneratorëve, ka reaguar duke pretenduar se...

Prona nga Korça në Vlorë, pasuria e çmendur e Ben Blushit/ Zbulohet skema mafioze e pastrimit të parave?
Politikë 11:47 - 19 Shkurt, 2020

Sa lekë ka paguar Eva Blushi për blerjen e Lori Kafesë?

Bashkëshortja e Ben Blushit, drejtorit të TV “Top Channel”, Eva Blushi është një ndër ortakët e kompanisë bullgare “EM Capital Group”, që ka blerë 51% të...

Denoncimet në ambasadën e SHBA/ Biznesi kundër Ben Blushit dhe Top Channel
Politikë 11:24 - 19 Shkurt, 2020

Thellohet skandali i kompanisë Bullgare me Top Channel

Rreth një javë më parë, CNA.al ka raportuar një skandal, ku me dokumenta ekskluzive tregohet ortakëria e Ben Blushit me kompaninë që ka inceneratorët në Shqipëri....

Edi Rama si konsulli i plehrave
Lajme 13:22 - 15 Shkurt, 2020

Investigimi i CNA.al zbulon skandalin/ Skema e plotë e lidhjeve qeveri-media-oligarkë

Në dy ditë rradhazi, CNA.al ka sjellë një investigim të plotë në lidhje me një transaksion shit-blerjesh në Shqipëri, të një kompanie në pronësi të pronarëve të Top...

Politikë 10:56 - 14 Shkurt, 2020

Skandali/ Zbulohet skema e plotë, si pronarët e inceneratorëve paguan aksionerët e Top Channel

Në dy ditë rradhazi, CNA.al ka sjellë një investigim të plotë në lidhje me një transaksion shit-blerjesh në Shqipëri, të një kompanie në pronësi të pronarëve...

Denoncimet në ambasadën e SHBA/ Biznesi kundër Ben Blushit dhe Top Channel
Lajme 09:59 - 13 Shkurt, 2020

Ekskluzive dokumentet/ Klodi i inceneratoreve dhe Ben Blushi, blejnë “Lori Kafe”

Një nga brandet e para dhe më të fuqishme në Shqipëri ka ndryshuar pronar. Tashmë “Lori Kafe” nuk do jetë më në pronësi të Vjollca Hoxhës...

Aktualitet 11:06 - 16 Tetor, 2018

Sot do të mbushte 50 vjeç/ Kush ishte “Tani i Topit”, themeluesi i revolucionit mediatik në Shqipëri

16 tetori është përvjetori i lindjes i të ndjerit Dritan Hoxha , themeluesit të Top Medias, njeriut frymëzues dhe inovativ. Dritan Hoxha, do të festonte ditëlindjen...