Connect with Us

All posts tagged "lorenc vangjeli"

Opinione 20:54 - 3 Qershor, 2020

Nga Lorenc Vangjeli/ Katër veta në një tryezë, pa llogaritur sekretin e Ramës me Damianin

Që të kuptosh një kryeministër duhet të kesh qenë së paku një herë kryeministër. Të jesh ulur qoftë dhe një herë të vetme në karrigen e...

Opinione 19:59 - 28 Prill, 2020

Nga Lorenc Vangjeli/ Rama e Meta me Bashën në sfond, dashuri e re mbi urrejtjet e vjetra apo fabula e vjetër e hallit të ri

Ka ngjallur hutim të madh rishpikja e rradhës e fabulës së vjetër mbi marrëveshjen e mundshme Rama-Meta. Eshtë pak a shumë i njëjti variacion i fabulës...

Opinione 17:44 - 4 Mars, 2020

Nga Lorenc Vangjeli/ Drama e Metës dhe Bashës: Ka opozitarë në rrugë, por jo opozitë në sistem

Manifestimi i presidentit Meta si thelb dhe gjithë ambalazhi i saj opozitar si formë, duhet të jetë një moment reflektimi jo për atë që ndodhi, por...

Opinione 15:58 - 29 Shkurt, 2020

Nga Lorenc Vangjeli/ Henri Çili, viktimë perfekte e rrethanave fatkeqe apo e botës që ndërtoi vetë

Henri Çili është viktima perfekte. Djali që erdhi nga periferia e Elbasanit dhe u vetëkrijua në pak vjet si një nga qytetarët e njohur të Tiranës,...

Opinione 17:06 - 28 Shkurt, 2020

Nga Lorenc Vangjel/ Dyshimi, si kurbani i munguar në themelet e teatrit të ri

Ka marë një kthesë pothuaj të papritur dosja e Teatrit Kombëtar. E hapur minimalisht që mbi dy dekada më parë si një kërkesë për ndryshim, ajo...

Politikë 22:30 - 6 Shkurt, 2020

Anti-KÇK/ Paralajmëron Vangjeli: Do publikohet një listë me emra nga Tirana, do dëgjoni gjëra të tmerrshme

Analisti Lorenc Vangjeli ka bërë një paralajmërim të fortë mbrëmjen e sotme. Vangjeli tha në emisonin “Opinion” se brenda 10 ditësh do publikohen një listë e...

Opinione 22:51 - 25 Janar, 2020

Nga Lorenc Vangjeli/ Mëkati i EnKel Demit, libra në kohën e politikës

Ka të paktën tre vjet që nëpër Tiranë bën xhiro një frazë që nuk ka hiç të bëjë me një hyner që kryeqyteti e di të...

Politikë 14:15 - 24 Janar, 2020

“Dashuria” dhe “urrejtja” e Sali Berishës me Lorenc Vangjelin

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, një nga personazhet më të rëndësishme politike të demokracisë në Shqipëri, ka një “urrejtje dhe dashuri” me gazetarët, por varet nga...

Politikë 22:21 - 23 Janar, 2020

Dini gjë ku është Kryetari i partisë tuaj?/ Berisha zihet ngushtë nga gazetarët

Ish kryeministri Sali është vënë ngushtë para gazetarëve, mbremjen e sotme në emisionin “Opinion”, teksa analisti Lorenc Vangjeli, e ka ‘bombarduar” me pyetje. Vangjeli  ju drejtua...

Politikë 21:36 - 23 Janar, 2020

Takim Rama-Basha jashtë shtetit?/ Analisti-Berishës: Po sikur të shikoni foton?

Analisti Lorenc Vangjeli ka pyetur ish kryeministrin Sali Berisha për një takim të mundshëm Rama-Basha në një nga vendet fqinje. Berisha e ka mohuar këtë fakt...

Politikë 22:28 - 16 Janar, 2020

Lorenc Vangeli e thotë troç/ “Kam shkruar 14 fjalime në një seancë parlamentare, 100 euro faqja”

Analisti Lorenc Vangjeli ka bërë një deklaratë shumë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa ishte duke folur për marrëveshjen mazhorancë-opozitë për Reformën Zgjedhore. Teksa u pyet...

Opinione 18:11 - 24 Dhjetor, 2019

Nga Lorenc Vangjeli/ Një armik idiot vlen më shumë se mungesa e miqve për Edi Ramën

Një gur më shumë apo një gur më pak mbi kokën e Edi Ramës as shton dhe as pakëson gjë. Njëlloj siç nuk bie fare në...

Opinione 14:30 - 7 Dhjetor, 2019

Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli * Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte diktuar atij udhërrëfyesin e parë të politikës penale...

Opinione 13:50 - 24 Nentor, 2019

Nga Lorenc Vangjeli/ “Tifozët nuk hanë fara luledielli në stadiumin e ri”

Pakkush e kujton pamjen klasike e të riut të djeshëm nën regjimin komunist. I papunë, depresiv, shpesh praktikisht i virgjër, ai ishte ashtu siç nuk e...

Opinione 20:55 - 18 Nentor, 2019

Vangjeli: Rama dhe Meta, dashuri në kohën e interesit

Nga Lorenc Vangjeli Eshtë si një lojë sporti, një ndeshje futbolli, në të cilin ekipet ndërrojnë portat. Në kërkim të të njëjtës brohorimë suksesi që ngrihet...

Opinione 14:51 - 16 Nentor, 2019

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre vetë, por nga rasti, vullneti apo fati që qëndron...

Politikë 16:46 - 13 Nentor, 2019

Sikur Lulzim Basha të ishte sot kryeministër i Astirit

Nga Lorenc Vangjeli Sikur Lulzim Basha të ishte sot kryeministri i vendit nuk do të kishte ndryshuar asgjë nga skenat dramatike të Astirit. Fadromat do të...

Politikë 21:44 - 8 Nentor, 2019

Lorenc Vangjeli nxjerr prapaskenat/ “Zbulon lidhjen mes parave ruse të lobimit dhe vilës së Bashës në Tiranë”

Analisti i njohur Lorenc Vangjeli, nga studio e “Java në RTSH” mbrëmjen e sotme ka paralajmëruar një lidhje të një lidhje të çuditshme mes personazheve të...

Opinione 16:36 - 8 Nentor, 2019

Metamorfoza e krimit/ Të uriturit që u vranë dje ose janë sot milionerë

Nga Lorenc Vangjeli Në fillim të viteve 90-të ishin plot energji. Në trup ngjanin si balerinë ose gjimnastë, por ishin thjesht të uritur e të kequshqyer....

Opinione 18:51 - 6 Nentor, 2019

Nga Lorenc Vangjeli/ Si është opozita sot, është atdheu nesër

Kush përdor vetëm veshët e sytë për të kuptuar se çfarë ndodh përreth nëpër Shqipëri, do të ketë zënë sytë me duar dhe do të jetë...

Politikë 23:37 - 31 Tetor, 2019

Paralajmërimi i fortë i Lorenc Vangjelit/ SHBA do publikojë një tjetër listë të zezë me 14 persona

Analisti Lorenc Vangjeli ka paralajmëruar se shumë shpejt SHBA do të publikojë një listë me 14 persona të shpallur “nongrata”ku mes të cilëve do të ketë...

Opinione 19:43 - 27 Tetor, 2019

Nga Lorenc Vangjeli/ Secili reformën e tij

Edhe maxhoranca e Ramës, edhe opozita jashtëparlamentare e Bashës dhe Kryemadhit, edhe opozita në parlament, edhe Bindja e Patozit, në mënyrë të pabesueshme, u bashkuan në...

Opinione 18:42 - 18 Tetor, 2019

Nga Lorenc Vangjeli/ “Kush peshkon në llum, nuk duhet të ankohet për fatin e grepit”

Rrjetet sociale e masakruan barbarisht një deputete të parlamentit shqiptar. Gruaja e re, bionde e kuruar siç do të kishte bërë dhe një brune në vend...