Connect with Us

All posts tagged "lopet"

Aktualitet 11:52 - 1 Korrik, 2019

Lulzim Basha si zootekniku i Peqinit

Dje Shqipëria mbajti zgjedhjet vendore, ku pas një përplasje rreth 5-mujore, zgjedhjet u zhvilluan dhe është duke përfunduar procesi i numërimit. Pritet edhe vajtja e OSBE-së...

Aktualitet 21:37 - 24 Prill, 2017

Manjani tregon ngjarjen e vërtetë!/Çfarë i ndodhi bletës dhe lopës nga hashashi

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka goditur sërish ashpër qeverinë Rama, teksa është ndalur te përhapja e madhe e kanabisit në vend. Përmes ironisë, Manjani tregon...

Aktualitet 14:00 - 1 Dhjetor, 2016

Lopët e infektuara me Dermatozë Nodula shiten për sallam/ Reagon Panariti

Në një konferencë për shtyp Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti, theksoi se duke filluar që nesër, do të nisë vaksinimi  për të gjitha kafshët kundër sëmundjes...

Aktualitet 22:23 - 30 Nentor, 2016

Skandali/ Mishi i lopëve të ngordhura nga dermatoza përdoret për prodhimin e sallamit (VIDEO)

Shpërthen skandali me prodhimin e sallamit. Mishi i lopëve të ngordhura nëpër fshatra nga dermatoza nodulare po përdoret për prodhimin e sallamit. ABC News ka siguruar...

Kuriozitete 22:45 - 7 Gusht, 2015

Lopët janë të zgjuara

Këto kafshë kanë funksion ekzekutiv të lartë dhe madje mund të marrin vendime. Kur listojmë miqtë më të zgjuar në mbretërinë e kafshëve, na vijnë në...