Connect with Us

All posts tagged "londer"

Politikë 08:11 - 3 Dhjetor, 2019

Rama niset sot për në Samitin e NATO-s në Londër/ Ja çfarë do të kërkojë

Në mbledhjen e qeverisë, kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se do të niset sot drejt Londrës për të marrë pjesë në Samitin e Aleancës...

Blog 11:28 - 10 Shtator, 2019

1889, Britanikët planifikuan të ndërtojnë në Londër kullën e tyre Eifel/ Ja përse dështuan

Kulla Eifel, një nga atraksionet kryesore turistike sot në Paris, nuk ishte shumë e njohur në kohën kur u ndërtua. Kur Gustav Eifel (njeriu që e...

Blog 10:13 - 8 Shtator, 2019

Vrasja më gjeniale e KGB-së: Eleminimi në Londër i disidentit bullgar Georgi Markov

Më 7 shtator 1978, Georgi Markov, një disident dhe shkrimtar i shquar bullgar që jetonte në Londër, ishte duke ecur përgjatë Urës Vaterlo, dhe po priste...

Bota 14:12 - 5 Gusht, 2019

Hodhi 6-vjeçarin nga kati i 10, arrestohet adoleshenti

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një galeri moderne në Londër, ku një 17-vjeçar ka shtyrë nga kati i 10 i një të mitur. Ngjarja...

Aktualitet 22:05 - 16 Korrik, 2019

Shkatërrohet banda e drogës/ 12 shqiptar në pranga

Një bandë shqiptare e trafikut të kokainës, e cila përbëhej nga 12 persona është shkatërruar në Londër. Sipas mediave vendase, policia e ka hetuar bandën për...

Aktualitet 15:35 - 18 Qershor, 2019

Rama në Londër/ Ironizon opozitën: Protestat, pjesë e paketave turistike

Kryeminsitri Edi Rama ndodhet në Londër, ku ka marrë pjesë në një forum mbi Ballkanin Perëndimor. Nga Londra, Rama ndërsa komentoi edhe situatën politike dhe protestat...

Aktualitet 09:31 - 18 Qershor, 2019

Video-“O mashtrues, o mafioz”/ Ramës i tregojnë vendin edhe në Londër

Kryeministri Edi Rama prej ditës së djeshme ka udhëtuar drejt Londrës, për të mbajtur një takim me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor. Por, edhe në Londër, kreu...

Aktualitet 17:42 - 20 Maj, 2019

Basha publikon foton historike/ Dokumenti që frymëzoi lirinë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shpërndarë një foto në rrjetet sociale të një dokumenti 800-vjeçar të “Magna Carta”. Sipas Bashës ky dokument ka frymëzuar...

Aktualitet 17:00 - 18 Maj, 2019

Premtimi i Bashës: Nuk do të lejojmë taksë në rrugën Tiranë-Durrës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë vizitës së tij në Londër, pati një takim dhe me komunitetin shqiptar atje. Gjatë këtij organizimi kreu i opozitës...

Aktualitet 16:19 - 18 Maj, 2019

Basha: Nuk mund të ketë zgjedhje të lira pa u shkëputur lidhjet e krimit

Kryetari i PD Lulzim Basha dhe delegacioni që e shoqëron, zhvilluan një takim në Westminster me kryesuesit e Grupit Parlamentar bipartizan për Shqipërinë në Parlamentin Britanik....

Aktualitet 21:01 - 17 Maj, 2019

Basha në Londër/ Emigrimi e vetmja mundësi mbijetese për shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ndodhur në Britaninë e Bashkuar, ka zhvilluar një takim me Komunitetin Shqiptar në Londër. Gjatë fjalës së tij, kreu...

Aktualitet 17:51 - 17 Maj, 2019

Basha takim me zyrtarët e Parlamentit Britanik / Vendi në krizë të thellë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një vizitë në Londër, ku u takua me Kryetarin e Komisionit për Punët e Jashtme në Parlamentin...

Fashion 16:25 - 27 Mars, 2019

Atletet që po “pushtojnë” Londrën dhe janë të rehatshme

Jeni kuriozë të dini cilat janë atletet që aktualisht po bëjnë namin në rrugët e Londrës? Fotot më poshtë flasin vetë dhe sa më shpejt atlete...

Kryesore Show Biz 12:25 - 5 Mars, 2019

Fifi jep lajmin e hidhur për fansat që ndodhen në Londër: “Me keqardhje dua t’ju lajmëroj që…”

Këngëtarja e dashur për publikun, Fifi, përmes një postimi në Insta Story ka dhënë lajmin e hidhur për fansat e saj që ndodhen në Londër se...

Kryesore Show Biz 11:25 - 9 Dhjetor, 2018

Sakrifikoi karrierën në Londër për gazetaren/Zbulohet partneri i Eni Vasilit

Eni Vasili është një nga gazetaret politike më të njohura në vendin tonë, e cila prej vitesh është pjesë e ekranit shqiptar. Por pavarësisht viteve në...

kryeministrja e anglise, theresa may, ne deklarate
Aktualitet 17:34 - 1 Dhjetor, 2018

Lëkundet qeveria e Londrës/ Një tjetër ministër dorëhiqet për “Brexit”

Ministri i Arsimit dhe Shkencës në Britaninë e Madhe, Sam Gyinah, ka dhënë dorëheqjen nga kabineti i kryeministres Theresa May, për shkak të kundërshtimit ndaj marrëveshjes...

Aktualitet 12:33 - 30 Nentor, 2018

Balla takime në Londër/ Mesazh, opozitës shqiptare

Kryetari i Grupit Parlamentar Socialist Taulant Balla që prej ditës së djeshme ndodhet në Londër për një vizite pune. Balla zhvilloi një sërë takimesh në Parlamentin...

Kryesore Show Biz 19:30 - 23 Nentor, 2018

Foto/Demi “shpërthyese” në Londër

Demi Rose nuk di të ndalet. Kudo që shkon, modelja 23 vjeçare, ish-e dashura e reperit Tyga, di si të tërheqë vëmendjen. Këtë herë, bukuroshja britanike...

Aktualitet 00:05 - 18 Nentor, 2018

Mes Londrës dhe Prishtinës, ja kë zgjedh Dua Lipa

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Dua Lipa ka qenë e ftuar së fundmi ne një intervistë në “CNN”, ku ka folur për karrierën, familjen dhe vendlindjen....

Aktualitet 09:50 - 3 Nentor, 2018

Trashëgimtarja e Top Channel largohet nga Shqipëria/ Çfarë ndodhi?

Jetesa e Lori Hoxhës ka qenë gjithnjë e vendosur mes Tiranës, Londrës dhe udhëtimeve të shumta. Në Tiranë e mbajnë shumë gjëra të lidhura, ku më...

Aktualitet 13:15 - 21 Tetor, 2018

Nuk kishte deklaruar paratë në kufi/ Matjanit i sekuestrohen mijëra paund

Policia ka sekuestruar 20 mijë e 300 paund në portin e Durrësit. Sasia monetare i përkiste një 40 vjeçari nga Mati, me iniciale B.D, i cili...

politikat e brexit
Aktualitet 22:51 - 20 Tetor, 2018

Britanikët pendohen për Brexit/ Tashmë edhe nën presionin e kohës

Londra ka përjetuar sot një protesë masive, ku morën pjesë 700 mijë persona. Londinezët vërshuan nëpër rrugët e kryeqytetit, duke kërkuar një referendum të dytë për...

Aktualitet 22:39 - 12 Shtator, 2018

Seminari në Londër për Ballkanin Perëndimor/ Rama tregon dy paradokset

Deputeti i LSI, Luan Rama ka qenë i pranishëm në seminarin për Ballkanin Perëndimor, të organizuar nga Parlamenti i Mbretërisë së Bashkuar në Londër. Në një...