Connect with Us

All posts tagged "lokale"

Zhvilluan ceremoni mortore në kohë pandemie/ Gjobiten 4 lokale në Krujë dhe Durrës
Aktualitet 11:03 - 29 Nentor, 2020

Zhvilluan ceremoni mortore dhe festa/ Gjobiten 4 lokale në Krujë dhe Durrës

4 subjekte, 2 në Durrës dhe 2 në Krujë janë gjobitur pasi kanë shkelur masat anti-COVID, duke organizuar festa dhe ceremoni mortore. Në Krujë ka marrë...

Kronika 10:35 - 19 Nentor, 2020

Bënte kërdinë me vjedhje/ Arrestohet 26 veçari në Korçë

Goditet një rast i veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes së banesave dhe bizneseve. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë, në vijim të punës për zbardhjen...

Boshatisen rrugët, lokalet kyçin dyert/ Pamje nga Tirana e zbrazët, pas orës 22:00
Sociale 08:23 - 12 Nentor, 2020

Boshatisen rrugët, lokalet kyçin dyert/ Pamje nga Tirana e zbrazët, pas orës 22:00

Nga dita djeshme, (11 nëntor), hynë në fuqi masat e reja kufizuese anti-COVID, e për pasojë do të rikthehen autorizimet online në portalin e- Albania. Qytetarët...

Hyjnë në fuqi nesër/ Rama publikon masat e reja kundër Covid 19
Aktualitet 10:06 - 10 Nentor, 2020

Hyjnë në fuqi nesër/ Rama publikon masat e reja kundër Covid 19

Kryeministri Edi Rama ka publikuar masat e reja që janë marrë dje nga Komiteti Teknik i ekspertëve për të frenuar përhapjen e Covid-19. Mes masave që...

Nuk mbajtën maskën mbrojtëse/ Gjobiten rreth 2 mijë qytetarë
Kronika 15:31 - 9 Nentor, 2020

Nuk mbajtën maskën mbrojtëse/ Policia “lëshon dorën”, gjobiten rreth 2 mijë qytetarë

Strukturat e Policisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19,...

Aktualitet 10:29 - 7 Nentor, 2020

Masat e reja anti-Covid/ Zbardhen detaje për kufizimet

Zbulohen detaje të tjera nga masat kufizuese që pritet të ndërmarrë qeveria për parandalimin e koronavirusit. CNA.al mëson se të parit që do të preken nga...

Nuk respektuan masat anticovid/ Ndëshkohen 626 qytetarë dhe 6 administratorë lokalesh
Kronika 14:26 - 6 Nentor, 2020

Nuk respektuan masat anticovid/ Ndëshkohen 626 qytetarë dhe 6 administratorë lokalesh

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të...

Policia me “dorë të hekurt”/ Gjobiten qindra qytetarë për mosmbajtjen e maskës
Sociale 14:50 - 3 Nentor, 2020

Nuk mbanin maskat, gjobiten 627 qytetarë/ Dy lokale ndëshkohen për muzikën pas orës 20:00

Ndëshkohen me masë administrative 627 qytetarë dhe 2 administratorë lokalesh, pasi nuk zbatuan masat anticovid. Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin...

Sociale 13:58 - 27 Shtator, 2020

Manastirliu liron masat/ Rihapen lokalet dhe pishinat në ambiente të mbyllura, ç’do ndodhë me klubet e natës

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka miratuar protokollet e sigurisë për hapjen e bareve, restoranteve dhe pishinave në ambientet e mbyllura.  Lajmin e ka bërë të ditur...

Sociale 12:24 - 27 Shtator, 2020

“Po ftohet koha”/ Rama tregon ç’do të ndodhë me lokalet

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sot do të dalë vendimi për hapjen e lokaleve edhe në ambientet e brendshme. “Sot do të dalë njoftimi i...

I mbijetoi atentatit me tritol/ Preng Gjini rrezikon të humbasë shikimin, niset drejt Turqisë
Aktualitet 09:32 - 18 Shtator, 2020

I mbijetoi atentatit me tritol/ Ja çfarë thotë Preng Gjini nga spitali

Preng Gjini, 51-vjeçari që iu bë atentat me minë të telekomanduar pasditen e së martës në zonën e ish NSHRAK-ut në Tiranë, ka folur sot në...

Muzikë e lartë pas orarit të caktuar/ Gjobiten 5 lokale në Durrës
Kronika 09:42 - 13 Shtator, 2020

Muzikë e lartë pas orarit të caktuar/ Gjobiten 5 lokale në Durrës

Vijojnë kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19. Shërbimet e Stacionit të Policisë Plazh, në vijim të kontrolleve...

Organizonin dasma në kohë pandemie/ Gjobiten dhe mbyllen dy lokale në Kurbin
Kronika 16:35 - 17 Gusht, 2020

Organizonin dasma në kohë pandemie/ Gjobiten dhe mbyllen dy lokale në Kurbin

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, kanë ndëshkuar me 1.000.000 lekë gjobë dhe mbyllje të aktivitetit për një periudhë 6-mujore dy lokale në Mamurras pasi u...

Kujdes! Rrezikoni për leucemi”/ Skënder Brataj apel të fortë qytetarëve, kujtesë kolegëve që u revoltuan
Sociale 10:47 - 13 Gusht, 2020

“Jo rikthim karantine”/ Brataj: Do ketë shtrëngime masash, mbyllje e pjesshme e lokaleve apo marketeve

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj thotë se po shikohet mundësia për shtrëngim të masave, nisur nga rastet e shumta. Sipas Brataj nuk mendohet kurrsesi që...

Muzikë e lartë pas orarit të caktuar/ Gjobiten 5 lokale në Durrës
Kronika 15:37 - 2 Gusht, 2020

Muzikë pas orës 20:00/ Ndëshkohen pronarët e pabindur të lokaleve në bregdet

Policia ka ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë një administrator lokali dhe me 3 milionë një tjetër, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet me muzikë në...

Kronika 15:28 - 27 Korrik, 2020

Muzikë pas orarit të lejuar dhe mosrespektim i masave anti Covid/ Gjobiten 19 lokale

Policia e Shtetit ka gjobitur me nga 1 milion lekë, 19 subjekte që ushtronin aktivitet të shoqëruar me muzikë apo që nuk respektonin protokollet e sigurisë....

Efekti i COVID-19/ Ekonomitë më sytë nga turizmi, përmirësohen standardet
Ekonomi 14:46 - 27 Korrik, 2020

Turizëm në pandemi/ Tatimet fillojnë aksionin në plazhe, kujdes dokumentet!

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton se ka nisur zbatimin e planit të masave për Sezonin Turistik 2020. Ky plan synon informimin, ndërgjegjësimin dhe sensibilizimin e...

Mbyllja e lokaleve të natës/ Pipero: Virusi nuk ka fasha orari, muzika të shëron si dielli
Shëndeti 20:24 - 21 Korrik, 2020

Mbyllja e lokaleve të natës/ Pipero: Virusi nuk ka fasha orari, muzika të shëron si dielli

Mjeku Pëllumb Pipero ka folur për vendimin për mbylljen e bareve dhe lokaleve të natës si dhe ndalimin e muzikës pas orës 20:00. Pipero tha se...

Showbizz 17:03 - 12 Korrik, 2020

Vera e bashkëpunimeve/ Cilat janë hitet shqiptare që do na shoqërojnë gjatë ditëve të nxehta

Vera ka ardhur dhe bashkë me te edhe hitet që do na shoqërojnë gjatë pushimeve. Kjo mund të quhet pa dyshim vera e bashkëpunimeve! Këngëtarët shqiptarë...

Sociale 15:50 - 18 Maj, 2020

Foto-Tavolinat në distancë, personeli me maska/ Si shërbehet nëpër lokale

Nga dita e sotme, lokalet dhe restorantet kanë rihapur aktivitetet e tyre, pasi qëndruan të mbyllura për më shumë se dy muaj për shkak të situatës...

Sociale 22:00 - 14 Maj, 2020

Orari dhe hapja e lokaleve/ Rama: Tirana mund të jetë një zonë e mbyllur totalisht

Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar lehtësimin e masave kundër koronavirusit, ndërsa ka theksuar se nga data 18 do të hapen lokalet në të gjithë vendin. Rama...

Sociale 21:57 - 14 Maj, 2020

Rama flet për Tiranën/ Tregon si do të jetë orari javën e ardhshme

“Rreziku sot është i madh sepse po hapemi”. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama teksa foli për shifrat e të infektuarve që sot shënuan rritje. Rama tregoi...

Sociale 16:24 - 12 Maj, 2020

“Lokalet, transporti dhe turizmi pika të nxehta”/ Rama: Do monitorohen nga shumë afër

Kryeministri Edi Rama tregoi pak më parë se masat do vijnë duke u lehtësuar jashtë zonave të kuqe, duke filluar nga qarkullimi i automjeteve e deri...