Connect with Us

All posts tagged "lokal"

“Na trego që t’ka ngel fije burrnie”/ Blushi tregon sërish forcën ndaj ligjit me lokalin në Korçë
Aktualitet 09:39 - 6 Janar, 2021

Blushi nuk pyet për Covid/ Lokali vazhdon punën duke shkelur rregullat “me të dyja këmbët”

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital i cili përmes fotos tregon se “Pub Republika” në pronësi të vajzës së ben Blushit, Natali...

Arrestohen katër persona në Tiranë/ Ja për çfarë akuzohen
Kronika 11:08 - 4 Janar, 2021

Nuk mbyllën lokalin pas orës 20:30/ Gjobiten 2 pronarët në Durrës

Strukturat e Policisë Durrës, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrrollet në terren për të monitoruar zbatimin e...

Mediat e Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit/ Gabim që ju dha titull Surroit
Politikë 12:41 - 26 Dhjetor, 2020

Ca të nënës e ca të njerkës/ Policia gjobit 50 milionë qytetarët dhe vetëm 10 milionë Blushin

Dy ditë më parë është bërë një denoncim nga ish kryeministri Sali Berisha dhe më pas CNA.al publikoi vidoet ekskluzive ku në “Pub Republika” të Blushit...

Kronika 08:55 - 26 Dhjetor, 2020

Zbardhen detaje nga sulmi me armë ndaj lokalit në Lezhë/ Pronarit, në 2014 i vranë nipin

Zbardhen të tjera detaje lidhur me ngjarjen e ndodhur mëngjesine sotëm në |lezhë ku u qëllua me breshëri plumbash drejt një lokali. Mësohet se lokali është...

Atentat në Elbasan/ Ekzekutohet me 5 plumba i riu, arratisen autorët
Kronika 08:15 - 26 Dhjetor, 2020

Tronditet Lezha/ Qëllohet me breshëri plumbash drejt një lokali

Një lokal në Lezhë është qëlluar orët e para të mëngjesit të sotëm me breshëri plumbash. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 06:30 të mëngjesit,...

Kronika 15:50 - 23 Dhjetor, 2020

Nuk zbatuan masat anti Covid/ Ndëshkohen mbi 500 qytetarë, e pëson keq edhe një lokal

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të...

Përgjaket sërish vendi/ 15 vjeçari merr armën e babait dhe qëllon kunatin
Kronika 10:42 - 12 Dhjetor, 2020

Festa familjare i kushton shtrenjt pronarit të lokalit/ Policia i vendos gjobën e majme

Gjatë kontrollove në terren për zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19, nga efektivët e policisë, u konstatua se në subjektin në pronësi të...

Tritoli trondit Lezhën/ Shpërthen një lokal te "Rana e Hedhun"
Kronika 08:59 - 11 Dhjetor, 2020

Tritoli trondit Lezhën/ Shpërthen një lokal te “Rana e Hedhun”

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur pas mesnates se kaluar në Shëngjin. Mësohet se një lokal në ndërtim e sipër, është shpërthyer me tritol pak minuta...

Kapet kokainë, tavolinë pokeri dhe letra bixhozi/ Arrestohet pronari i lokalit në Gramsh
Kronika 14:36 - 9 Dhjetor, 2020

Kokainë, tavolinë pokeri dhe letra bixhozi/ Arrestohet pronari i lokalit në Gramsh

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Dora e fundit”, për goditjen e veprimtarisë së kundërligjshme të lojërave të fatit. Në vijim të kontrolleve të pandërprera...

Përleshje me armë mes të rinjve në lokal/ Policia parandalon tragjedinë
Kronika 12:49 - 29 Nentor, 2020

Përleshje me armë mes të rinjve në lokal/ Policia parandalon tragjedinë

Policia ka parandaluar një tragjedi sot në Berat. Mesohet se dy të rinj janë konfliktuar me njëri-tjetrin në lokal, sherr i cili ka degjreneruar dhe në...

Kronika 08:59 - 26 Nentor, 2020

Fejesë në kohë pandemie/ Arrestohet pronari “i pabindur” i lokalit, sekuestrohet orkestra

Strukturat e Komisariatit të Policisë Krujë, në vijim të kontrolleve në subjektet që ushtrojnë aktivitetin në kundërshtim me Aktin Normativ, kanë konstatuar në territorin e DVP...

Kronika 11:16 - 21 Nentor, 2020

Përshtatën lokalin në bazë ku shpërndahej drogë/ Arrestohet pronari, kamarieri dhe procedohen 4 klientë

Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Finalizohet nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë operacioni...

Shpërthimi me tritol në Shkodër/ Zbardhen detajet e para
Kronika 21:54 - 18 Nentor, 2020

Shpërthimi me tritol në Shkodër/ Zbardhen detajet e para

Policia e Shkodrës ka dale me informacion zyrtar në lidhje me shpërthimin me tritol që u regjistrua mbrëmjen e sotme pranë një lokali. Ngjarja ndodhi rreth...

Policia “në sulm” për maskat/ Gjobiten 619 qytetarë të pabindur
Aktualitet 15:16 - 16 Nentor, 2020

Policia bën kërdinë gjatë fundjavës/ Gjobiten 1710 qytetarë pa maska, masa dhe për lokalet

Policia ka gjobitur me  3 mijë lekë 1710 qytetarë që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse si dhe ka konstatuar 10 lokale, në ambientet e...

Kronika 09:02 - 13 Nentor, 2020

Kapen duke shkëmbyer kokainë në një lokal/ Arrestohen tre persona në Durrës

Operacioni i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me shërbimet e Forcës së Posaçme Operacionale në DVP Durrës. Tre persona janë arrestuar teksa...

Zbatimi i masave anti-Covid/ Policia gjobit 612 qytetarë dhe 20 administratorë lokalesh
Aktualitet 15:03 - 4 Nentor, 2020

U kapën pa maskë/ Gjobiten mbi 600 qytetarë, e pëson keq edhe një administrator lokali

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të...

Ushtronte lojëra fati në lokalin e tij/ Arrestohet 45 vjeçari në Shkodër
Kronika 09:00 - 31 Tetor, 2020

Ushtronte lojëra fati në lokalin e tij/ Arrestohet 45 vjeçari në Shkodër

Policia ka arrestuar në flagrancë një person për që ushtronte lojëra fati në Shkodër. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale A.P., 45 vjeç, të cilit iu...

Nga dita e hënë fillon testimi i shpejtë/ Tomini zbulon procedurat dhe kush mund ta kryej
Sociale 18:42 - 30 Tetor, 2020

“Pas spitaleve COVID, hapim rajonalët”/ Tomini tregon çfarë do ndodhë me lokalet në bllok

Rritja e numrit të të infektuarve me koronavirus në Shqipëri ka detyruar autoritetet vendase që të ndërmarrë hapa të tjerë drejt parandalimit të përhapjes së saj....

Skandali në spitalin Covid 2/ Reagon Prokuroria e Tiranës
Vetingu 10:45 - 26 Tetor, 2020

Dyqane, lokal dhe tre apartamente/ Financat e mjegullta të prokurorit Kasem Berberi

Prokuroria e Tiranës jo më kot quhet prokuroria e milionerëve. Kryqyteti ka pasuruar jo vetëm ata që kanë punuar që në kohën e komunizmit në Tiranë...

Nis kurimi i pacientëve me Covid-19 me plazmën e gjakut
Politikë 23:11 - 13 Tetor, 2020

Rastet kur mund të qëndroni pa maskë në lokal/ Manastirliu shpjegon vendimin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka sqaruar vendimin për mbajtjen e maskës në rrugë duke filluar nga e hëna. Duke qenë se është komentuar shumë fakti...

Sociale 16:11 - 6 Tetor, 2020

“Muzika të infekton”/ Klosi sqaron deklaratën që bëri bujë

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ka sqaruar deklaratën që ngjalli shumë reagime lidhur me muzikën dhe përhapjen e Covid. Klosi sqaroi se nuk ka...

Kronika 10:16 - 6 Tetor, 2020

Nuk “zuri mend” nga gjoba dhe pezullimi 6-mujor/ Arrestohen dy pronarët e lokalit të natës në Fier

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, në fshatin Mbrostar,...

Zhvillonin aktivitetin e lojrave të fatit/ Arrestohet pronari i një lokali dhe 2 të rinj në Tiranë
Kronika 11:00 - 1 Tetor, 2020

Zhvillonin aktivitetin e lojrave të fatit/ Arrestohet pronari i një lokali dhe 2 të rinj në Tiranë

Policia e Tiranës, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, bazuar edhe në informacionet e marra në rrugë operative se në dy...