Connect with Us

All posts tagged "lojra fati"

Ushtronin aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit/ Nën hetim dy biznesmenë në Mat
Kronika 13:29 - 23 Shtator, 2020

Ushtronin aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit/ Nën hetim dy biznesmenë në Mat

Policia e Matit ka finalizuar operacionin e koduar “BILETA”, ku ka konstatuar dhe goditur 2 raste të zhvillimit të aktivitetit të paligjshëm të lojrave të fatit,...

Rikthehen lojërat e fatit/ Qeveria vendos: Kazinotë do të vendosen në qendër të Tiranës
Lajme 16:50 - 9 Shtator, 2020

Rikthehen lojërat e fatit/ Qeveria vendos: Kazinotë do të vendosen në qendër të Tiranës

Sot është botuar në Fletoren Zyrtare vendimi i fundit i Këshillit të Ministrave, në lidhje me lojërat e fatit. Një vendim i qeverisë i miratuar në...

Kronika 12:12 - 27 Shkurt, 2020

Lojra fati dhe dhunë në familje/ Arrestohen katër persona në Korçë

Policia arreston në flagrancë 4 shtetas, një prej të cilëve për veprat penale “Organizimi i lotarive të palejuara”, “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të...

Kronika 14:41 - 12 Shkurt, 2020

Lojra fati në lokal/ Arrestohen 11 persona në Tiranë, mes tyre dhe pronari

Goditet një tjetër rast i organizmit të kundërligjshëm të lojërave të fatit në Tiranë. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, në vijim të punës për...

Lajme 11:40 - 10 Shkurt, 2020

Skandali-Lojrat e fatit vazhdojnë të jenë masive/ Shteti humbet miliona dollarë

Me një operacion Forca e Ligjit dhe më pas me një goditje ligjore, qeveria e Edi Ramës vendosi mbylljen e plotë të lojrave të fatit më...

Kronika 11:35 - 19 Janar, 2020

Nuk mbyllën lojrat e fatit/ Procedohen penalisht 5 perona

Pesë persona,  janë proceduar penalisht në Devoll për ushtrim të  aktivitetit të kundraligjshëm të lojrave të fatit. Procedimi ndaj tyre filloi pasi, gjatë kontrollit që shërbimet...

Aktualitet 17:03 - 12 Korrik, 2019

Ushtronte aktivitet të paligjshëm të lojërave të fatit/ Procedohet penalisht 43-vjeçari

Policia e Tiranës vijon kontrollet për evidentimin dhe ndëshkimin e personave që ushtrojnë në mënyrë të fshehtë aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit. Mësohet se...

Aktualitet 09:42 - 7 Prill, 2019

Organizonte llotari/ Procedohet penalisht 28 vjeçari

Në qytetin e Korçës policia ka kryer disa kontrolle për evidentimin dhe ndëshkimin e personave të cilët vijojnë të ushtrojnë aktivitetin e lojrave të fatit. Gjatë...

Aktualitet 13:30 - 15 Tetor, 2018

“Monopol online”/ Zbardhet mesazhi i Ramës për deputetët

Pas 1 janarit pritet që të hyjë në fuqi vendimi për mbylljen e lojërave të fatit. Sot mësohet se kryeministri Edi Rama u ka dërguar një...

Aktualitet 12:08 - 11 Tetor, 2018

Indeksi i Baselit jep alarmin/ Në Shqipëri po pastrohen paratë e krimit

“Indeksi i Baselit, treguesi më zyrtar për pastrimin e parave, bëhet raporti i dytë ndërkombëtar që vendos alarmin se në Shqipëri po pastrohen paratë e krimit...

Aktualitet 15:48 - 10 Tetor, 2018

Një lajm i mirë për t`u përshëndetur dhe mbështetur

Është me të vërtet për tu përshëndetur dhe mbështetur  nisma e qeverisë, që sipas Kryeministrit z Edi Rama, nga data 1 Janar 2019, do të pushojnë...

Aktualitet 12:52 - 4 Gusht, 2018

Lojërat e fatit zbrasin xhepat e shqiptarëve/ Zhvaten miliarda lekë

Në vitin 2013, aksioni “Fundi i marrëzisë” me qëllim disiplinimin e tregut të bixhozit startoi vrullshëm dhe me bujë. Ky aksion pritej t’i jepte fund kancerit...