Connect with Us

All posts tagged "loje"

Blog 12:46 - 26 Shkurt, 2021

Loja e demokratëve me emigrantët ilegalë që jetojnë në SHBA

Nga Tucker Carlson “Fox News” A keni vënë ndonjëherë, që askush në Uashington nuk mund të bjerë dakord mbi ndonjë shifër të caktuar? për shembull nuk...

“Vini re me vëmendje!”/ Paralajmëron Manjani: Mund të ndërpritet rrugëtimi i Shqipërisë në Europë
Politikë 18:56 - 20 Nentor, 2020

“Akuza për viktimat dobëson opozitën”/ Manjani: Loja idiote me shifra e grafikë nuk çon askund

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka reaguar për deklaratën e kryetarit të oppozitës Lulzim Basha, se qeveria ka fshehur numrat e viktimave të Covid-19. Manjani kundërshton...

Capital T "tallet" me Luana Vjollcën/ Ja çfarë i bën një orë para emisionit
Showbizz 11:06 - 25 Tetor, 2020

Capital T “tallet” me Luana Vjollcën/ Ja çfarë i bën një orë para emisionit

Capital T është një nga reperët më të kometuar dhe të suksesshëm të momentit. Mbrëmjen e kaluar, reperi Capital T ka qenë i ftuar në emisionin...

Politikë 13:15 - 30 Shtator, 2020

Bojkotuan Komisionin e Ligjeve/ Hajdari e vendosur: Nuk bëhemi pjesë e asaj loje të shëmtuar

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar pas bojkotimit të seancës së sotme në Komisionin e Ligjeve ku po diksutohej për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Hajdari sqaron se...

“PD nuk është e ndershme”/ Goxhaj zbulon “lojën” e qeverisë me listat e hapura
Politikë 17:57 - 20 Shtator, 2020

“PD nuk është e ndershme”/ Goxhaj zbulon “lojën” e qeverisë me listat e hapura

Avokati Altin Goxhaj ka zbuluar atë që ai e quan lojë për ndryshimet kushtetuese në Kodin Zgjedhor. Goxhaj foli lidhur me debatin në Këshillin Politik për...

Era e keqe “mbyt” pallatin/ Fqinjët gjejnë të dekompozuar trupin e 72-vjeçares në Sarandë
Kronika 14:20 - 25 Gusht, 2020

Dy të moshuarit zihen për lojën e dominove/ Plagosin njëri-tjetrin me gurë

Dy të moshuar janë zënë me njëri-tjetrin ditën e sotme në Vlorë. Mësohet se të moshuarit janë konfliktuar për lojën e domineve dhe sherri ka degjeneruar...

Nga Kreshnik Spahiu/ Listat provojnë, se Berisha po përgatit shkarkimin e Lulzim Bashës në 26 Prill
Politikë 23:01 - 13 Korrik, 2020

“Marrëveshja Rama-Basha nuk do prishet”/ Spahiu: Ndërkombëtarët po luajnë me dy porta

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, tha se kryeministri Edi Rama po teston ndërkombëtarët me marrëveshjen e 5 qershorit. Spahiu deklaroi se marrëveshja nuk...

Deputetët duartrokasin Ramën/ Hajdari nuk përmbahet: Zaptoi foltoren si Fidel Kastro
Politikë 13:19 - 2 Korrik, 2020

Reforma Zgjedhore “çështje e nxehtë” në parlament/ Hajdari-Ramës: Na trego që kjo nuk është lojë!

Reforma Zgjedhore është diskutuar sërish sot në seancën plenare. Deputetja Rudina Hajdari i kërkoi kryeministri Edi Rama të flasë hapur nëse është pro ndryshimit të sistemit....

Opinione 16:09 - 16 Qershor, 2020

QSHA sapo njoftoi që testi i maturës ishte lojë

QSHA sapo shpërndau një njoftim po aq idiot sa edhe 30% e pyetjeve të testit të maturës. Është e mjerë teza mbrojtese që janë gjetur shoqet...

Politikë 20:52 - 25 Maj, 2020

Nga Astrit Patozi/ Lufta nuk është lojë, o komandant!

Të më ndjejë komandanti i luftës, që vetëm tani e pashë paralajmërimin e tij se ne shqiptarët do t’i paskemi fundjavat pa makina deri në mars....

Nga Astrit Patozi/ Hapja e listave po funksionon pa u miratuar
Politikë 17:37 - 22 Maj, 2020

“Një lojë e vogël për të rritur temperaturat”/ Patozi tregon “prapaskenat” e shembjes së Teatrit

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi thotë se shembja e godinës së Teatrit Kombëtar është një lojë e vogël për të tensionuar situatën politike. Sipas tij,...

Sociale 09:47 - 14 Prill, 2020

Dënimi me 15 vjet burg/ Fuga: Amani more mos na bëni lolot e botës, gjeni ndonjë lojë tjetër!

Akademiku Artan Fuga ka komentuar vendimin e qeverisë për të ashpërsuar Kodin Penal, duke dënuar me 15 vite burg ata që shkelin masat dhe infektojnë me...

Aktualitet 14:53 - 27 Mars, 2019

Aplikacioni që po pushton botën dhe po nxjerr jashtë loje Instagram

Ky aplikacion deri më tani është shkarkuar 80 milionë herë në SHBA dhe rreth 800 milionë herë në të gjithë botën dhe po e kërcënon ndjeshëm...

Kuriozitete 14:25 - 4 Mars, 2019

U bë shkak për lojën që po vret fëmijë, flet artisti që krijoi Momo-n: Mallkimi u prish

Artisti që krijoi kukullën e frikshme të quajtur Momo ka deklaruar se kukulla famëkeqe nuk ekziston më. Skulptura, që të kall datën, u përdor nga disa...

Aktualitet 22:14 - 14 Shkurt, 2019

Aleati i Lulzim Bashës/ Duam rregulla të reja loje

Kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi nga  emisioni “Të Paekspozuarit” foli rreth protestës së opozitës që do të mbahet këtë të shtunë me 16 Shkurt. Sipas Shehit...

Kryesore Show Biz 12:40 - 1 Shkurt, 2019

Aktori i famshëm kundër lojës që të gjithë bëjmë me fëmijët: “Duhet të jetë e jashtëligjshme!”

Komediani 43-vjeçar Russell Brand, gudulisjen e fëmijëve e cilëson si një veprim i cili duhet ndëshkuar me ligj pasi cënon privatësinë e tyre. Ai madje ka...

Zv.ministri i Jashtem Gent Cakaj
Aktualitet 17:22 - 24 Janar, 2019

Meta nxjerr jashtë loje Cakajn/ Zbardhet plani

Ish-ministri i Jashtëm, diplomati Besnik Mustafaj ka folur sot për çështjen e delegimit të postit të ministrit të Jashtëm, nga kryeministri Edi Rama tek Gent Cakaj....

Kryesore Show Biz 12:10 - 14 Janar, 2019

Olsi Bylyku preket gjatë lojës së kolegëve: “Është ofendim! Jap dorëheqjen nesër në Klan!”

Olsi Bylyku ka rënë pjesë e një kamere të fshehtë përgatitur nga kolegët e tij të “Be Coffe”, Besi dhe Erjoni. Ata ishin gati të tre...

Kryesore Show Biz 15:53 - 4 Dhjetor, 2018

U frymëzuan nga “50 Hijet e Grey-t”, loja e çmendur e çiftit në shtrat del totalisht jashtë kontrollit

Çiftet që janë frymëzuar nga libri dhe filmi “50 hijet Grey-t” nuk janë të paktë. Fantazia për të bërë lojëra seksuale në dhomën e gjumi ka...

Aktualitet 11:09 - 17 Nentor, 2018

“Sfida e zjarrit”, loja e radhës në internet që po i bën adoleshentët t’i vënë vetes flakën

Adoleshentët janë duke i vënë vetes zjarrin në përpjekje të dëshpëruara për të gjetur famë në internet. Mania e fundit që po qarkullon në internet, e...

Aktualitet 21:59 - 16 Nentor, 2018

Rama e pranon/ Rrëfen kur ka luajtur për herë të parë dhe të fundit bixhoz

Kryeministri Edi Rama në studion e emisionit “Shqiptarët për Shqiptarët” në News 24 ka treguar se ka luajtur vetëm një herë në jetë bixhoz. “Kam luajtur...

Ilir Meta interviste per opinion
Aktualitet 15:58 - 12 Nentor, 2018

Nuk dekretoi Lleshin/ Analisti zbulon lojën e Metës

Analisti Frrok Çupi ka komentuar debatet e fundit, të shkaktuara pas presidenti Ilir Meta refuzoi propozimin e Ramës për të dekretuar Sandër Lleshin në krye të...

Aktualitet 20:56 - 5 Nentor, 2018

Loja e ndyrë e Ilir Metës/ Paralajmërohet rrëzimi i Vitore Tushës, në Parlament

Presidenti Ilir Meta ka propozuar Vitore Tushën si kryetare të KLSH-së, një ditë pasi rrëzoi kandidaturën e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Po ku qëndron...

Me shume postime