Connect with Us

All posts tagged "logo"

kryeministri edi rama dhe ish-kryeministri sali berisha ne kuvend
Aktualitet 19:19 - 3 Prill, 2019

Logoja e PD-së për skrap/ Berisha: Rama bën thirrje lufte për çdo qytetar

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar deklaratën e kryeministrit Rama. Gjatë seancës plenare të ditës së sotme, Rama tha se logon e PD-së dhe LSI-së duhen çuar...

komisioni qendror i zgjedhjeve
Aktualitet 16:27 - 13 Shkurt, 2019

Logot e partive/ KQZ paralajmëron institucionet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) u ka dërguar një letër të gjithë institucioneve që të bëjnë kujdes dhe të mos përdorin logo të partive politike. Në...

Aktualitet 12:53 - 16 Gusht, 2017

“Apple” ndryshon logon për herë të parë në shumë vjet/ Zbuloni pamjen e re

Ndoshta jemi mësuar që gjithmonë të shohim një logo të aplikacioneve të Apple. Që sot e tutje logoja e aplikacioneve të “Apple”  do të jetë  e...

Aktualitet 18:42 - 1 Korrik, 2017

Foto/Patozi me logon e PD-së në sfond

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, shpalli sot zyrtarisht kandidaturën e tij për kryetar të PD, përballë Lulzim Bashës. Në një dalje për media, Patozi tha...

Aktualitet 12:58 - 27 Nentor, 2016

Foto-fakt/Ja ku e “vodhi” logon partia e Ben Blushit

Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi së fundi kanë prezantuar levizjen më të rë politike në vend. Lista e Barabartë ose Libra është partia që pretendon se...

Aktualitet 09:08 - 2 Korrik, 2016

Skandali/ Logoja e George Soros në Kushtetutën e Shqipërisë

Botimi i ndryshimeve të reja kushtetuese në kuadër të Reformës në Drejtësi duket të ketë prodhuar një skandal, i cili lidhet kryesisht me miliarderin George Soros....

Aktualitet 22:40 - 8 Qershor, 2016

Ja si mund të quhet partia e re e Eduart Ndocajt

Deputeti Eduart Ndocaj gjatë këtyre ditëve ka shpalosur idenë e krijimit të një subjekti të ri politik. Sot ai ka kërkuar mendimin e qytetarëve për të...

Teknologji 22:07 - 3 Korrik, 2015

Facebook ndërron logon, e publikon në Twitter

Facebook e ka zbuluar logon e re dhe të ri-dizajnuar të kompanisë, por mënyra se si e ka bërë këtë njoftim është jashtëzakonisht e çuditshme. Lajmin...

Aktualitet 20:47 - 6 Prill, 2015

FOTO LAJM/ Gjergj Bojaxhi prezanton logon e kandidimit për Bashkinë e Tiranës

Kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi ka publikuar në faqen e tij personale në Facebook edhe logon me të cilën do të kandidojë....

Kuriozitete 22:22 - 11 Mars, 2015

Më pak se gjysma e njerëzve dallojnë logon e Apple

Pa u lodhur shumë, cila nga këto figura është logoja korrekte zyrtare e Apple? Sipas një studimi më të fundit të bërë nga Universiteti i Kalifornisë...