Connect with Us

All posts tagged "lodhje"

Life Style 20:36 - 27 Prill, 2020

Të dëshpëruar dhe të stresuar në karantinë/ Këto janë ushqimet që ndikojnë në humorin tuaj

Ushqime të shëndetshme, ngushëlluese që ndikojnë në ngritjen e humorit. Ne e dimë se acidet yndyrore omega-3 që gjenden tek peshqit, veçanërisht acidi dokozheksaenoik (DHA) –...

Politikë 18:49 - 24 Prill, 2020

Nuk mori pjesë në mbledhjen me Bashën/ Kryemadhi: Lava e pastrova shtëpinë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e cila që nga nisja e karantinës nuk ka dalë në asnjë deklaratë politike është pyetur psë nuk ka mori pjesë...

Shëndeti 12:51 - 15 Prill, 2020

“Sakrificë e këmbëngulje pa njohur orare”/ Manastirliu: T’i japim të gjithë një dorë epidemiologëve

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka shprehur mirënjohje për epidemiologët, të cilët ndodhen në terren në këto ditë të vështira, për të gjurmuar rastet me COVId-19...

Politikë 18:30 - 18 Dhjetor, 2019

“Do t’ju nxjerr jashtë”/ Kuvendi “lodh” Ruçin, ngatërron Malajn me Ahmetajn

Seanca plenare në parlament vijon që prej paradites së sotme e mesa duket kryeparlamentari Gramoz Ruçi është lodhur. Teksa ministri për Rindërtimin pas tërmetit Arben Ahmetaj,...

Blog 08:29 - 20 Nentor, 2019

Pse ndjehemi të trishtuar dhe të lodhur gjatë stinës së dimrit?

Ndiheni të lodhur, me humor të keq, të irrituar apo në depresion gjatë stinës së dimrit? Nuk jeni të vetëm. Sa më larg veriut të jetoni...

Aktualitet 14:53 - 10 Dhjetor, 2018

Pse ndihemi të lodhur edhe nëse flemë?

Jeni ndjerë ndonjëherë aq të lodhur sa keni fjetur për më shumë se 10 orë? Kur jeni zgjuar keni ndjerë sërish nevojën për të marrë një...

Kryesore Show Biz 10:40 - 5 Dhjetor, 2018

Flet Gabriel Garko: “Jam lodhur duke mohuar legjendat mbi homoseksualitetin”

Gabriel Garko në një intervistë për “Chi” ka folur për jetën e tij private si dhe ka treguar arsyet e largimit nga skena për disa muaj....

Kryesore Show Biz 23:20 - 25 Mars, 2018

Klaudia Pepa punon më shumë seç duhet/ Poston foto të nxehta

Balerina e njohur shqiptare, Klaudia Pepa është kthyer me pozat e saj të nxehta.  Ajo ka bashkuar në një të vetme disa poza të saj gjatë ushtrimit në...

Aktualitet 11:27 - 25 Mars, 2017

Ushqimet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Të ngrënit shëndetshëm dhe mirë do të thotë më shumë energji, ndërsa e kundërta lidhet me plogështinë mërzitjen. Disa ushqime kanë aftësinë të na furnizojnë me...

Showbizz 11:30 - 10 Mars, 2017

Rita Ora sportive/ Ja kush e “lodhi” këngëtaren

Rita Ora  është duke shijuar javën e modës në Paris, prandaj edhe këtë mëngjes në Francë e nisi veshur sportive me atlete e një pallto jeshile...

Showbizz 18:00 - 28 Janar, 2017

Nuk do tju besoni syve /Modelja u lodh nga bikinit, më në fund vishet!

Java e modës në Paris duket se e ka lodhur edhe këtë supermodele, e cila më në fund ka gjetur qetësi veshur sportive. E megjithatë Alessandra...

Shëndeti 21:30 - 15 Korrik, 2015

Ushqimet mbrojtëse ndaj lodhjes

Lodhja është një proces që mund të shkaktohet nga gjëndja në të cilën ndodhemi ne gjatë një dite të zakonshme. Ekzistojnë faktorë të ndryshëm që ndikojnë...

Shëndeti 20:00 - 30 Qershor, 2015

Maskë fytyre për eliminimin e lodhjes ditore

  Një ditë e ngarkuar është dhe shkaku kryesor i cili ndikon në një fytyrë të lodhur dhe të rraskapitur. Shpesh ne ndihemi keq nga kjo...

Life Style 13:00 - 21 Qershor, 2015

Kjo është arsyeja pse zgjoheni plotësisht e rraskapitur

  Zgjoheni me ndjenjën se do mund të fleni edhe tre orë shtesë? Jo të gjithë njerëzit janë persona të hershëm, mirëpo kur zgjoheni e lodhur...

Shëndeti 23:11 - 13 Prill, 2015

Ushtrime për ata që punojnë në zyrë

Sajti amerikan “Medical Daily”, shkruan se qëndrimi klasik ulur para kompjuterit në zyrë shkakton një lodhje të madhe, por edhe probleme për organizmin. Ndaj për gjithë...

Life Style 18:00 - 10 Prill, 2015

Mos u lodhni çka thonë të tjerët, jeni vetvetja

Nëse dëshironi të jeni vetvetja, duhet të veproni ashtu si ju e ndjeni më mirë, duke mos u interesuar se çfarë të tjerët mund të thonë...