Connect with Us

All posts tagged "lobimi"

Opinione 22:15 - 9 Shtator, 2019

Lojërat e dështuara të Bashës dhe lobimi në PPE

Nga Gjorg Kodra Lulzim Basha paska kërkuar në PPE mbështetje për hapjen e negociatave që në këtë mënyrë të rritet kontrolli nga ana e BE mbi...

Lajm i Rekomanduar 10:41 - 5 Shtator, 2019

Zbulohen detajet/ Ja pse Lulzim Basha dogji mandatet e deputetëve

Loja politike dhe përballja e Lulzim Bashës me Edi Ramën nuk është thjeshtë dhe vetëm një e tillë. Ka dritëhijet e saj ka edhe prapaskenat, detyaje...

Politikë 15:07 - 25 Korrik, 2019

Biznesmeni turk drejt prangave/ Drejtësia amerikane “fundos” mikun e Lulzim Bashës?

Në shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë hetimet në lidhje me dyshimet për ndërhyrjet turke në zgjedhjet presidenciale në SHBA, në vitin 2016. Së fundi, ahvalnews.com...

Aktualitet 17:46 - 3 Korrik, 2019

Me firmën e Gazment Bardhit/ Zbulohet kontrata e re e lobimit të PD-së në SHBA

Partia Demokratike ka nënshkruar kontratën e re të lobimit me firmën amerikane “Sonoran Policy Group”, më 11 qershor. Kontrata është firmosur nga sekretari i Përgjithshëm i...

Aktualitet 12:41 - 17 Qershor, 2019

Tunden prangat për Arben Ristanin?/ Gati të sakrifikohet për Bashën

Sot në mëngjes, Prokuroria e Tiranës kishte thirrur kreun e PD-së, Lulzim Basha, ish-sekretarin e Përgjithshëm, Arben Ristani dhe Shefin e Financave, Ilir Dervishi, në lidhje...

Aktualitet 10:50 - 17 Qershor, 2019

Lulin nuk ka kush ta shpëtojë

Sot Prokurioria e Tiranës kishte thirrur kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha në lidhje me lobimet në SHBA, me rreth një million dollarë. Shuma të mëdha...

Aktualitet 11:49 - 22 Maj, 2019

Thellohen akuzat në SHBA/ Ortakët e Bashës ndërhynë në zgjedhjet e Trump

Pas akuzave për ndërhyrjet ruse në fushatën zgjedhore të presidentit të SHBA në vitin 2016, tashmë është këshilltari i Donald Trump që ka akuzuar Turqinë për...

Aktualitet 12:04 - 30 Prill, 2019

Hollanda, një rastësi e Lulit dhe familjes

Për herë të parë një shtet i Shengenit dhe BE ka kërkuar vendosjen e regjimit të vizave për një vend aspirant. Gjithçka duket të jetë politikë...

Aktualitet 21:03 - 11 Prill, 2019

Lobimi kundër Kavalec/ Berisha sqaron rolin e PD-së

Lobimi i PD-së kundër emërimit të ambasadores së SHBA-së Kathleen Ann Kavalec në Tiranë ka qenë një temë e trajtuar gjërësisht në mediat shqiptare. Në lidhje...

Aktualitet 22:26 - 27 Mars, 2019

Deklarata e Prokurorisë për lobimin/ Bardhi: Është mashtrim..!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, i qenë prezent në studion e emisionit “Opinion” ka sqaruar se Prokuroria nuk është duke hetuar kontratën e lobimit...