Connect with Us

All posts tagged "lobimet"

Politikë 12:33 - 9 Nentor, 2019

Rama-Basha, akuza dhe pazare/ Rilindja si shpëtim për Lulin

Dje Prokuroria e Tiranës njoftoi publikisht se pas shumë hetimesh kishte kapur Lulin si falsifikator me firmën dhe vulën e tij si kryetar i partisë dhe...

Vetingu 10:15 - 9 Nentor, 2019

“Shitet prokurori i Adriatik Llallës”?/ Dështimet e njëpasnjëshme të Gjergji Takos

Vettingu po vijon, por edhe skandalet në gjykata dhe prokurori nuk kanë të ndaluar. Prokuroria e Tiranës, së fundmi ka prodhuar skandalin e radhës me anë...

Politikë 15:18 - 8 Nentor, 2019

Shtrëngohet “laku” për Lulzim Bashën/ Ja sa vite burg rrezikon kreu i PD-së

Tashmë Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet në lidhje me çështjen lobimeve të kreut të PD-së, Lulzim Basha në SHBA, në prag të zgjedhjeve të vitit...

Politikë 14:35 - 8 Nentor, 2019

Dokumenti- Mbyllen hetimet/ Basha i pandehur për falsifikim

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në dokumentin e prokurorisë, të siguruar nga CNA.al, Lulzim Basha merret si i...

Politikë 12:53 - 7 Nentor, 2019

Thellohet skandali me lobimet/ Mediat europiane: Basha kundër integrimit të Shqipërisë

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me lobistin e Partisë Demokratike në Washington, Nick Muzin. Media “The European” shkruan së fundi se opozita...

Politikë 13:54 - 21 Tetor, 2019

Basha anulon vizitën e planifikuar në SHBA?!

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha doli sot në një konferencë për mediat, duke treguar se ndodhet në Shqipëri dhe asgjë më tepër se kaq....

Politikë 11:55 - 15 Tetor, 2019

Skandali me lobimet ruse të Lulzim Bashës/ Prokuroria bën lëvizjen e radhës

Prokuroria e Tiranës ka zgjatur me tre muaj hetimet në lidhje me skandalin e lobimeve ruse të Lulzim Bashës, në SHBA në prag të zgjedhjeve të...

Politikë 13:52 - 11 Tetor, 2019

Meta dhe Basha në bunkerin e Surrelit

Duken të trembur treshja e kastës politike në Shqipëri. Me lojëra të pista politike dhe pazare po përpiqen të shpëtojnë njëri-tjetrin dhe duket se shpëtimi i...

Politikë 13:58 - 10 Tetor, 2019

Dosja e financimeve ruse të Bashës, pazari për marrëveshjen e radhës

Pas protestës së 16 shkurtit opozita e drejtuar nga krye i PD-së, Lulzim Basha dogji mandatet e deputetëve, duke braktisur kështu parlamentin. Zhvilloi edhe disa protesta...

Politikë 12:26 - 4 Tetor, 2019

Prokuroria e Përgjithshme si “shpatë” në dorën e Ramës/ Hesht për skandalet politike

Pak kohë më parë, media kombëtarë Top Channel, e cila duket se me marrjen e drejtimit të saj nga Ben Blushi është kthyer në një kamikaze...

Aktualitet 15:34 - 24 Qershor, 2019

Skandali me lobimet/ Zbardhen të tjera detaje, ngushtohet “laku” për Lulzim Bashën

Një dalje publike e Lulzim Bashës në një emision televiziv në 8 mars 2018, ka përbërë bazën e akuzës që prokuroria e Tiranës ka ngritur kundër...

Aktualitet 15:25 - 18 Qershor, 2019

Lobimi në SHBA/ Ristani i lë “bombën në dorë” Bashës ?

Ish-sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani është paraqitur sot në Prokurorinë e Tiranës, në cilësinë e të pandehurit në lidhje me kontratat e lobimit...

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet 15:26 - 14 Qershor, 2019

Dy viktimat e Lulzim Bashës, për dosjen 1 milion dollarë

Në prag të fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Partia Demokratike e udhëhequr nga Lulzim Basha lidhi dy kontrata me lobistin e saj në...

Aktualitet 11:47 - 14 Qershor, 2019

Ish-kandidati i PD-së paralajmëron arrestimin e Bashës

Një ditë më parë mediat publikuan një lajm, sipas të cilit kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është marrë si i pandehur në lidhje me çështjen...

Aktualitet 14:26 - 5 Qershor, 2019

“Një milion dollarë lobime në SHBA”/ Manja kërkon ndëshkimin e Bashës?

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja ka reaguar pas publikimit të përgjimeve nga gazeta gjermane Bild, sipas të cilave kryebashkiaku Vangjush Dako është kapur në...

Aktualitet 12:47 - 9 Prill, 2019

Lobimet e Bashës/ Reagon Matthew Palmer

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Matthew Palmer, është pyetur nga gazetarët edhe për lobimet e PD. Gazetarët kanë kërkuar të dinë se cili është...

Aktualitet 11:01 - 3 Prill, 2019

Lobimet e Bashës në SHBA/ Ndryshime në ligjin për Financimet e Partive

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla gjatë fjalës së tij sot në seancën plenare, ka rikthyer sërish në vëmendje cështjen e dyshimeve mbi...

Aktualitet 11:57 - 28 Mars, 2019

Protesta e 13 prillit me skenar rus?/ Pas lobimeve, zbulohet një tjetër skandal i Bashës

Nga foltorja e Kuvendit, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, ka thënë se duhet të forcohet ligji për financimin e partive politike. Këtë deklaratë...

Aktualitet 00:23 - 28 Mars, 2019

E pabesueshme/ Lulzim Bashës i ndodh çudia!

Vetëm Lulit mund t’i ndodhin këto çudi, dhe kuptohet vetëm në Shqipëri kalojnë kaq shpejt sikur ska ndodh asgjë, megjithëse Bashës i ndodhi sërish çudia. Lulit...

Aktualitet 12:05 - 27 Mars, 2019

Skandali i lobimeve/ Kokalari: Janë “përpirë” miliona dollarë

Aktivisti i njohur shqiptaro-amerikan, Geri Kokalari, ka folur në lidhje me dyshimet për kontratat e lobimit për PD-në në SHBA, në prag të zgjedhjeve të 25 qershorit...

Aktualitet 10:49 - 27 Mars, 2019

Basha fut në sherr prokurorët/ Arta Marku i “tërheq” veshin Elisabeta Imerajt  

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku gjatë fjalës së saj në analizën e punës së Prokurorisë së Tiranës, i ka drejtuar një mesazh mjaft të qartë, drejtueses...

Aktualitet 16:40 - 26 Mars, 2019

Paratë ruse/ Top Channel hedh dritë mbi lobimet e Bashës

Në një kohë kur kreu i opozitës Lulzim Basha është në hetim nga Prokuroria për “lobimin rus”, detaje të reja priten të zbardhen lidhur me këtë...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 15:29 - 26 Mars, 2019

Pse “qytetari dixhital” tremb Ramën, më shumë se Lulzim Basha

Prej 6 vitesh, denoncuesi i të vërtetave më të mëdha kundër qeverisë, është “qytetari dixhital”, kjo me fakte të provuara disa herë. Por ndërkohë sot ka...