Connect with Us

All posts tagged "llogara"

Hedhja me parashutë shkon keq për pushuesin nga Tirana/ Nga Llogaraja përfundon në përrua
Sociale 19:06 - 9 Gusht, 2020

Hedhja me parashutë shkon keq për pushuesin nga Tirana/ Nga Llogaraja përfundon në përrua

Një 39 vjeçar që është hedhur me parashutë nga Qafa e LLogarasë ka shpëtuar për mrekulli, pasi është rrëzuar në përroin e Palasës. 39 vjeçari L.A...

Sociale 21:12 - 19 Qershor, 2020

Video- Qytetarët dynden drejt jugut/ Bllokohet Llogaraja, radhë kilometrike automjetesh

Me rritjen e temparaturave, qytetarët dynden drejt bregdetit gjatë fundjavës. Ata që i janë drejtuar bregdetit të jugut nuk i kanë shpëtuar dot trafikut në qafën...

Kronika 14:06 - 9 Janar, 2020

Zjarr në malin e Karaburunit/ Rrezikohet pylli i Llogarasë

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë paraditen e sotme, malin e Karaburunit. Mësohet se zjarri ka shkrumbuar një sipërfaqe të konsiderueshme kullote. Po ashtu...

Sociale 13:49 - 12 Nentor, 2019

Moti i keq “paralizon” Llogaranë/ Policia apel shoferëve

Policia e Shtetit i ka bërë thirrje shoferëve të shmangin aksin e Llogarasë pasi është i pakalueshëm. Sipas njoftimit, Shërbimet e Policisë Rrugore janë prezent dhe...

Sociale 12:41 - 12 Nentor, 2019

Era e fortë rrezon shtyllat e tensionit të lartë/ Rruga e Llogarasë e pakalueshme

Për shkak të motit të keq rruga e Llogorasë është e pakalueshme. Si pasojë erës së fortë janë rrëzuar shtylla tensioni të lartë si dhe pemë....

Kronika 22:02 - 28 Korrik, 2019

Video/ Aksident në Llogara, përplasen tre makina

Një aksident rrugor ka ndodhur në Llogara mbrëmjen e sotme. Në aksident janë përfshirë tre makina. Fatmirësisht nuk ka patur të lënduar. Shkak dyshohet të jetë...

Aktualitet 12:43 - 29 Prill, 2019

Zjarr në afërsi të Llogarasë/ Rrezikohet hyrja e parkut

Një zjarr ka rënë rreth mesditës së sotme në afërsi të Llogarasë. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, zjarri po përhapet me shpejtësi duke...

Aktualitet 13:21 - 4 Janar, 2019

Dëbora mbulon Llogaranë/ ARRSH: Kalimi vetëm me zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon për situatën e rrugëve pas reshjeve të borës që kanë mbuluar një pjesë të mirë të vendit. ARRSH njofton se sasia e...

Aktualitet 10:23 - 31 Dhjetor, 2018

Dëbora zbardh Llogaranë/ Vështirësi në qarkullimin e mjeteve

Reshjet e dëborës në Parkun e Llogarasë kanë nisur që prej orëve të para të mëngjesit, ndërsa raportohet edhe për vështirësi në qarkullimin e automjeteve. Për...

Aktualitet 19:47 - 16 Shtator, 2018

Humbën gjurmët në Llogara/ Policia shpëton turistët, pas 3 orë kërkimesh

Policia e Vlorës i ka ardhur në ndihmë 4 turistëve të cilët kishin humbur kontaktet në një zonë të thellë të Llogarasë. Policia bën me dieje...

Aktualitet 09:31 - 7 Maj, 2018

Ishte zhdukur dje në Llogara/ Gjendet turistja austriake  

Është gjetur shëndoshë e mirë pas 9 orësh kërkime, turistja austriake që ishte zhdukur në Llogara. Burime nga policia e Vlorës bëjnë të ditur se shtetasja...

Aktualitet 21:14 - 6 Maj, 2018

Erdhi për të vizituar Shqipërinë/ Turistja zhduket në Llogara

Një turiste me nënshtetësi austriake e quajtur Adelaht Wolper 45 vjeçe, rezulton e humbur që prej pasdites së sotme në pyllin e Llogarasë në Vlorë, ku kishte...

Kronika 09:49 - 26 Shkurt, 2018

Dëbora në Llogara/ Ja apeli i policisë për drejtuesit e mjeteve

Reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme për qarkullimin e mjeteve. Kështu punonjësit e Policisë Rrugore po monitorojnë situatën dhe ndodhen në gatishmëri për të krijuar lehtësi...

Aktualitet 09:44 - 10 Dhjetor, 2017

Dëbora “pushton” Llogaranë/ Vështirësi në qarkullimin e automjeteve

Reshjet e dëborës kanë prekur edhe jugun e vendit. Mësohet se Llogaraja është pushtuar nga dëbora, duke sjellë edhe vështirësi në lëvizjen e mjeteve, ndërsa ende...

Aktualitet 20:15 - 29 Gusht, 2017

Rama mbyll takimin me kabinetin e ri qeveritar/ Mësoni kush do të jetë vendimi i parë

Kryeministri Edi Rama ka mbyllur takimin informal në Llogara me kabinetin e ri qeveritar. Ai ka bërë një postim në rrjetet sociale ku tregon se është...

Aktualitet 09:11 - 29 Gusht, 2017

Ç’ndodhi në Llogara/Zbardhen detaje nga mbledhja e Ramës me ministrat e rinj

Kryeministri Rama ka mbledhur në Llogara ministrat e tij për të folur për objektivat dhe detyrat që çdo dikaster do të ketë. Një ditë pas shpalljes...

Aktualitet 21:18 - 2 Gusht, 2017

Përmasa të frikshme/Zjarri rrezikon pyllin e Elbasanit

Përmasa të frikshme mësohet se ka marrë, zjarri i rënë sot në Krastë të Elbasanit. Zjarri po rrezikon banesat përreth dhe pyllin e Elbasanit, edhe pse...

Aktualitet 20:24 - 2 Gusht, 2017

Zjarr në Llogara/ Reagon kreu i Bashkisë së Vlorës Dritan Leli

Një sipërfaqe e madhe pyjore është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Llogara. Terreni i vështirë e bënë pothuajse të pamundur ndërhyrjen e zjarrfikësve nga...

Aktualitet 15:44 - 2 Gusht, 2017

Foto-Flakët po shkrumbojnë Llogaranë/Edvini freskohet në Dhërmi

Ish kryeministri i vendit, Sali Berisha ka përmes publikimit të një fotoje ka denoncuar publikisht atë që po dndoh në Llogara. Sipas Berishës, e gjithë Llogaraja...

Aktualitet 14:12 - 30 Korrik, 2017

Vajza nuk e mban dot të qeshurën/ Porositi makiato me qumësht të ftohtë, por shikoni çfarë i vjen në tavolinë

Një vajzë është përballur me një situatë komike ditën e sotme në një lokal në Llogara. Ajo i ka dhënë porosinë kamarierit një makiato me qumësht...

Aktualitet 10:16 - 29 Janar, 2017

Humbën rrugën në malin e Llogarasë/ Policia gjen çiftin

Dy persona të cilët kishin humbur rrugën në malin e Llogarasë, janë gjetur shëndoshë e mirë nga ana e policisë. Shërbimet e Policisë së Vlorës kanë...

Aktualitet 09:02 - 7 Prill, 2015

Moti i keq/ Probleme në disa zona të vendit, vështirësi në qarkullim

Në zona të ndryshme të vendit vijojnë problemet e shkaktuara nga moti i keq, me reshje dëbore që kanë vështirësuar dhe qarkullimin rrugor. Mësohet se reshjet...