Connect with Us

All posts tagged "lleshaj"

Qeveria i shtyn afatin OFL-së/ Lleshaj: Do të amendojmë ligjin
Politikë 21:41 - 24 Nentor, 2020

Qeveria i shtyn afatin OFL-së/ Lleshaj: Do të amendojmë ligjin

Qeveria do të shtyjë afatin e punës për Operacionin Forca e Ligjit, në prag të përfundimit të vlefshmërisë së aktit normativ. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj...

“Je ministri më i dështuar”/ Deputeti-Lleshajt: Po bashkëpunon me krimin
Politikë 10:28 - 5 Nentor, 2020

Kuvendi nis me kritika/ Lita ankohet: Kërkova interpelancë me Lleshajn, nuk e keni futur në rend

Seanca plenare sot ka filluar me kritika e ankesa nga opozita parlamentare. Korab Lita është ankuar pasi ka kërkuar interpelancë me ministrin e brendshëm, Sandër Lleshaj...

Fyeu dhe përbuzi trupën e Policisë së Shtetit/ Lleshaj censuron videon skandaloze
English 15:28 - 1 Nentor, 2020

The scandals/ Sander Lleshaj, the “captain” who had to resign

Sander Lleshaj, the general who turned into a “captain” of the party, described his harsh reaction in the parliament towards the deputy Myslim Murrizi, as a...

Polic ke qenë , polic do mbetesh/ Gazetari “dush të ftohtë” Lleshajt
Politikë 20:42 - 30 Tetor, 2020

Polic ke qenë, polic do mbetesh/ Gazetari “dush të ftohtë” Lleshajt

Gazetari Dashamir Biçaku ka reaguar lidhur me deklaratën ofenduese të ministrit Sandër Lleshaj, ndaj policëve. Biçaku ka shprehur keqardhje për Lleshajn ndërsa thotë se mendoi sa...

Politikë 17:36 - 30 Tetor, 2020

Deklarata e Lleshajt për policët/ Kryemadhi: Në ministri ka vetëm kriminelë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ditën e sotme ka qenë në një takim me strukturat e partisë në qytetin e Pogradecit. Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi...

Lajme 14:55 - 30 Tetor, 2020

Deklarata fyese ndaj policëve/ Gazetari i kthehet Lleshajt: Tek gaveta e ushtrisë ke qënë, aty ke mbetur

Gazetari Elton Qyno ka reaguar pas deklaratës të ministrit të brendshëm Sandër Lleshaj ndaj policëve. Qyno thekson se kjo është deklarata më përçmuese dhe bulliste e...

Politikë 14:21 - 30 Tetor, 2020

Lleshaj ofendoi hapur vartësit e tij/ Kreu i sindikatës së policisë: Nuk reagojnë se i heqin nga puna

Kreu i sindikatës së policisë, Sadedin Fishta ka folur për deklaratën e ministrit Sandër Lleshaj, i cili përdori etiketën “polic”, me një konotacion negativ dhe përbuzës...

http://bindjademokratike.al/2020/10/30/me-kete-kurs-stalinist-kam-frike-se-basha-do-te-kete-probleme-edhe-me-aleatet-e-vet/
Politikë 09:27 - 30 Tetor, 2020

Video-Ministri i policëve shan në parlament: Polic ke qënë e polic ke mbet!

Seanca e djeshme parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë është shoqëruar me debate të forta. Por, ajo që ra më tepër në sy është ofendimi që vetë...

Aktualitet 11:32 - 29 Tetor, 2020

“Nuk i ka hije Parlamentit të të dëgjojë”/ Gjoni kërkon të merren masa për Lleshajn

Deputeti i opozitës Ralf Gjoni i ka kërkuar kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi që të marrë masa për ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj sipas së cilit...

Skandali/ “Kapter” Lleshaj pas sulmit ndaj mediave kërcënon uniformat blu
Politikë 13:33 - 23 Tetor, 2020

Pasi bleu BMW-në luksoze, “kapter” Lleshaj shumëfishon gjobat

Pasi bleu përdori Policinë e Shtetit për të blerë një makinë luksoze në kulmin e pandemisë dhe pas tërmetit, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj tashmë po...

Skandali/ “Kapter” Lleshaj pas sulmit ndaj mediave kërcënon uniformat blu
Politikë 20:51 - 19 Tetor, 2020

Habit Lleshaj/ S’kemi më nevojë për strategji kundër kanabisit

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj duke folur për fenomenin e kultivimit të kanabisit në intervistën për “Ilva Now”, deklaroi se, fjala kanabizim është e tepruar pasi...

Skandali/ “Kapter” Lleshaj pas sulmit ndaj mediave kërcënon uniformat blu
English 15:36 - 15 Tetor, 2020

Just as with the luxury car/ Lleshaj denies the cultivation of cannabis in Albania, and attacks the media

The Minister of Interior, Sander Lleshaj, seems to have made it a habit to deny the truths that are denounced every day in the media. Just...

Shqipëria në “pushtetin” e kanabisit dhe krimit/ Artan Hoxha i përgjigjet Lleshajt me prova dhe fakte
Kronika 12:59 - 15 Tetor, 2020

Shqipëria nën “pushtetin” e kanabisit dhe krimit/ Artan Hoxha i përgjigjet Lleshajt me prova dhe fakte

Gazetari Artan Hoxha i është përgjigjur deklaratave të bëra nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj për parcelat me kanabis dhe krimin në Shqipëri. Lleshaj tha sot...

Maliqi “kryqëzon” Lleshajn/ Me makinën luksoze mund të ishin blerë 100 dronë
Politikë 11:04 - 15 Tetor, 2020

Maliqi “kryqëzon” Lleshajn/ Me makinën luksoze mund të ishin blerë 100 dronë

Deputeti opozitës parlamentare, Lefter Maliqi i ka cilësuar si flluskë sapuni, deklaratat e Lleshajt se “krimi  është në nivelet më të mira në dekadë”. Nga foltorja...

Polic ke qenë , polic do mbetesh/ Gazetari “dush të ftohtë” Lleshajt
Politikë 10:52 - 15 Tetor, 2020

Lleshaj si me makinën luksoze/ Mohon kanabisin, “shpërthen” në akuza kundër mediave

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj duket se e ka bërë ves të mohojë të vërtetat që denoncohen çdo ditë në media. Ashtu siç tentoi të justifikojë...

Politikë 10:50 - 15 Tetor, 2020

“Krimi në nivelet më të mira”/ Maliqi- Lleshajt: Po të përdor Rama, mos paç fatin e Tahirit

Deputeti Lefter Maliqi i ka cilësuar si flluska sapuni deklaratat e bëra nga ministri Lleshaj i cili tha se “krimi është në nivelet më të mira...

Lleshaj justifikon krimin/ Kemi situatën më të mirë të rendit
Politikë 10:20 - 15 Tetor, 2020

Lleshaj justifikon krimin/ Kemi situatën më të mirë të rendit

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është thirrur sot në një interpelancë në Kuvend, për tu përgjigjur në lidhje me situatën kriminale në vend. Nga foltorja e...

Një mesazh për “humanistin” Sandër Lleshaj/ Për çfarë na duhet një “kapter” ministër
English 14:47 - 2 Tetor, 2020

The public lies of “captain” Sander Lleshaj

The Minister of Interior, Sander Lleshaj, the former General who has become the “captain” of the party, has chosen Sokol Balla, to defend his image. But...

Lleshaj “shpalos sondazhet”/ Qytetarët në Shqipëri ndihen të sigurtë edhe natën
Politikë 22:00 - 1 Tetor, 2020

Lleshaj “shpalos sondazhet”/ Qytetarët në Shqipëri ndihen të sigurtë edhe natën

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Real Story”, ku është shprehur se sipas sondazheve policët shqiptarë përdorin më pak dhunë...

Politikë 21:20 - 1 Tetor, 2020

Manipulimi me listat e zgjedhësve/ Lleshaj kërkon të ndërrojë temë: Stuhi e ngritur bosh!

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, i është përgjigjur akuzave për manipulimin e listave të zgjedhësve. Madje për këtë skandal PD paralajmëroi para dy ditësh dhe se...

Akuzat për manipulim e listës së zgjedhësve/ Yuri Kim takon Lleshajn
Politikë 17:06 - 1 Tetor, 2020

Akuzat për manipulimin e listës së zgjedhësve/ Yuri Kim takon Lleshajn

Prej disa ditës ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është akuzuar se po manipulon listën e zgjedhësve. Ambasadroja e SHBA, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me...

English 14:48 - 1 Tetor, 2020

The scandal in General Directorate of Road Transport Services/ How lied the leaders of the institution

A previously unheard-of scandal has been denounced for more than a month by CNA.al, regarding the purchase of a luxury BMW, which is used by the...

Politikë 10:49 - 1 Tetor, 2020

Skandali në DPSHTRR/ Si gënjyen drejtuesit

Një skandal i padëgjuar më parë është denoncuar prej më shumë se një muaji nga CNA.al, në lidhje me blerjen e një BMW-je luksoze, e cila...