Connect with Us

All posts tagged "llalla"

Kronika 10:44 - 9 Prill, 2020

Akuzat për fshehjen e pasurisë/ Shtyhet seanca paraprake ndaj Adriatik Llallës

Është shtyrë me një muaj seanca paraprake për akuzat ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Seanca ishte parashikuar më datë 7 por nuk u zhvillua. Ish-prokurori i Përgjithshëm...

Kronika 11:52 - 9 Mars, 2020

SPAK merr të pandehur Adriatik Llallën/ Katër akuzat që “fundosin” ish-kryeprokurorin

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, (SPAK) bën të ditur se ka përfunduar hetimet paraprake për proçedimin penal të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla....

Kronika 14:51 - 10 Shtator, 2019

“Isha në zyrë me Adriatik Llallën”/ Tahiri lë pa fjalë prokurorët

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka marrë vetë në dorë mbrojtjen e tij, sot në seancën gjyqësore që po mbahet tek Gjykata për Krimet e Rënda....

Politikë 12:15 - 26 Korrik, 2019

Kandidat për SPAK/ KPK jep vendimin për prokurorin e Llallës

KPK ka konfirmuar në detyrë prokurorin e Krimeve të Rënda, Klodian Braho,i cili është edhe kandidat për të qenë pjesë e SPAK. Braho është marrë me...

Aktualitet 14:58 - 28 Qershor, 2019

Akuzohet për pastrim parash/ Llalla përsëri te Krimet e Rënda

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla ka dështuar dy herë në përballjen e tij me gjykatën e Krimeve të Rënda ndërsa sot ai ka shkruar prap në dyert e...

Aktualitet 14:13 - 29 Maj, 2019

KPA “rrëzon” krahun e djathtë të Adriatik Llallës

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vendosur sot rrëzimin e kërkesës së Rovena Gashit, për rikthimin në detyrë. Kujtojmë këtu se Rovena Gashi, ish-prokurore në Prokurorinë...

Aktualitet 11:37 - 10 Maj, 2019

Prokurori i “klanit të Llallës”/ Bashkëshortja e tij shokoi opinionin në intervistën për KLGJ

Drejtësia funksion në bazë të klaneve. Që do të thotë të zgjedhurit në krye të institucioneve, shtrijnë rrjeten me të preferuarit e tyre. Duke krijuar kështu...

Aktualitet 11:49 - 3 Maj, 2019

U shpall “non-grata”/ Llalla shpenzon 10 mijë USD për lobim në SHBA

Ish-Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla shpenzoi rreth 10 mijë USD gjatë tre mujorit të parë të vitit për të kundërshtuar vendimin e Departamentit të Shtetit që...

pse hesht per skandalin
Aktualitet 12:31 - 26 Prill, 2019

Gara për Kryeprokuror/ E preferuara e Llallës dorëzon kërkesën pranë KLP-së

Prokurorja e Apelit në Tiranë, Fatjona Memçajt ka dorëzuar zyrtarisht kërkesën pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë, për të marrë pjesë në garën për Prokuror i...

Aktualitet 10:48 - 1 Prill, 2019

Gjykata “rrëzon” Llallën/ Bie poshtë ankimimi

Krimet e Rënda kanë rrëzuar kërkesën e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, për moszgjatjen e hetimeve. Kujtojmë këtu se disa ditë më parë, Prokuroria e Krimeve të Rënda...

Aktualitet 10:02 - 22 Mars, 2019

Larje hesapesh mes prokurorëve/ Si e përdori Arta Marku, Fatmir Lushin?

Procesi i Vettingut, po vijon me kryetarët e gjykatave dhe të prokurorëve. Me datë 25 mars 2019, në filër pritet të kalojë drejtuesi i Prokurorisë së...

Aktualitet 09:07 - 2 Nentor, 2018

Nuk ka paqe për Adriatik Llallën/ Zbardhen të tjera detaje nga dosja e prokurorisë

Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga dosja e prokurorisë në lidhje me hetimin ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Ai po hetohet për: fshehje pasurie, pastrim...

Aktualitet 08:58 - 26 Tetor, 2018

Thellohen hetimet për Adriatik Llallën/ Si e “fundosi” Arta Marku ish-kryeprokurorin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar më shumë kohë për të mbyllur dosjen e hetimeve ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Gazeta Sot shkruan se në fillim...

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla
Aktualitet 13:59 - 24 Gusht, 2018

I sekuestruan 1 miliardë lekë pasuri/ Llalla rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-kryeprokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ka depozituar një rekurs në Gjykatën e Lartë për heqjen e sekuestros mbi pasurinë e tij. Ankimimi është depozituar pak ditë...

Aktualitet 18:55 - 18 Gusht, 2018

Zbardhen detajet e reja/ Thellohen hetimet për Adriatik Llallën

Prokuroria e Krimeve të Rënda vijon hetimet ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, ndërsa mësohet se ato janë shtrirë edhe jashtë vendit. Ish-kreu i organit qendror të akuzës...

Aktualitet 16:44 - 9 Gusht, 2018

Bie poshtë kërkesa e Llallës/ Mbetet në fuqi vendimi për sekuestron

Apeli për Krimet e Rënda ka lënë në fuqi vendimin për sekuestrimin e pronave të ish-Kryeprokurorit, Adriatik Llalla. Seanca u zhvillua pa praninë e avokatit mbrojtës...

Aktualitet 20:07 - 28 Korrik, 2018

Zbardhet dosja e Adriatik Llallës/ Ja skema që përdorej për pastrim parash

Dalin të dhëna nga vendimi i gjykatës për Krime të Rënda që vuri nën sekuestro pronat e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, ndaj të cilit po zhvillohen hetime...

Aktualitet 19:14 - 26 Korrik, 2018

Përplasja me Llallën/ Hajdari i “nxjerr bojën” ish-Kryeprokurorit

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Apelit, tashmë kryeinspektor i Republikës, Shkëlqim Hajdari, i ftuar në “45 minuta” në “ReportTv”, ka folur për disa çështje mes tyre, hetimet...

Aktualitet 17:35 - 26 Korrik, 2018

Akuza të rënda ndaj Llallës/ Zbulohen “zullumet” e ish- Kryeprokurorit

Ish-Kryetari i Shoqatës së Prokurorëve, Shkëlqim Hajdari, ka lëshuar akuza të forta për ish-Kryeprokurorin Adriatik Llalla. I ftuar në emisionin “45 minuta” në “ReportTv”, Hajdari ka...

Aktualitet 09:33 - 24 Korrik, 2018

Hapja e negociatave/ Pas Llallës, media gjermane zbulon “kokat” e tjera që kërkohen

Me kalimin e dosjes nga Prokuroria e Durrësit në atë të Krimeve të Rënda, janë thelluar hetimet  për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla, i akuzuar për pastrim parash...

Aktualitet 13:38 - 23 Korrik, 2018

I sekuestrohen pronat/ Adriatik Llalla drejt prangave?

Prokuroria ka regjistruar kallëzimin penal ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, i cili është nën hetim për pastrim parash. Gjithashtu mësohet se janë sekuestruar edhe disa pasuri të...

Aktualitet 19:07 - 18 Korrik, 2018

Arta Marku e nxori nga zyra/ Kërkohet “koka” e të besuarës së Adriatik Llallës

Rovena Gashi, edhe pse e pezulluar nga detyra, nuk do t’i shpëtojë procesit të Vettingut. Ish-drejtoresha e marrëdhënieve juridiksionale me jashtë në Prokurorinë e Përgjithshme, do...

Aktualitet 19:11 - 4 Korrik, 2018

“Vettingu i Partisë”/ Bushati sulmon Bashën për Llallën dhe Markun

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Endira Bushati, ka sulmuar sërish Lulzim Bashën dhe deputetët e tij, pasi sipas saj po bëjnë opozitë, por një...