Connect with Us

All posts tagged "liste"

Politikë 23:17 - 5 Shkurt, 2020

“Të futi Basha në listë”/ Murrizi, debat me ish deputeten e PD: Mos më hap barkun!

Deputeti Myslim Murrizi ka deabtuar me ish deputeten e PD-së Arbiola Halimi për ndryshimet ndryshimet në sistemin zgjedhor. Murrizi tha se qytetarëve qytetarë iu hoq e...

Lajme 10:15 - 3 Shkurt, 2020

SPAK nxjerr emrat/ Vetëm 18 nga 40 kandidatë vazhdojnë garën për kreun e BKH

Prokuroria e Posaçme kundër krimit dhe korrupsionit (SPAK) ka publikuar 18 emrat e kandidatëve për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Nga 40 aplikime vetëm 18...

Lajme 18:47 - 16 Dhjetor, 2019

Zbardhet pikëzimi i kandidatëve për Inspektorin e Lartë të Drejtësisë/ Kush e kryeson listën

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka vendosur fillimin e procedurës së vlerësimit, pikëzimit dhe të renditjes së kandidatëve për vendin vakant të Inspektorit të Lartë të...

Lajme 18:10 - 27 Nentor, 2019

Olta Xhaçka lexon listën me emrat e 28 viktimave/ Ministrja shpërthen në lot gjatë deklaratës për shtyp

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka publikuar listën zyrtare të personave që humbën jetën nga tërmeti i fortë me epiqendër në Durrës. Teksa lexonte emrat e...

Kryesore Show Biz 10:53 - 1 Gusht, 2019

“Një natë me surpriza të mëdha”/ Zbulohet lista e artistëve që do të performojnë në natën e parë të “Sunny Hill Festival”

Duke filluar nga dita e nesërme, festivali “Sunny Hill” do të jetë kryefjala e mediave rozë. Së fundmi është zbuluar lista e plotë e artistëve që...

Life Style 13:10 - 24 Korrik, 2019

Cila duhet të jetë pesha juaj sipas gjatësisë? Zbulojeni këtu

Këto të dhëna më poshtë, tregojnë sa duhet të keni peshën e trupit sipas gjatësisë së tij. 1- Nese jeni e gjate 1.50cm, pesha juaj ideale...

Life Style 11:53 - 6 Maj, 2019

“Po ju vrasin ngadalë”/Zbuloni listën e ushqimeve më vdekjeprurëse

Analizoni atë që hani dhe filloni të bëni ndryshime në dietën tuaj. Disa nga këto ushqime çojnë në presion të lartë të gjakut, kolesterol të lartë, sëmundje...

pasword djegie
Life Style 13:10 - 22 Prill, 2019

Zbulohet lista/Cilat janë fjalëkalimet më të përdorura dhe më të vjedhura në botë?

Raporti më i fundit i Qendrës Kombëtare të Sigurisë Cyber e Mbretërisë së Bashkuar, ka treguar se 23.2 milionë e njerëzve në rang global përdornin si...

Aktualitet 14:40 - 20 Prill, 2019

“Lista e zezë”/Ushqimet më të rrezikshme në botë po na shkatërrojnë jetën

Së fundmi ‘’Konfederata Italiane e Kultivuesve’’ ka kryer një studim dhe ka renditur se cilat janë ushqimet më të rrezikshme për shëndetin e njeriut. Kjo konfederatë...

Aktualitet 20:15 - 31 Mars, 2019

Zbulohet lista/Ja kush janë këngetaret më të pasura në botë

Profesioni i tyre si këngëtare, apo aktore u kanë sjellë jo vetëm kënaqësi, por dhe shumë pasuri. Më poshtë do të rendisim pesë këngëtaret femra më...

Kuriozitete 15:10 - 25 Mars, 2019

Zbulohet lista/Nëse doni të kaloni një darkë mahnitëse,ja kush janë restorantet më të mirë në botë

Shumë njerëz preferojnë të konsumojnë një drekë apo darkë mes miqsh, në restorantet që ofrojnë një ambient çlodhës dhe me pamje relaksuese. Ambienti është po aq...

Kryesore Show Biz 11:43 - 23 Mars, 2019

Zbulohet lista/Kënga e Jonida Maliqit jo optimiste për të fituar

Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong 2019 me këngën “Ktheju tokës”. Këtë herë, kjo festë e bukur e këngës do të zhvillohet më 16...

Aktualitet 16:36 - 10 Mars, 2019

Operacioni “Laboratori”/ Zbulohen blerësit me lista të heroinës

Trafiku i drogërave të forta është kthyer në një nga problemet më shqetësuese në vendin tonë. Policia gjatë një aksioni antidrogë të koduar “Laboratori,” në zonën...

Aktualitet 21:30 - 8 Mars, 2019

Zbulohet lista/Cilat janë 10 shtetet më të kënaqura seksualisht?

The Economist ka zbuluar listën ku popullsia e të cilit është më e kënaqur seksualisht, është Zvicra. Lista vijon me Spanjën në vend të dytë dhe Italinë...

Aktualitet 20:00 - 3 Mars, 2019

Renditet në listën e modeleve më të bukura në botë, kjo është shqiptarja që po i “tërbon” të gjithë

Të gjithë pyesin se cilat janë femrat më të bukura në botë. Përgjigjen e kësaj pyetje e ka thënë faqe e webit “Web Mag”. “Web Mag”...

Life Style 16:40 - 19 Shkurt, 2019

Kujdes! Nëse flet keq për “Facebook”, përfundon në listën e zezë

Të flasësh keq në “Facebook” për “Facebook” nuk është një ide e mirë. Sipas asaj që raporton CNBC, Zuckenberg ka aktivizuar në vitin 2008 një sistem...

Kryesore Show Biz 10:53 - 13 Shkurt, 2019

Pasi Kevin Hart hoqi dorë nga Oscar, zbulohet lista e të gjithë prezantuesve

Oscar-i i 2019-s nuk do të ketë një prezantues këtë vit, por do të ketë shumë të tillë. Akademia ka publikuar të hënën listën e të...

Kuriozitete 12:40 - 3 Shkurt, 2019

Lista me kërkesat: Çfarë duan meshkujt te një femër?

Në një çift, dashuria është ajo që mban gjallë marrëdhënien. Por përveç dashurisë, ekzistojnë disa nevoja të tjera si vëmendje, respekt, dhe sinqeritet. Më poshtë mund...

Aktualitet 23:00 - 14 Janar, 2019

Del nga lista e beqarëve, Harry Styles i lidhur me modelen 4 vjet më të madhe

Jeta prej beqari nuk zgjati shumë për Harry Style. Pak kohë pasi është ndarë nga Camille Rowe verën e kaluar, ish-anëtari i “One Direction” po përflitet  se...

Aktualitet 13:42 - 13 Janar, 2019

Europol publikon listën/ Kush është shqiptari më i kërkuar në Europë

Europol ka nxjerrë listën me 54 kriminelët më të kërkuar në të gjithë Europën. Pjesë  e listës së “Europe’s Most Wanted Fugitives” është dhe 50-vjeçari shqiptar...

Aktualitet 10:00 - 2 Janar, 2019

Publikohet lista me fjalëkalimet më të këqija të 2018-ës

Pas një viti të gjatë me sulme kibernetike dhe thyerje fjalëkalimesh, më fund kemi një listë të fjalëkalimeve më të këqija të vitit 2018. Në këtë...

Aktualitet 03:53 - 1 Janar, 2019

Lista e të gjithë këpucëve pas të cilave do të lemë kokën gjatë 2019-s

Nuk ka rëndësi sa fantastike është veshja jote, kurrë mos e nënvlerëso rëndësinë e këpucëve: Ose mund ta përmirësojnë ose mund të bëjnë të kundërtën me...

Fashion 15:25 - 18 Dhjetor, 2018

Gati listën! 6 ngjyrat që do të bëjnë namin në modë gjatë vitit 2019

Nga çantat, këpucët tek fustanet ju kemi mësuar se cilat do të jenë trendet kryesore përgjatë 2019-ës. Tani është koha, për një leksion të mirë për...