Connect with Us

All posts tagged "listat"

Politikë 20:41 - 2 Shkurt, 2021

Ekskluzive/ Ja kandidatët e PD-së dhe surprizat në qarkun Korçë

Lulzim  Basha duket se ka filluar t’i japë dorën e fundit listave të kandidatëve për deputetë pas shumë reagimesh dhe debatesh në lidhje me personazhe apo...

Bardhi sfidon Ballën nga Elbasani/ Nuk kam frikë nga përballja me të
Politikë 16:49 - 1 Shkurt, 2021

Përgjigja e Edi Ramës ndaj kërkesës së SHBA-ve/ Bardhi: Turpëroi Shqipërinë!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi, e ka konsideruar si të turpshme dhe të dëmshme përgjigjen e kryeministrit Edi Rama ndaj kërkesës së SHBA-ve për...

Pazaret Basha-Kryemadhi/ Patozi tregon kushtin: Sot do ishim me PD nëse
Politikë 16:05 - 26 Janar, 2021

Pazaret Basha-Kryemadhi/ Patozi tregon kushtin: Sot do ishim me PD nëse…

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ishte i ftuar pasditen e sotme në ‘Top Talk” ku ka theksur se sot do të bashkëpunonte me PD nëse...

Basha dhe lidhja me oligarkët/ Shpjegohet Shehi: Pse kreu i PD-së, nuk përmend emrat
Politikë 18:28 - 19 Janar, 2021

Basha dhe lidhja me oligarkët/ Shpjegohet Shehi: Pse kreu i PD-së nuk përmend emra

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi, i ftuar pasditen e sotme në “Top Talk”, është pyetur dhe për oligarkët dhe se pse kryetari i PD-së nuk i...

“Jemi vonë sepse jemi marrë me burokracira” / Dashamir Shehi tregon zonën ku do të kandidojë
Politikë 16:35 - 18 Janar, 2021

“Jemi vonë sepse jemi marrë me burokracira”/ Dashamir Shehi tregon zonën ku do të kandidojë

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ishte i ftuar pasditen e sotme në Ora news, ku ka folur për situatën parazgjedhore. Ai tha se partia e tij...

“Non grata” në SHBA?/ Vasili vë Kryemadhin në vështirësi, rrezikon të mbetet jashtë listave
Politikë 17:20 - 17 Janar, 2021

“Non grata” në SHBA?/ Vasili vë Kryemadhin në vështirësi, rrezikon të mbetet jashtë listave

Kur kanë mbetur vetëm tre muaj nga data e përballjes elektorale me kryeministrin Edi Rama, PD dhe LSI kanë një ngurrim të shtuar për të vendosur...

Zbulohet kandidatja surprizë e Lulzim Bashës
Politikë 18:19 - 14 Janar, 2021

Zbulohet kandidatja surprizë e Lulzim Bashës

Partia Demokratike, duket se ka vendosur të na surprizojë  edhe këtë herë me kandidatët e saj për zgjedhjet e 25 prillit. Bëhet fjalë për një nga...

Fatmir Mediu cakton “kushtin” për të hyrë në koalicion me PD
Politikë 17:38 - 14 Janar, 2021

Fatmir Mediu cakton “kushtin” për të hyrë në koalicion me PD

Partia Republikane në zgjedhjet e 25 prillit në rast se nuk do të arrijë një marrëveshje për të qenë në koalicion me Partinë Demokratike, do të...

“Ku do i gjesh lekët o shpirt”/ Rama ironizon Bashën
Politikë 17:06 - 14 Janar, 2021

Skema elektorale PD+LSI ndalohet nga Kodi Zgjedhor por lejohet nga marrëveshja Rama-Basha

Sot PD+LSI paska zbërthyer tezën e Monës për stilin ri të listave, të njoftuar para disa ditësh. KQZ duhet menjëherë të marrë masa që të ndalojë...

Nga Astrit Patozi/ Përse shërben pazari i fundit me listat?
Opinione 16:50 - 14 Janar, 2021

Nga Astrit Patozi/ Përse shërben pazari i fundit me listat?

Më zbavit shumë dhe nuk më çudit aspak ky pazari i këtyre ditëve mes partive që duan të garojnë nën të njëjtën sigël më 25 prill....

Who is Monika Kryemadhi preparing to lie!
Politikë 16:21 - 8 Janar, 2021

Kë po përgatitet të gënjejë Monika!

Dje Monika në një nga dalje publike, kapërceu temat e seksit dhe leksioneve mbi xhelozinë në çift dhe foli diçka edhe për listat e zgjedhjeve. Monika...

Betimi i anëtarit të 5-të të Gjykatës Kushtetuese/ Soreca thirrje KED të finalizojë listat për Presidentin
Politikë 18:21 - 22 Dhjetor, 2020

Betimi i anëtarit të 5-të të Gjykatës Kushtetuese/ Soreca thirrje KED të finalizojë listat për Presidentin

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca i bën thirrje KED-së të finalizojë pa vonesa listat për Presidentin për të zgjedhur anëtarët e tjerë të Gjykatës Kushtetuese. Soreca...

Akuzat e PD për manipulimin e listave/ Paralajmëron Bylykbashi: Do ketë kallëzime
Politikë 19:00 - 19 Nentor, 2020

Akuzat e PD për manipulimin e listave/ Paralajmëron Bylykbashi: Do ketë kallëzime

Ish deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, ishte i ftuar pasditen e sotme në Report tv, ku ka folur për listat e zgjedhësve. Bylykbashi tha se zhvendosja...

U la jashtë listës së deputetëve/ Astrit Veliaj: PD në gjendje krize identiteti
Politikë 21:34 - 15 Tetor, 2020

U la jashtë listës së deputetëve/ Astrit Veliaj: PD në gjendje krize identiteti

Ish-deputeti i PD-së Astrit Veliaj ka sulmuar sërish kreun e PD Lulzim Basha, pasi e la jashtë listës së kandidatëve për deputetë në qarkun e Beratit....

kulluri
Politikë 22:26 - 12 Tetor, 2020

Kandidatët e Bashës/ Kulluri: Nga 140 emra, 85 si njeh askush

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Real Story” ku po flitet per votimet nga anëtarësia e Partisë...

Politikë 22:13 - 12 Tetor, 2020

“Votimi është ndërtuar mbi bazën e një kurthi”/ Minxhozi tregon se çfarë do ndodhë me listat e Bashës

Analisti Skënder Minxhozi është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Real Story” ku po flitet për hapjen e PD-së dhe votimet nga anëtarësia e Partisë Demokratike...

Afati i fundit për koalicionet zgjedhore/ Basha firmos sot marrëveshjen me aleatët
Politikë 20:45 - 10 Tetor, 2020

Votimi i fals i Bashës/ Kandidati i PD-së “rrëmben” kutinë e votave

Demokratët kanë votuar sot listën me 140 kandidatë për qarkun e Tiranës, ku vetë demokratët duket se kanë sabotuar këtë proces pasi pjesëmarrja në votim ka...

“Gabova me ju”/ Andi Përmeti zbulon pabesinë e Bashës
Politikë 20:00 - 10 Tetor, 2020

“Gabova me ju”/ Andi Përmeti zbulon pabesinë e Bashës

Deputeti i Bindjes Demoratike, Andi Përmeti, ka dalë krah të rinjve të FRPD, të cilët kryedemokrati Lulzim Basha i ka lënë sërish jasht listave për kandidat...

“I ka bërë listat si pantallonat e tij”/ Solis “masakron” Ramën: Për çfarë e don mandatin e 3-të, të na dh***ësh fare!
Politikë 19:34 - 3 Tetor, 2020

“I ka bërë listat si pantallonat e tij”/ Solis “masakron” Ramën: Për çfarë e don mandatin e 3-të, të na dh***ësh fare!

Ish-ministri i Shëndetësisë, Leonard Solis ka “shpërthyer” në akuza ndaj kryeministrit Rama teksa ka komentuar situatën politike në vend. Ai u shpreh se situata aktualisht është...

“Asksuh nuk është mbi Parlamentin”/ Rama i përgjigjet Metës: Kodi Zgjedhor do votohet me pikë dhe presje
Politikë 12:54 - 2 Tetor, 2020

“Socialistët kundër Ramës”/ Meta tregon pse nuk i do listat e hapura

Presidenti Ilir Meta në konferencën e përjavshme për mediat, është ndalur edhe në ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Kreu I shtetit, theksoi se arsyeja pse kryeministri Edi...

Meta ktheu Kodin Zgjedhor në Parlament/ Rudina Hajdari kërkon mbledhjen e Këshillit Politik
Politikë 11:53 - 2 Tetor, 2020

“Të mos bëhemi pjesë e farsës”/ Hajdari “ultimatum” PS-së, apeli për opozitën

Deputetja demokrate Rudina Hajdari vijon të mos tërhiqet nga kërkesa për hapjen e listave. Gjatë mbledhjes së sotme të Komisionit të Ligjeve, deputetja Hajdari i ka...

“Mos më jep mend mua”/ Rudina Hajdari përplaset me Baton Haxhiun
Politikë 23:07 - 1 Tetor, 2020

“Mos më jep mend mua”/ Rudina Hajdari përplaset me Baton Haxhiun

Deputetja Rudina Hajdari është është përfshirë në një debat me gazetarin Baton Haxhiu në “Opinion”, teksa diskutonin mbi listat e hapura. Teksa komentoi propozimet e Hajdarit,...

“PS vazhdon me draftin hileqar”/ Hajdari propozon masa drastike, mesazhi për opozitën
Politikë 14:09 - 1 Tetor, 2020

“PS vazhdon me draftin hileqar”/ Hajdari propozon masa drastike, mesazhi për opozitën

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka folur me tone mjaft të forta sot pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Në një prononcim për...