Connect with Us

All posts tagged "listat e hapura"

“Lëpijnë ku kanë pështyrë/ Vasili merr në mbrojte Metën: Spurdhjakër deputetë, e kërcënuan me shkarkim
Politikë 19:20 - 22 Shtator, 2020

Vasili publikon dokumentin/ Listat e hapura i kërkoi LSI në 2017-ën, hipokritët bëjnë sikur iu dogj shpirti

Nënkrytari i LSI-së Petrit Vasili, ka publikuar një dokument, me të cilin pretendon se vërteton se LSI I ka kërkuar listat e hapura që në zgjedhjet...

Listat e hapura/ Hajdari: Uroj mos ketë shkelje syri mes PD-së dhe PS-së, nuk surprizohem
Politikë 16:09 - 21 Shtator, 2020

Listat e hapura/ Hajdari: Uroj mos ketë shkelje syri mes PD-së dhe PS-së

Deputetja dhe bashkëkryetarja e Komisionit të Reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari, ka folur sot për propozimet në Këshillin Politik. Hajdari tha se propozimi i PS-së lë në...

“Propozimi i PS-së është antikushtetues”/ Hajdari: Listat fituese duhet të zgjidhen nga qytetarët
Politikë 22:18 - 20 Shtator, 2020

Propozimi i PS në mbledhjen e Këshillit Politik/ Hajdari: Truk për të mbajtur listat e mbyllura

Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari, ka folur mbrëmjen e sotme për mbledhjen e fundit të Këshillit Politik dhe propozimin e PS-së. Hajdari tha...

“PD nuk është e ndershme”/ Goxhaj zbulon “lojën” e qeverisë me listat e hapura
Politikë 17:57 - 20 Shtator, 2020

“PD nuk është e ndershme”/ Goxhaj zbulon “lojën” e qeverisë me listat e hapura

Avokati Altin Goxhaj ka zbuluar atë që ai e quan lojë për ndryshimet kushtetuese në Kodin Zgjedhor. Goxhaj foli lidhur me debatin në Këshillin Politik për...

“Drafti nuk është perfekt”/ Gjiknuri thumbon opozitën: Të paguajë kostot e djegies së mandateve
Politikë 19:37 - 19 Shtator, 2020

“Drafti nuk është perfekt”/ Gjiknuri thumbon opozitën: Të paguajë kostot e djegies së mandateve

Përfaqësuesi i PS-së në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri, tha se mazhoranca ka kërkuar hapje të listave 100% në mbledhjen e djeshme dhe tregoi më shumë detaje...

Eleminimi me 5 vota i Salianjit/ Nishani i jep “kurajo”: I takon institucioneve të tjera për të përcaktuar listën përfundimtare
Aktualitet 09:43 - 19 Shtator, 2020

Listat e hapura/ Salianji: Nëse PS nuk reagon, rrezikohet integrimi në BE

Ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji  ka folur në lidhje me çështjen e listave të hapura. Në një intervistë për Report TV, ai tha se PS bëri...

Afera 400 milionë euro e inceneratorëve/ Hajdari ngre tonet: Pasuron vetëm dy njerëz
Aktualitet 09:41 - 15 Shtator, 2020

“Rama do të mbajë tepsinë, Mona s’do t’i shqitet Lulit…”/ “Shpërthen” Hajdari: Unë nuk heq dorë

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari nuk doli e kënaqur nga mbledhja e djeshme e Këshillit Politik, duke thënë se do të këmbëngulë për hapjen e listave në...

Implementimi i ndryshimeve kushtetuese/ Bylykbashi: Gjiknuri të reflektojë, firmosim që nesër
Politikë 20:43 - 14 Shtator, 2020

Implementimi i ndryshimeve kushtetuese/ Bylykbashi: Gjiknuri të reflektojë, firmosim që nesër

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në tryezën e Këshillit Politik, Oerd Bylykbashi, kundërshtoi Damian Gjiknurin menjëherë pas mbylljes së mbledhjes për implementimin e ndryshimeve kushtetuese. Bylykbashi tha...

“Opozita i ka gati skemat”/ Ndoka: Listat e hapura shkatërrojnë PS dhe PD, nuk do ketë cilësi
Politikë 17:41 - 8 Shtator, 2020

“Opozita i ka gati skemat”/ Ndoka: Listat e hapura shkatërrojnë PS dhe PD, nuk do ketë cilësi

Kryetari i demokristianëve, Nard Ndoka, ka folur ditën e sotme për listat e hapura. Ndoka pretendon se listat e hapura do të sjellin shkatërrimin e dy...

“Listat e hapura, për të hequr vëmendjen”/ Kryemadhi: Rama do dalë më pak i votuari në PS
Politikë 21:47 - 7 Shtator, 2020

“Listat e hapura, për të hequr vëmendjen”/ Kryemadhi: Rama do dalë më pak i votuari në PS

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama në Parlament në lidhje me listat e hapura. Kryetarja e LSI tha se ka...

Vjedhja e votave/ PAA: Rama duhet të kuptojë se fundi i tij politik është i afërt
Politikë 19:16 - 24 Gusht, 2020

Nga Astrit Patozi/ Pas zisë së gjatë për 30 korrikun

Agron Dukës i takon të jetë i shqetësuar dhe të mos e ketë mendjen aq shumë tek pushimet në keto ditë fundgushti. Këta po heshtin të...

Nuk është ditë për të festuar, por për të marrë vendim
Opinione 18:48 - 30 Korrik, 2020

Nuk është ditë për të festuar, por për të marrë vendim

Nga Astrit Patozi Nuk ia vlen fare të bëhemi pjesë e debatit të tyre hipokrit me tema kaq të rënda, si kush e do më shumë...

Në vitin 2021 fjalën e kanë shqiptarët/ Murrizi: Shpresoj mos zgjedhin deputetë vemje e spurdhjakë
Politikë 17:03 - 30 Korrik, 2020

Në vitin 2021 fjalën e kanë shqiptarët/ Murrizi: Shpresoj mos zgjedhin deputetë vemje e spurdhjakë

Myslim Murrizi, përmes një statusi në rrjetet sociale, ka përshëndetur seancën e fundit plenare, e cila me shumicë votash ia arriti qëllimit për miratimin e listave...

Loja me listat e hapura/ Çollaku: Me këtë sistem të gjithë do vajtojnë në fund
Politikë 18:42 - 27 Korrik, 2020

Loja me listat e hapura/ Çollaku: Me këtë sistem të gjithë do vajtojnë në fund

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka zbuluar sot lojën me listat e hapura dhe mashtrimin që i bëhet shqiptarëve. Në një postim në...

Që listat e hapura të mos e mbyllin më shumë Shqipërinë
Politikë 15:56 - 26 Korrik, 2020

Që listat e hapura të mos e mbyllin më shumë Shqipërinë

Nga Astrit Patozi Nuk duhet të kemi iluzione. Listat po i hapin ata, që i kanë mbajtur deri tani me kyç dhe i duan ende të...

Ish-deputeti “nxjerr zbuluar” Ramën/ “Qëllimi i fshehtë” i kryeministrit: Tmerrohet nga…
Politikë 12:37 - 26 Korrik, 2020

Ish-deputeti “nxjerr zbuluar” Ramën/ “Qëllimi i fshehtë” i kryeministrit: Tmerrohet nga…

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa, ka publikuar një fotomontazh të kryeministrit Edi Rama dhe ka reaguar për hapjen e listave. Në një postim në rrjetet...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Meta: Hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve mes 2 vendeve
Politikë 19:30 - 25 Korrik, 2020

“Koha që shqiptarët të zgjedhin vetë”/ Meta: Listat e hapura 100% e vetmja rrugë për parlamentarizëm

Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë në rrjetet sociale një shkrim analistit Eduard Zaloshnja, i cili duke iu referuar një sondazhi statistikor të publikuar nga IDRA, deklaronte...

Andi Përmeti mesazh miqve demokratë/ Nëse doni të rrëzoni Ramën, festoni pak dhe punoni shumë
Politikë 21:51 - 24 Korrik, 2020

Andi Përmeti mesazh miqve demokratë/ Nëse doni të rrëzoni Ramën, festoni pak dhe punoni shumë

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti, përmes një reagimi në rrjetet sociale mbyl shkrimin e tij me fjalët, “Faleminderit që na u bashkuat në kauzën për...

“Nuk ka kuptim që votat t’i numërojnë tre çakejtë”/ Patozi kërkon depolitizimin e administratës
Politikë 18:12 - 24 Korrik, 2020

“Nuk ka kuptim që votat t’i numërojnë tre çakejtë”/ Patozi kërkon depolitizimin e administratës

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi e ka cilësuar si të padobishëm votimin e marrëveshjes së 5 qershorit. Në një prononcim për Euronews Albania, Patozi tha...

Do hapet-s'do hapet / Si po flet me vete Republika e Re
Politikë 10:56 - 24 Korrik, 2020

Çfarë humb dhe pse Lulzim Basha ka frikë nga listat e hapura?!

Një debat vazhdon çdo ditë të jetë në vëmendjen e opinionit publik por edhe politikës dhe diplomatëve në Shqipëri, në lidhje me sistemin zgjedhor. Pas marrëveshjes...

Meta ktheu Kodin Zgjedhor në Parlament/ Rudina Hajdari kërkon mbledhjen e Këshillit Politik
Politikë 18:46 - 23 Korrik, 2020

“Deputetët nuk kanë fjalë të lirë”/ Hajdari thirrje të forta PD-së: Askush nuk e ndal dot ndryshimin

Deputetja Rudina Hajdari dha një prononcim për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik, ku bëri thirrje të forta për Partinë Demokratike. Hajdari i kërkoi...

https://www.cna.al/2020/07/05/video-basha-ngel-serish-ne-klase-ben-gafen-e-radhes-ne-korce/
Politikë 10:12 - 23 Korrik, 2020

Basha pranon humbjen në tavolinë, me refuzimin e listave të hapura

Kreu i Republikës së re dhe pjesës më të madhe të opozitës, tashmë po zhytet edhe më thellë në një hendek mes tij dhe qytetarëve shqiptarë....

Politikë 19:40 - 22 Korrik, 2020

Meta nuk i njeh Listat e Hapura/ Do zgjedhë Kryeministrin që do vetë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk do t’i njohë ndryshimet kushtetuese për sistemin zgjedhor, të cilat janë futur në axhendën e parlamentit për t’u votuar në...