Connect with Us

All posts tagged "lista"

“Leri qarjet”/ Kulluri-Bashës: Bëhu trim e dili përballë me çdo sistem
Politikë 22:14 - 10 Korrik, 2020

“Leri qarjet”/ Kulluri-Bashës: Bëhu trim e dili përballë me çdo sistem

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar pas deklaratës së Bashës i cili tha se Rama i ka çuar ndërmjetës që ai të...

“Hapja e listave vetëm brenda Rajoneve është një vrimë në ujë”/ Topollaj: Forcon sistemin e kryetarokracisë
Politikë 19:26 - 10 Korrik, 2020

Topollaj: Një sqarim për “ndalimin e koalicioneve parazgjedhore” në rast se hapen listat

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka bërë një sqarim për “ndalimin e koalicioneve parazgjedhore” në rast se hapen listat. Topollaj thekson se...

Andi Përmeti: Gati të bashkëpunoj me Bashën nëse kërkon hapjen e listave
Politikë 18:38 - 10 Korrik, 2020

“Qendrojini besës suaj!”/ Përmeti mesazh opozitës jashtë parlamentare: Zhdukuni të gjithë…

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka një thirrje për opozitën jashtë parlamentare të cilëve u kërkon të hapin listat dhe t’i kalojnë të drejtën qytetarëve...

“PENTITOT' po nxjerrin të palarat e njeri-tjetrit”/ Murrizi: Ehhhhh sa do dëgjojnë shqiptarët këto ditë!
Politikë 16:59 - 10 Korrik, 2020

“PENTITOT’ po nxjerrin të palarat e njeri-tjetrit”/ Murrizi: Ehhhhh sa do dëgjojnë shqiptarët këto ditë!

Menjëherë pas deklaratave të kryeministrit Edi Ramës dhe kreut të PD, Lulzim Basha, ka reaguar deputeti Myslim Murrizi. Murrizi thotë se dy liderët e partive të...

Politikë 16:02 - 10 Korrik, 2020

Katër gënjeshtrat më të freskëta nga Luli Basha

Thonë se gënjen shumë, dhe kështu duket të jetë. Edhe presidenti Ilir Meta se ka kursyer Luli Bashën, duke thënë se “Luli të gënjen edhe për...

Rama Basha, marreveshja e 17 majit 2017
Politikë 15:15 - 10 Korrik, 2020

“Politika, një pazar i pistë”/ Basha zbulon ofertën e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka aluduar sot për një pakt të mundshëm so ofertë e kryeministrit Edi Rama. Në një deklaratë për mediat, Basha...

Politikë 15:03 - 10 Korrik, 2020

“Sot ranë edhe dorezat edhe maskat”/ Basha tregon “tmerrin” e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për mediat, ku ka reaguar në lidhje me qëndrimin e kryeministrit Edi Rama kundër koalicioneve...

Deputeti Arben Pëllumbi "ndan" ftesat/ "Të na bashkohet kush ka dëshirë të vijë në PS"
Politikë 21:48 - 8 Korrik, 2020

Deputeti Arben Pëllumbi “ndan” ftesat/ “Të na bashkohet kush ka dëshirë të vijë në PS”

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Pëllumbi, thotë se partia e tij është e gatshme të presë rikthimin e të gjithë atyre që duan të kontribuojnë. Në...

Takimet me strukturat/ Basha shpall zgjedhjet e parakohshme në tetor
Politikë 11:43 - 7 Korrik, 2020

Ekskluzive/ Zbulohen 24 emrat që Basha do rikandidojë nga ish-deputetët e 2017

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, duket se i  ka dhënë një dorë të fundit listave të kandidatëve për deputetë. Ai ka hapur një garë...

Video-Theu karantinën për të vizituar prindërit/ E pëson keq 22-vjeçarja
Sociale 15:15 - 6 Korrik, 2020

Lista me emrat e të prekurve me Covid në Korçë/ Policia kontrolle në shtëpitë e tyre

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë dhe të Komisariateve në varësi të saj vijojnë kontrollet e herëpashershme në banesat e të prekurve nga COVID-19, me...

Do hapet-s'do hapet / Si po flet me vete Republika e Re
Politikë 10:54 - 6 Korrik, 2020

Ekskluzive/ Zbulohen 21 emrat e rinj të listës Basha

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha thuajse ka mbyllur tashmë listën e kandidatëve për deputetë në qarqe. Ajo që bie në sy është fakti se...

Basha tregon procesin/ Si do të zgjidhen kandidatët e PD-së
Politikë 23:04 - 3 Korrik, 2020

Basha tregon procesin/ Si do të përzgjidhen kandidatët e PD-së

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, ka treguar procesin se si do të zgjidhen kandidatët e Partisë Demokratike. Basha tha në emisionin “Zonë e Lirë”...

Politikë 22:38 - 3 Korrik, 2020

“Një Jozefina Topalli të re në parti?”/ Përgjigjet Basha

Kreu i PD, Lulzim Basha ka folur sot për listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 2021. Në studion e “Zonë e lirë”, Basha është...

Rikthim  i Rulit në PD?/ Biberaj: Komisioni për përzgjedhjen e kandidatëve i përbërë nga 5 personalitete
Politikë 17:29 - 3 Korrik, 2020

Rikthim  i Rulit në PD?/ Biberaj: Komisioni për përzgjedhjen e kandidatëve i përbërë nga 5 personalitete

Anëtari i Këshillit Kombëtar i Partisë Demokratike, Aleksandër Biberaj, është pyetur sot nëse do të rikthehet Genc Ruli në strukturat e Partisë Demokratike, siç është përfolur...

Halit Valteri debaton me Lelën/ “Pse u prishe me Bashën, se s’të dha më lekë?!
Politikë 23:29 - 2 Korrik, 2020

Halit Valteri debaton me Lelën/ “Pse u prishe me Bashën, se s’të dha më lekë?!

Deputeti Halit Valteri ka debatuar mbrëmjen e sotme me gazetarin Alfred Lela, pasi ky i fundit iu kundërpërgjigj me tone të ashpra. Valteri sulmoi Bashën dhe...

Politikë 14:40 - 29 Qershor, 2020

Kandidatët për deputetë/ Edi Paloka tregon kush do ta miratojë listën përfundimtare

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka folur në lidhje me procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë të kësaj force politike, për zgjedhjet e ardhshme...

Foto/Pritja madhështore e Luli Bashës në Korçë
Politikë 13:05 - 28 Qershor, 2020

Ekskluzive/ Formularët tallje, zbulohen kandidatët e Luli Bashës në shumicën e qarqeve

Lulzim Basha shpalli tre ditë më parë përzgjedhjen e kandidatëve të PD nga baza e partisë me garë. Në fakt kjo ishte një gënjeshtër që dilte...

Do hapet-s'do hapet / Si po flet me vete Republika e Re
Politikë 12:49 - 27 Qershor, 2020

Fakti-Basha tallet me kandidatët për deputetë/ Listat do i plotësojë vetë

Disa ditë më parë, kreu i Republikës së re, Lulzim Basha ka nxjerrë një udhëzim dhe një formular. Një udhëzim të cilin në fakt as nuk...

Politikë 10:17 - 27 Qershor, 2020

Dy fjalë për këtë risinë e fundit të politikës shqiptare që do i shërbejë mbarë shoqërisë!

Sipas udhëzimit të publikuar nga PD për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë, në pjesen ku flitet për votimin e anëtarësisë thuhet se: “çdo anëtar (partie) ka...

Rikthimi i të larguarve në PD/ Gazmend Bardhi tregon detajet e lëvizjes së fundit të Bashës
Politikë 19:53 - 26 Qershor, 2020

Lista e kandidatëve për deputetë/ Bardhi: Çfarë ndodh nëse anëtarësia përzgjedh një kritik të Bashës

Një ditë më parë PD prezanoi udhëzimin për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë. Por çfarë do të ndodhë nëse anëtarësia e partisë do të përzgjedhë për...

Zgjedhja e anëtarëve të KQZ-së/ Zbardhet propozimi i tretë i PD
Politikë 22:46 - 25 Qershor, 2020

Zgjedhja e kandidatëve për deputet/ Kur pritet lista paraprake e emrave

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka folur lidhur me vendimin e Partisë Demokratike për zgjedhjen e kandidatëve për deputet. Bardhi bëri me dije se...

Zbulohet perla tjetër / Pyetja qesharake në formularin e Lulzim Bashës
Politikë 20:34 - 25 Qershor, 2020

Zbulohet perla e radhës/ Pyetja qesharake në formularin e Lulzim Bashës

CNA.al publikoi pak më parë disa pyetje të formularit që duhet të plotësojnë personat që duan të garojnë si kandidatë për listat e Partisë Demokratike në...

Ekskluzive/ Zbulohen 21 emrat e rinj të listës Basha
Politikë 18:59 - 25 Qershor, 2020

Formulari i Bashës/ Pyetjet që të lënë pa fjalë

Republika e Re e Lulzim Bashës duket se ka filluar me planifikimet dhe përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, që pritet të mbahen mes muajit prill...