Connect with Us

All posts tagged "lirimi"

Gjykata e Apelit liron Agim Kajmakun
Kronika 14:57 - 8 Korrik, 2020

Gjykata e Apelit liron Agim Kajmakun

Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë për ish-kreun e Bashkisë së Vorës, Agim Kajmakun. Apeli ka vendosur masën e sigurisë “Detyrim Paraqitje” për Agim...

Kronika 23:24 - 17 Mars, 2020

Situata nga koronavirusi/ Pritet lirimi i hajdutëve dhe mashtruesve nga burgu

Qeveria pritet të vendosë për të liruar nga burgu një sërë të dënuarish apo të paraburgosurish për vepra të ndryshme penale, me qëllim që të ulë...

Gazetari investigativ Artan Hoxha ne nje studio televizive
Kronika 23:13 - 29 Janar, 2020

U kap me 1 ton lëndë narkotike dhe u la i lirë/ Artan Hoxha tregon kush e shpëtoi bosin e drogës

Gazetari Artan Hoxha, ka publikuar mbrëmjen e sotme, pamjet filmike të arrestimit të bosit të drogës Altin Hajri, më datë 26 janar 2017. Por pavërsisht arrestimit,...

Kronika 12:58 - 17 Janar, 2020

“Lirimi i “të fortëve”, shkelje e rëndë e ligjit”/ Gjonaj merr vendimin drastik

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar me tone të forta pas lirimit nga burgu të Ergys Kolaverit, i cili ishte dënuar me 20 vite, pasi...

Kronika 10:43 - 21 Nentor, 2019

Nga akuzat për fshehje të pasurisë te vendime të paligjshme/ Kush është gjyqtari që liroi Florenc Çapjan

Një ditë më parë, Gjykata e Elbasanit, vendosi lirimin nga burgu të Florenc Capjas, i akuzuar për vrasje me paramendim e mbetur në tentativë. Vendimi u...

Politikë 14:41 - 4 Gusht, 2019

“Zero tolerancë zaptuesve të plazhit”/ Policia me “dorë të hekurt”

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar në rrjetet sociale një video nga “pastrimi” që po i bën plazhit Policia e Shtetit. Rama shkruan se betaja që ka...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Kronika 10:23 - 30 Korrik, 2019

Liruan nga burgu “të tmerrshmin” e Beratit/ Gjonaj merr vendimin drastik

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar pas lirimit nga burgu të Lulzim Cakës, i njohur ndryshe si i “tmerrshmi i Beratit”. Në një deklaratë për...

Aktualitet 22:36 - 13 Korrik, 2019

Zbulohet lidhja e Kujtim Gjuzit me Nehat Kullën/ Çfarë i ka premtuar “gjenerali” deputetit?

Kreu i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, ka folur për lirimit nga burgu sot, të “gjeneralit” Nehat Kulla. I kontaktuar nga CNA.al, Gjuzi u shpreh se ka...

Koço Kokëdhima thirrje Thaçit/ “Jep dorëheqjen, shkon në Hagë si qytetar i lirë”
Aktualitet 23:06 - 11 Maj, 2019

Dhuna ndaj Dollapit/ “Zgjidhja” e Kokëdhimës kërkon lirimin e menjëhershëm

Partia e Koço Kokëdhimës, “Zgjidhja” ka reaguar për dhunën e shkaktuar ndaj sekretarit organizativ të PD-së Sahit Dollapi. Në deklaratën për mediat “Zgjidhja” e quan shtazarake...

Aktualitet 19:59 - 9 Maj, 2019

“Detyrim paraqiteje”/ Ja çfarë bën çuni i Fahriut pas lirimit

Mbrëmjen e sotme ish deputeti i listës Basha, Klevis Balliu i cili u arrestua dy ditë më parë dhe u la i lirë mesditën e sotme...

vendi ku ndodhi vrasja ne ish-bllok dhe ervis martinaj
Aktualitet 16:16 - 9 Maj, 2019

Lirimi i Ervis Martinaj/ Zbardhet vendimi i Gjykatës

Pak ditë më parë gjykata mori vendimin për lirimin e Ervis Martinajt i cili akuzohet për përfshirjen në ngjarjen e rëndë të 4 tetorit në zonën...

PD publikon faturat/ 10 milionë euro për mikun trafikant të Ballës, SPAK të hetojë
Aktualitet 17:52 - 20 Dhjetor, 2018

Lirimi i Rexhep Rrajës/ PD akuza të forta ndaj drejtësisë

Pas lirimit të djalit të deputetit të Partisë Socialiste, Rrahman Rrajës, Rexhep Rrajës, ka ardhur reagimi i Partisë Demokratike. PD-ja e quan lirirmin e Rexhep Rrajës...

Aktualitet 18:38 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Re/ Banorët kërkojnë lirimin e Daniel Dobrajt

Banorët e zonës së Unazës së Re kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme për mbrojtjen e banesave të tyre nga projekti i Unazës së Madhe. Përveç...

Aktualitet 14:54 - 6 Korrik, 2017

Nën akuzë për shpërdorim detyre/Apeli merr vendimin e papritur për ish-Drejtorin e Tatimeve

Gjykata e Apelit Tirane shpalli sot te pafajshem ish-Drejtorin e Tatimeve Tirane, Androkli Kokthi. Gjykata e Apelit la ne fuqi vendimin  e Gjykates se Faktit Tirane....

Aktualitet 11:38 - 7 Nentor, 2016

FOTOT/ Vrasësi shqiptar, që lëviz i lirë në rrugët e Britanisë

Ai është dënuar me 15 vite burg në Shqipëri, por një vrasje të kryer në Shkodër në vitin 1998. Por, 45-vjeçari Ardian Rragami lëviz i lirë...

Aktualitet 19:03 - 22 Maj, 2016

Skandali me lirimin e të dënuarit 20 vjet/ Reagon Drejtoria e Burgjeve

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka reaguar lidhur me lajmin e publikuar në media, për lirimin e një të dënuari në Shqipëri me 20 vjet burg për...