Connect with Us

All posts tagged "lirim"

Politikë 17:15 - 20 Maj, 2020

Lirimi i dy anëtarëve të grupit të Bajrave/ Alibeaj: Regjimi i Ramës i ka themelet te krimi

Partia Demokratike, e përfaqësuar nga ish-deputeti Enkelejd Alibeaj, ka reaguar për lirimin nga burgu të dy anëtarëve të grupit të tmerrshëm kriminal të Bajrave. Në një...

Kronika 13:04 - 20 Maj, 2020

Lirohen nga burgu Safet Bajri dhe Asmer Bilali/ Zgjaten afatet e paraburgimit për dy anëtarët e tjerë të bandës

Gjykata e Shkodrës ka shuar masën e sigurisë “arrest me burg” për disa anëtarë të grupit kriminal “Bajri”. Mësohet se është liruar nga burgu Safet Bajri,...

Politikë 11:02 - 20 Maj, 2020

Meta nuk mban më: Lironi të burgosurit politikë në Shqipërinë e 2020!

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me arrestimet dhe procedimet e personave që protestuan në mbrojtje të Teatrit. Sipas Metës, këto arrestime, porcedime dhe ndalime janë...

Kronika 13:00 - 14 Maj, 2020

Prostitucion nëpër qendra estetike/ Gjykata merr vendimin për Zogun e Tiranës

Gjykata e Tiranës ka lënë në masën e sigurisë “Arrest shtëpie”, për Hermes Nikajn, i njohur si “Zogu i Tiranës”. Ky i fundit u lirua gjatë...

Sociale 15:27 - 4 Maj, 2020

“Koha është për të dale!”/ Manjani: Ç’qe për tu bërë u bë, vendi të lirohet një orë e më parë!

Ish- ministri i drejtësisë, Yll i Manjani e sheh të nevojshme hapjen e plotë të lëvizjes së qytetarëve dhe të ekonomisë. Manjani thotë se virusi bëri...

Bota 08:50 - 3 Maj, 2020

Lirimi i masave në Spanjë/ Vendosja e maskave për transportin publik, e detyrueshme

Vendosja e maskave do të bëhet e detyrueshme në transportin publik nga dita e hënë në Spanjë, teksa autoritetet e këtij shteti lehtësojnë gradualisht izolimin e...

Sociale 19:07 - 24 Prill, 2020

Rama zbulon hartën e zonave të gjelbërta/ Lista e qyteteve ku do të lehtësohet lëvizja

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar hartën e zonave të gjelbërta ku do të ketë lehtësim të lëvizjes për shkak se ka pak ose asnjë rast me...

Shëndeti 23:28 - 23 Prill, 2020

“Kam qenë kundër karantinës klasike”/ Pipero tregon tre arsyet pse duhet të lirohen masat

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero thotë se që në fillimet e koronavirusit, ka qenë kundër karantinës klasike. Ndërkohë ai thekson se ka qenë dhe do të jetë...

Shëndeti 20:23 - 23 Prill, 2020

Lirimi i masave/ Brataj tregon ç’do të thotë nëse pas dy javësh kemi 1 mijë të infektuar

Kreu i Urgjencës, Skënder Brataj vlerëson masat e marra nga qeveria kunder përhapjes së koronavirusit. Sipas tij, janë pikërisht këto masa që kanë bërë që kurba...

Bota 11:23 - 22 Prill, 2020

Koronavirusi/ Spanja do të nisë daljen nga izolimi në gjysmën e dytë të majit

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, tha se qeveria e tij po planifikon që në gjysmën e dytë të majit të nisë lehtësimin e masave të izolimit,...

Kronika 21:55 - 17 Prill, 2020

Iu dogjën dy makinat në mes të Elbasanit/ Kush është gjyqtari që liroi nga burgu Lul Berishën

Gjatë mbrëmjes së sotme dy makina janë përfshirë nga flakët në qendër të qytetit të Elbasanit. Mësohet se automjetet janë të ish- kryetarit të Gjykatës së...

Bota 12:46 - 13 Prill, 2020

Koronavirusi!/ Shumica e gjermanëve kundër lirimit të masave kufizuese

Në një sondazh të institutit të opinionit, YouGov shumica e gjermanëve janë shprehur për zgjatjen e masave të kufizimit përtej datës 19 prill. Të mërkurën vendoset...

Kronika 16:39 - 30 Mars, 2020

Rrëmbimi dhe vrasja e Jan Prengës/ Gjykata liron nga qelia babain e Altin Hajrit

Gjykata ka liruar nga qelia Bajram Hajrin, babain e Altin Hajrit i cili ëhstë në kërkim për pëngmarrjen e Jan Prengës. Bajram Hajri u arrestua dy...

Lajme 16:00 - 30 Mars, 2020

“Hapje shumë të ngadaltë dhe shumë graduale”/ Rama tregon kur Shqipëria mund të “lirohet”

Kryeminstri Edi Rama shprehet se masat po japin efekt, por gjithësesi nuk duhet të gëzohemi përpara kohe dhe as të lëshjmë asnjë centimetër nga vija mbrojtëse....

Lajme 22:21 - 26 Mars, 2020

Lirimi i të burgosurve/ Revoltohet ish ministri: Bosi tall t*apin me këtë vend

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar vendimin e qeverisë për lirimin e një numri të burgosurish për shkak të koronavirusit. Sipas Manjanit dyert e...

Politikë 11:14 - 5 Mars, 2020

“Po lirohen nga burgu elementë të rrezikshëm kriminalë|/ Lleshaj pranon situatën emergjente

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka pranuar nga foltorja e Kuvendit se ndodhemi në një situatë emergjente pasi po lirohen nga burgu të dënuar me rrezikshmëri...

Kronika 14:23 - 11 Shkurt, 2020

Skandali me lirimin e Vladimir Gjutës/ Përplasjet mes gjykatës së Fierit dhe Tiranës

Lirimi i Vladimir Gjutës nga burgu përplas gjykatën e Fierit me atë të Tiranës. Në të njëjtën ditë, më 5 shkurt, Gjykata e Fierit dhe Gjykata...

Kronika 11:05 - 5 Shkurt, 2020

Rrahu me çekiç kushëririn dhe i theu dhëmbët/ Lirohet nga burgu Vladimir Gjuta

Lirohet nga paraburgimi Vladimir Gjuta i cili ishte arrestuar për akuzën e plagosjes së rëndë. Gjuta u arrestua më 4 janar pasi akuzohej se kishte rrahur...

Kronika 18:26 - 26 Janar, 2020

Lirimi i Endrit Dokles/ Zbardhet vendimi i gjykatës: Kishte babain të sëmurë

Zbardhet vendimi i gjykatës që ka dërguar në lirimin nga burgu të Endrit Dokles. Në vendimin e siguruar nga gazetarja Klodiana Lala për TV “News 24”,...

Politikë 13:05 - 18 Janar, 2020

Lirimi i të arrestuarve për tërmetin/ Ish ministri: Show i radhës, pisllik sa më s’ka!

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas lirimit të të arrestuarve në lidhje me dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas tij...

Lajme 11:37 - 18 Janar, 2020

Lirimi i “të fortëve”/ Manjani në dyshim: Për çfarë i duhen burgjet shtetit?!

Pas lirimit nga burgu të Indrit Dokles dhe Ergys Kolaveri, ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ngritur pyetjen: Për çfarë i duhen burgjet shtetit kur...

Politikë 15:27 - 17 Janar, 2020

“Vrasësit po lirohen me dijeninë e Ramës”/ Kush është “bosi i krimit” që përgatitet të dalë

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi thotë se vendimi i Edi Ramës për të shpëtuar nga burgu kriminelët më të rrezikshëm të vendit, janë dëshmia...

Kronika 15:07 - 16 Janar, 2020

Pas Indrit Dokles/ Gjykata liron një tjetër të dënuar me 20 vite burg

Gjykata e Apelit Tiranë ka liruar nga qelia e burgut Ergys Kolaverin. Mësohet se gjykata ka vendosur masën “arrest shtëpie” për Kolaverin. Kolaveri ishte dënuar me...