Connect with Us

All posts tagged "liria e shtypit"

Blog 08:24 - 24 Shtator, 2020

Si t’i kundërvihemi Partisë Komuniste Kineze

Nga HR.Mcmaster “National Interest” * Partia Komuniste Kineze e sheh lirinë e shprehjes si një dobësi, që duhet shtypur brenda Kinës, dhe duhet shfrytëzuar jashtë vendit....

Mijëra hungarezë protestojnë për lirinë e shtypit
Bota 12:08 - 25 Korrik, 2020

Mijëra hungarezë protestojnë për lirinë e shtypit

Mediumi më i madh i pavarur i Hungarisë, “Index” rrezikohet. Kritikët i tremben vënies së nën kontroll nga qeveria e Orbanit të portalit online. Mijëra vetë...

Politikë 18:40 - 3 Maj, 2020

Vokshi ngre alarmin/ “Gjendja e lirisë së shtypit është përkeqësuar, mediat po censurohen”

Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, ish- deputetja e PD Albana Vokshi, ka ngritur alarmin se gjendja e lirisë është përkeqësuar. Vokshi tha se gjendja...

Politikë 15:37 - 22 Dhjetor, 2019

Baleta: Liria e shtypit apo ligësia e shtypit, se ka edhe mafie opinionistësh në Shqipëri

Ish-ambasadori shqiptar në OKB, Abdi Baleta ka komentuar për marrëveshjen e Shengenit Ballkanik. “ Viziat e Vuqiq është një shaka e madhe dhe një  kurth për ...

Lajme 21:03 - 11 Dhjetor, 2019

“Shqipëria, gojët e qepura”/ Italia i kushton emision lirisë së shtypit

Televizioni italian, Rai 3 i ka kushtuar një emsion lirisë së shtypit në Shqipëri, nisur nga debatet e kohëve të fundit mbi dy projektligjet për ligjin...

“Për të ardhur keq”/ Ambasada e SHBA mesazh opozitës dhe mazhorancës për ndryshimet kushtetuese
Aktualitet 16:49 - 3 Maj, 2019

Liria e Shtypit/ Ambasada amerikane apel politikanëve

Ambasada amerikane ka reaguar në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit me një apel për qeveritë dhe politikanët që të punojnë për forcimin e lirisë së...

Aktualitet 10:04 - 3 Maj, 2019

DW: Tre sugjerime për lirinë e shtypit

Sot (3 maj) festojmë ditën e lirisë së shtypit. Por ka pak arsye për të festuar, thotë kryeredaktorja e DW-së, Ines Pohl, dhe bën tre sugjerime...

Aktualitet 17:30 - 29 Mars, 2017

Nga Arian Galdini/Për lirinë e shtypit në Shqipëri

Kam gati 1 dekade e gjysem qe shkruaj ne gazetat me te medha ne vend apo jam i ftuar ne emisionet me te medha ne pothuajse...

Aktualitet 19:23 - 27 Prill, 2016

Raporti nga Freedom House për lirinë e shtypit/ Shqipëria e parafundit në rajon

Organizata Freedom House, me seli në Shtetet e Bashkuara, vlerëson se Shqipëria dhe Kosova janë në mesin e vendeve me shtyp pjesërisht të lirë. Në raportin e kësaj...