Connect with Us

All posts tagged "liri"

Bota 20:18 - 3 Maj, 2020

OKB thirrje qeverive të botës/ “Garantoni sigurinë dhe lirinë e gazetarëve”

Të dielën, në Ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit, Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u bëri thirrje qeverive në gjithë botën që...

Kuriozitete 18:40 - 27 Prill, 2020

Nuk heqin dorë nga liria e tyre për dashuri/ Shenjat më të pavarura të horoskopit

Bricjapi Do të hiqni dorë nga liria juaj për dashuri por pasi të kryqëzoheni, do të pendoheni sepse individualiteti juaj do të jetë i pari. Binjakët...

Politikë 16:15 - 20 Prill, 2020

“Beu i Surrelit si Nastradini”/ Maliqi: ERTV sëmundje ngjitëse për kanalet televizive, mediat s’kanë më liri

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi ka sulmuar kryeministrin Edi Rama lidhur me daljet e shpeshta në televizion, si dhe mediat për transmetimin në çdo kohë të...

Bota 09:34 - 20 Prill, 2020

Greqia shpalos planin e rihapjes/ Më 4 maj njerëzit dalin lirisht, hapen edhe lokalet

Greqia ka shpalosur edhe planin e rihapjes me rwnien e ndjeshme të shifrave nga koronavirusi. Sipas mediave greke, më 4 maj është faza e parë e...

Sociale 10:11 - 18 Prill, 2020

Foto-Pensionistët shijojnë “lirinë” nën rrezet e diellit

Më në faund, pas pothuajse dy muajsh pensionistët sot kanë mundur të dalin, për të marrë ajër. Pensionistët sot kanë pasur mundësi të dalin për një...

Sociale 16:34 - 17 Prill, 2020

Nesër gjithçka mbyllur/ Rama “toleron” pensionistët: Mund të dalin për të marrë ajër

Kryeministri Edi Rama ka vendosur pak liri për pensionistët të cilët deri tani nuk janë lejuar të dalin nga shtëpia për shkak të koronavirusit. Rama bëri...

Politikë 11:55 - 2 Mars, 2020

“Rama ka urdhëruar lënien në liri të Kajmakut”/ Paloka: Turp që tallen me shqiptarët

Nënkryetari i PD, Edi Paloka thotë se lënai në liri e Kajmakut është vazhdim i krimit të urdhëruar prej Ramës. Paloka shprehet se Rama i mbështet,...

Kronika 11:13 - 24 Shkurt, 2020

U kap me armë pa leje dhe makinë të blinduar/ Lirohet nga qelia Edmond Voga

Gjykata e Tiranës ka liruar nga qelia Edmond Vogën. Apeli i Tiranës ka caktuar masën “arrest shtëpie” për Vogën i cili u arrestua në 14 janar...

Kronika 11:12 - 6 Shkurt, 2020

Dosja “Babale”/ Lirohet nga burgu Fredi Alizoti

Gjykata e Tiranës ka vendosur lirimin nga burgu të Fredi Alizotit i cili imitoi zërin e Geron Xhafaj, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm në dosjen ‘Babalja’....

Sociale 12:28 - 22 Janar, 2020

Amnistia për të dënuarit/ 22 gra pritet të fitojnë lirinë

Ditën e sotme, në Komisionin e Sigurisë Kombëtare është shqyrtuar projektligji për ‘Dhënien e Amnistisë’. Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka deklaruar se nga amnistia do...

Bota 08:13 - 10 Nentor, 2019

I dënuari përjetësisht kërkon lirinë pas vdekjes klinike /Më ringjallën kundër vullnetit

Një i dënuar me burgim të përjetshëm në shtetin Ajouas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka habitur me kërkesën e tij në Gjykatë. Benjamin Schreiber...

Aktualitet 17:42 - 20 Maj, 2019

Basha publikon foton historike/ Dokumenti që frymëzoi lirinë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shpërndarë një foto në rrjetet sociale të një dokumenti 800-vjeçar të “Magna Carta”. Sipas Bashës ky dokument ka frymëzuar...

vendi ku ndodhi vrasja ne ish-bllok dhe ervis martinaj
Aktualitet 16:07 - 7 Maj, 2019

Ervis Martinaj u la i lirë/ Prokuroria bën lëvizjen e radhës

Pak ditë më parë, Gjykata e Tiranës, ka lënë të lirë Ervis Martinaj. Ky i fundit u vu në pranga pas vrasjes së ndodhur më 4...

Aktualitet 19:52 - 29 Tetor, 2018

Dako i kundërpërgjigjet Berishës/ Liri mblidh burrin

Pas postimit të mesazhit të qytetares digjitale nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku ndër të tjera thuhej se Rama e shiti Xhafajn për Dakon, pasi ky i...

Aktualitet 15:43 - 16 Tetor, 2018

Vasili flet hapur/ Tregon në duart e kujt është Prokuroria

Kreu i grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka lëshuar akuza të rënda kundër Prokurorisë. Në një  postim në rrjetet sociale, Vasili ka shkruar se Prokuroria...

Aktualitet 17:15 - 2 Tetor, 2018

Përplasi makinat nën efektin e alkoolit/ Gjykata i jep lirinë shefit të policisë

Dy ditë më parë kreu i Komisariatit të Patosit, Flamur Veliu u kap duke i dhënë makinës në gjendje të dehur. Kurse gjatë ditës së sotme...

Aktualitet 16:32 - 14 Shtator, 2018

Eurot në “Toyota Yaris”/ Klevi Lika: Më lini të lirë, do vazhdojë shkollën

Klevi Lika, një nga të arrestuarit për 3.4 milionë eurot e sekuestruara në dy mjete “Toyota Yaris” në portin e Durrësit ka kërkuar lirinë. Mësohet se...

Aktualitet 15:56 - 28 Maj, 2018

Tahiri në liri/ Ja cilët janë gjyqtarët që e “nxorën” nga shtëpia

Ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, është lënë i lirë sot nga Gjykata e Apelit për Krime të Rënda. Pas rreth dy javësh në arrest shtëpie, Tahiri...

Aktualitet 10:12 - 16 Nentor, 2017

U kap me 863 mijë euro dhe patentat e Saimir Tahirit/ Orest Sota kërkon lirinë

Biznesmeni nga Orest Sota që u kap me 863 mijë euro ka kërkuar lirinë në Gjykatën e Durrësit, pas lënies në burg nga Gjykata e Elbasanit....

Kosova & Rajoni 17:56 - 8 Gusht, 2015

Beogradi do te nderhyje per gjykimin e Ivanovic ne liri

Ministri serb i Drejtësisë, Nikola Selakoviq, ka deklaruar se kjo ministri do të bëjë çdo gjë, në kuadër të mundësive të saj, që bashkësisë ndërkombëtare dhe...

Kronika 11:25 - 8 Maj, 2015

‘Atentati ndaj Tom Doshit’, Durim Bami kërkon lirinë në gjykatë

Durim Bami i është drejtuar Gjykatës së Lartë, duke kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë nga “arrest në burg” në një masë më të butë. Durim...