Connect with Us

All posts tagged "lira gjika"

Prindër, mos i gënjeni fëmijët!
Sociale 11:20 - 21 Shtator, 2020

“Mbylle gojën”!/ Lira Gjika tregon gabimet e përditshme të prindërve ndaj fëmijëve

Pediatrja e njohur Lira Gjika, tregoi sot problematikat e rritjes dhe edukimit të fëmijëve të cilët sipas saj në Shqipëri kanë sjellje të ndryshme, ndonjëherë agresive....

Prindër, mos i gënjeni fëmijët!
Sociale 22:51 - 18 Gusht, 2020

Prindër, mos i gënjeni fëmijët!

Nga Lira Gjika, mjeke pediatre “Po kam frike se vuan, prandaj nuk i tregoj te verteten, po edhe nuk di si tia them”. Keshtu ma shpjegonte...

Prindër, mos i gënjeni fëmijët!
Sociale 22:54 - 14 Korrik, 2020

Këshillat e Lira Gjikës/ Beben lajeni 30 minuta, nxirreni para pasqyrës dhe thojini këto fjalë…

Mjekia pediatre Lira Gjika, ka dhënë disa këshilla për të gjitha nënat e reja, që të kenë një jetë sa më të shëndetshme si për vete...

Aktualitet 16:29 - 9 Shtator, 2017

Të hënën fillon shkolla/ Ja çfarë këshillash duhet t’u jepni fëmijëve tuaj

Dita e hënë shënon edhe fillimin e vitit të ri shkollor për shumë fëmijë të vendit tonë. Ndërsa disa nga fëmijët do të ulen për herë...

Aktualitet 19:01 - 7 Shtator, 2017

Këshilla/ Si të silleni me fëmijët kur i kërkojnë gjërat me të qarë

Në një postim në rrjetet sociale psikologia e njohur për fëmijë, Lira Gjika ka dhënë këshillat se çfarë duhet të bëjmë kur fëmija i kërkon gjërat...