Connect with Us

All posts tagged "liqeni i ohrit"

Blog 08:19 - 16 Shkurt, 2020

Liqeni i Ohrit/ Një oaz paqeje në Ballkanin e shkatërruar nga lufta

Nga Hugh Thomson “Spectator” * Libri i mëhershëm mbi udhëtimet e Kapka Kasabovës “Kufiri”, u vlerësua me të drejtë me disa çmime. Autorja udhëtoi në skajet...

Aktualitet 20:16 - 31 Korrik, 2018

E rëndë/ I riu mbytet në liqen

Një 21 vjeçar nga Kumanova me inicialet V.A është mbytur sot në liqenin e Ohrit, rreth orës 13:00, njofton agjencia e lajmeve INA. Sipas të dhënave...

Aktualitet 22:15 - 30 Gusht, 2017

The Guardian: Ohri ndër 10 liqenet më të bukura në Europë

Liqeni i Ohrit i shtrirë në kufirin midis Shqipërisë dhe Maqedonisë renditet ndër 10 liqenet më të bukura të Europës nga prestigjozja britanike ‘The Guardian’. “Ju...

Aktualitet 11:24 - 8 Shkurt, 2017

Ekspertët japin alarmin/ Maqedonia shteron Liqenin e Ohrit (Video)

Ekspertët japin alarmin për shterimin e liqenit të Ohrit. Sipas tyre, liqeni po shfrytëzohet në mënyrë abuzive nga Maqedonia për prodhimin e energjisë elektrike. Ekspertët theksojnë...