Connect with Us

All posts tagged "Lindita Nikolla"

“Ç'mendim keni për Besa Shahinin?”/ Lindita Nikolla “i del krah”: Drejtoi Ministrinë në kohë të vështira
Politikë 17:37 - 15 Shtator, 2020

Lindita Nikolla “i del krah” Besa Shahinit/ Drejtoi Ministrinë në kohë të vështira

Ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka folur lidhur me largimin e ministres, Besa Shahini teksa është shprehur se Shahini ka pasur vështirësi të integrohet në vendin...

Lindita Nikolla rikthehet në Lezhë/ PD: Rama hoqi helmuesin për dështaken
Kronika 10:46 - 28 Korrik, 2019

Skandal/ Zbulohen falsifikatorët e Lindita Nikollës

Sistemi arsimor në Shqipëri, pavarsisht reformës që Qeveria pretendon se ka bërë në këtë drejtim, vazhdon edhe sot të ketë probleme të shumta që dalin në...

linidta nikolla me mesatare 5
Aktualitet 13:21 - 8 Prill, 2019

Shpifi ndaj Lindita Nikollës/ Gjykata dënon ish-deputetin demokrat

Gjykata e Tiranës ka shpallur fajtor për shpifje, ish-deputetin e Partisë Demokratike, Luçiano Boçi. Boçi akuzohet për shpifje ndaj ish-ministres së Arsimit, Lindita Nikolla, dhe Gjykata...

linidta nikolla me mesatare 5
Aktualitet 12:24 - 4 Prill, 2019

Fshehu vilën 1.1 milion euro?/ Lindita Nikolla me mesatare 5, por me pasuri marramendëse

Qeveritarët që kërcasin dhëmbët për varfërinë e qytetarëve janë njëri më i pasur se tjetri. Si ministrat aktualë, por edhe ata që nuk janë më në...

Aktualitet 19:20 - 29 Janar, 2019

Dalin emrat/ Kush janë “kokat” e korrupsionit në Vlorë

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim  në rrjetet sociale ka thënë që qyteti i Vlorës është epiqendra e korrupsionit. “Vlora epiqendër e korrupsionit të zyrtarëve të...

Aktualitet 22:23 - 28 Janar, 2019

Zbërthehet Lindita Nikolla/ Tregon marrëdhënien e veçantë me Ramën

Marrëdhënia e veçantë e ish-ministres së Arsimit, Lindita Nikolla, me kryeministrin Edi Rama ka qenë gjithmonë temë diskutimi korridoreve dhe ambienteve publike. Si Arsye të këtij...

Aktualitet 13:17 - 31 Dhjetor, 2018

Ndyshimet në qeveri/ Rama: Lindita Nikolla “Heroinë e Punës Socialiste”

Një tjetër temë e trajtuar nga kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në konferencën e fundvitit me gazetarët, ka qenë edhe përgjigja e dhenë prej...

Aktualitet 12:49 - 23 Dhjetor, 2018

Foto humoristike/ Berisha tallet me Gjiknurin e Nikollën

Ish-kryeministri Sali Berisha është talluar me ministrin e Infrastrukturës Damian Gjiknurin dhe ministren e Arsimit Lindita Nikollën, duke i publikuar një fotomontazh. Në një postim në...

Aktualitet 19:56 - 22 Dhjetor, 2018

Ekskluzive/ Rama pritet të ndryshojë kabinetin para Vitit të Ri

Kryeministri Edi Rama pritet të bëjë ndryshime të forta në kabinetin e tij qeveritar. Burime zyrtare për CNA.al nga Partia Socialiste konfirmuan se Rama pritet të...

kryemaqdhi ne krah te balles
Aktualitet 20:32 - 20 Dhjetor, 2018

Kryemadhi- Nikollës: S’ke pse mban në kurriz 140 mijë studentë, se i do ‘Edi’ Edit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, nga foltorja e Kuvendit është shprehur se, ndjen keqardhje për zyshën e saj Lindita Nikolla, sepse është dendur...

Aktualitet 19:11 - 20 Dhjetor, 2018

Zgjohet ministrja Nikolla/ Replikë me opozitën

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka akuzuar nga foltorja e Kuvendit opozitën për gjendjen e mjerueshme në të cilën e lanë sistemin arsimor, duke dhënë licenca...

Aktualitet 19:09 - 20 Dhjetor, 2018

Berisha ashpërson tonet/ Askush se ndal uraganin Rinor, Nikollë trego si e ndërtove vilën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë fjalën në seancën parlamentare, ku ka përshëndetur studentët vlonjatë për guximin e tyre në përballje me kryeministrin Edi Rama. Me tone...

Aktualitet 14:15 - 18 Dhjetor, 2018

Denoncim/ Nikolla terrorizon mësuesit, njëri hidhet nga kangjellat e shkollës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim ku thuhet se ministrja e Arsimit Lindita Nikolla është duke terrorizuar mësuesit. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha...

Aktualitet 11:40 - 13 Dhjetor, 2018

Nikolla teatër në Parlament/ Gati të qajë

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Lindita Nikolla gati duke qarë e duke ju dridhur zëri nga foltorja e Kuvendit i ka kthyer përgjigje stuentëve protestues...

linidta nikolla me mesatare 5
Aktualitet 15:07 - 12 Dhjetor, 2018

Lindita Nikolla në konferencë të jashtëzakonshme/ Jep dorëheqjen dhe merr përgjegjësinë

Rezistenca e palëkundur e studentëve, duket se e ka detyruar kryeministrin Rama që të bëjë “kurban” ministren e Arsimit Lindita Nikolla. Syri.net raporton se nga burime...

“Fuqia jonë do tregohet me numra”/ Vjen reagimi i Xhelal Mziut pasi 268 demokratë votuan kundër tij
Aktualitet 18:55 - 10 Dhjetor, 2018

“Punonjësit e Kamzës goditën Nikollën”/ Mziu i përgjigjet Ramës

Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, ka reaguar pas akuzave se punonjësit e Ndërmarrjes Ujësjellës-Kanalizime, por edhe ata të Bashkisë Kamëz, kanë goditur ministren e...

Aktualitet 22:17 - 9 Dhjetor, 2018

“Ka diçka që nuk shkon”/ Gazetari tregon sa paguante për studime para 10 viteve

Për protestën e studentëve prej disa ditësh para Ministrisë së Arsimit ka reaguar edhe gazetari Bledian Koka. Në një postim në rrjetet sociale, Koka ka deklaruar...

Aktualitet 16:44 - 8 Dhjetor, 2018

“Koha ta kthejmë protestën në rezultat”/ Nikolla fton studentët për dialog

Në një lidhje telefonika për Report TV, ministrja e Arsimit, Linda Nikolla i ka bërë thirrje të gjithë studentëve që të pranojnë të dialogojnë me qeverinë...

Aktualitet 15:38 - 8 Dhjetor, 2018

Doli para studentëve, por u refuzua/ Reagon Nikolla

Pasi doli në shesh dhe u refuzua nga sudentët, të cilët prej 5 ditësh janë duke vijuar protestat e tyre, ka reaguar Ministrja e Arsimit Lindita...

Aktualitet 13:50 - 8 Dhjetor, 2018

Nikolla kalon përmes turmës/ Tensione te Ministria e Arsimit

Në një moment situata te Ministria e Arsimit dhe Sportit është tensionuar, pasi ministrja Nikolla ka kaluar përmes turmës së protestuesve duke hyrë në godinë, ndërsa...

linidta nikolla me mesatare 5
Aktualitet 13:02 - 7 Dhjetor, 2018

Reagon Nikolla/ E gatshme të takohem me studentët, por …

Në një aktivitet në Parlament ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Lindita Nikolla është shprehur e gatshme të takohet me studentët, por ka deklaruar se nuk...

Aktualitet 11:56 - 7 Dhjetor, 2018

Lindita Nikolla drejt dorëheqjes ?

Protesta e studentëve në fillim u përball me një arrogancë nga ana e qeverisë, por që më pas u kthye në një boomerang për këtë të...

Aktualitet 10:43 - 7 Dhjetor, 2018

“Ishte mashtrimi më i madh”/ Studentja nxjerr zbuluar Nikollën

Një student protestuese para Ministrisë së Arsimit ka treguar mashtrimin e djeshëm të ministres, Lindita Nikolla. Studentja u shpreh se Këshilli Studentor nuk ka kërkuar asnjë...