Connect with Us

All posts tagged "linda rama"

Politikë 21:38 - 14 Prill, 2020

Rama baba i kombit/ Berisha: Ka zbrazëti në rrafshin e tij, bën gjithçka në funksion të karriges

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar deklaratën se kryeministri Edi Rama është babai i kombit. Berisha izonizoi kreun e qeverisë, ndërsa tha se këto janë marrëzitë e...

Politikë 21:48 - 3 Mars, 2020

Nano sulmon Linda Ramën/ “Mbajti fjalim si shoqja Nexhmije”

Analisti Mustafa Nano ka sulmuar kryeministrin Edi Rama dhe bashkëshorten e tij, Linda Rama, për fjalimin e mbajtur në Kongresin e PS-së. Nano ngriti akuzat se...

Politikë 22:09 - 28 Shkurt, 2020

“Në vend të një këshille”/ Vokshi “i përvishet” Linda Ramës: M’u duk si Nexhmije Hoxha

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka sulmuar bashkëshorten e kryeministrit Edi Rama, Lindën, për deklaratat që kjo e fundit bëri sot në Kongresin e Partisë...

Politikë 19:25 - 28 Shkurt, 2020

“Rrofsh moj grua që s’u kurseve”/ Rama merr me të mirë Lindën, pas kritikës

Pas kritikave publike të bashkëshortes së tij Lindës, kryeministri Edi Rama u mundua që ta marrë situatën me sportivitet dhe ta kalojë me batuta. Ai deklaroi...

Politikë 19:14 - 28 Shkurt, 2020

Linda kritikon Ramën në Kongres/ “Edi nuk më ka dhënë asnjëherë përgjigje…”

Bashkëshortja e kryeministri Edi Rama, Linda Rama ka folur në Kongresin e Partisë Socialiste ku dha mesazhe të forta për gratë, duke qenë se kjo është...

Politikë 14:16 - 4 Shkurt, 2020

A do e kontrollojë Anti-KÇK-ja vilën e Ramës në Surrel?

Pas më shumë se gjashtë vitesh në pushtet, kryeministri Edi Rama papritur mesa duket ka “hapur sytë” dhe paska parë se çfarë batërdie bëhet në këtë...

Opinione 15:40 - 13 Janar, 2020

Nga Bledi Mane/ Në krevat me Linda Ramën

Në mesin e viteve ’80 nga Tirana u shpërnda nëpër gjithë Shqipërinë një poezi e Natasha Lakos, poezi minimaliste, racionale dhe simpatike si vetë shkrimtarja: “20...

Politikë 11:47 - 17 Nentor, 2019

Linda Rama kapet “mat”në panair/ Blen librin e kritikut të kryeministrit

Bashkëshortja e kryeministrit, Linda Rama është “kapur mat” në panairin e libirt teksa ishte ndalur stendën ku ekspozonte librin e tij gazetari Andi Bejtja. Ajo është...

Aktualitet 21:19 - 28 Mars, 2019

Del për shëtitje me bashkëshorten/ Zbulohet vendodhja e kryeministrit Rama

Kryeministri Rama ka dalë shëtitje me bashkëshorten e tij Lindën, për të parë një film. Pak më përpara Rama publikoi një foto duke shëtitur në Qendrën...

linda rama jep doreheqjen nga abi bank
Aktualitet 20:02 - 28 Mars, 2019

Foto-Shëtitje me bashkëshorten e tij Lindën/ Rama publikon foton e ditës

Pas një dite protestash dhe një seance të gjatë parlamentare, kryeministri Rama ka gjetur kohë edhe për familjen e tij. Në një foto të publikuar në...

linda rama jep doreheqjen nga abi bank
Aktualitet 18:02 - 31 Janar, 2019

Linda jep dorëheqjen nga “Abi Bank”/ Zbardhen dokumentet

Avokati Altin Goxhaj në një postim në rrjetet sociale ka shkruar se Linda Rama bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama ka dhënë  dorëheqjen nga “Abi Bank”. Kujtojmë...

linda rama jep doreheqjen nga abi bank
Aktualitet 09:15 - 20 Nentor, 2018

Skandali tek Unaza e re/ Rama i jep kompanisë që lëvron paratë e Lindës, 19 mln euro për 1 km rrugë

Drejtuesi i Departamentit për Mjedisin në PD, Jamarbër Malltezi ka bërë një denoncim në lidhje me ndërtimin e Unazës së re,  ku sipas tij taksapaguesit shqiptarë...

linda rama jep doreheqjen nga abi bank
Aktualitet 13:26 - 15 Gusht, 2018

Video/ Linda Rama me avion privat

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, ka publikuar një video nga aeroporti i Rinasit. Berisha publikonn edhe mesazhin e...

linda rama jep doreheqjen nga abi bank
Aktualitet 20:04 - 22 Korrik, 2018

“Bomba” e avokatit/ Linda Rama mori paratë e romëve, ja si i gënjeu ndërkombëtarët

Avokati i njohur, Altin Goxhaj, ka folur  sot mbi vendimin e fundit të Bashkisë së Tiranës për të transferuar tregun e romëve në zonën e Shkozës....

Aktualitet 22:13 - 17 Nentor, 2017

ABI Bank, blen Bankën Kombëtare të Greqisë

Banka Amerikane e Investimeve, ABI Bank, mësohet të ketë blerë Bankën Kombëtare të Greqisë, NBG Bank. Burimet mediatike, kanë mësuar se për këtë shit-blerje është mbyllur...

Aktualitet 16:27 - 12 Tetor, 2017

Alarmohet FMN-banka e Linda Ramës kërkon të blejë dy banka të tjera në Shqipëri

Banka Amerikane e investimeve ka në plan të blejë dy banka të tjera në Shqipëri, përkatësisht Bankën Kombëtare Greke dhe atë të Tiranës. Nëse këto dy...

Aktualitet 21:20 - 11 Maj, 2017

Foto Dite-Edi Rama i rraskapitur/E zë gjumi në krah të Lindës

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Venecia të Italisë. Ai shoqërohet në këtë udhëtim nga bashkëshortja e tij, Linda Rama. CityNews ka siguruar një...

Aktualitet 18:39 - 14 Korrik, 2016

Linda Rama kallëzohet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Bashkëshortja e Kryeministrit Edi Rama, Linda Rama do të kallëzohet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda nga avokati dhe aktivisti Altin Goxhaj. Përmes një postimi në...

Kryesore 01:13 - 25 Janar, 2016

Nga Nikoll Lesi/Edi mes Linda Ramës dhe Koços

 Gjithnjë kam menduar se Koço Kokëdhima ka një fuqi enigmatike mbi Edi Ramën, të pashpjegueshme. Është fuqi financiare, është fuqi miqësore, fuqi mendimi, fuqi që i...