Connect with Us

All posts tagged "ligji i censures"

Opinione 11:57 - 10 Shkurt, 2020

Nga Artan Fuga/ Ligji i censurës, na kthen te gjykimi fshatçe i Frontit Demokratik

Në vëmendje të delegacionit të Komisionit të Venecias ———– Ka vend të dali më qartë se çfarë përmban ligji i amenduar për transmetimet audiovizive dhe elektronike,...

Politikë 14:35 - 15 Janar, 2020

Kthimi i Ligjit të Censurës/ Federata Ndërkombëtare e Gazetarëve, përshëndet Metën

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend, për rishqyrtim “Ligjin e Censurës”.  Lëvizjen e Presidentit e ka përshëndetur  Federata Ndërkombëtare e Gazetarëve. Sipas Federatës Ndërkombëtare e...

Politikë 17:11 - 13 Janar, 2020

Taulant Balla i dënuar për shpifje, mbron Ligjin e Censurës

Kreu i Grupit të PS-së, Taulant Balla është shfaqur sot, me deklarata në mbrojtje të Ligjit të Censurës. Ligji në fjalë, një ditë më parë është...

Politikë 14:02 - 13 Janar, 2020

Ligji i Censurës/ Meta kërkon vëmendje

Presidenti Ilir Meta, ka reaguar sërish sot, për Ligjin e Censurës. Një ditë pas rikthimit në Kuvend të këtij, Ligji Meta ka thënë se, “liria e...