Connect with Us

All posts tagged "ligji antishpifje"

andi bushati opinion
Opinione 17:12 - 12 Janar, 2020

Nga Andi Bushati/ Liria e medias nuk mbrohet dot në zyrën e Ilirit

Ilir Meta edhe një herë ka bërë detyrën. Në kufijtë e skajshëm kohorë, ai i ka kthyer parlamentit ndryshimet ligjore në kuadër të paketës antishpifje, duke...

Politikë 15:49 - 12 Janar, 2020

VOA: Presidenti Meta kthen në Kuvend paketën anti-shpifje

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ktheu për rishqyrtim në parlament ndryshimet në dy ligje “Për mediat audiovizive” dhe “Për komunikimet elektronike”. Sa i takon ligjit të...

Politikë 11:00 - 13 Dhjetor, 2019

“Nuk funksionon kështu o njerëz”/ Ish-ministri i Ramës “ngre zërin” kundër paketës anti-shpifje

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me propozimet e qeverisë për pr.ligjin e njohur si paketa “Anti-shpifje”. Në një...

Politikë 08:08 - 6 Dhjetor, 2019

“Do të jetë super e dënueshme”/ Rama tregon “dhëmbët” kundër mediave

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë, ka vijuar të sulmojë mediat. Rama tha se në seancën e 19 dhjetorit, do të përcaktojnë një...

Politikë 12:55 - 14 Tetor, 2019

Rama përgatit në fshehtësi “sulmin” kundër medias/ Shkel të gjitha procedurat ligjore

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së sotme të grupit parlamentar të PS-së, mësohet se ndër të tjera ka kërkuar miratimin me urgjencë të paketës Anti-shpifje, një...

mikrofone dhe gazeta
Aktualitet 17:41 - 26 Dhjetor, 2018

Paketa antishpifje/ Ndërkombëtaret të ashpër me Edi Ramën

Pak ditë më parë kryeministri Edi Rama propozoi paketën antishpifje, që ka si synim kontrollin dhe ndëshkimin e portaleve online. Në lidhje me këtë paketë kanë...