Connect with Us

All posts tagged "lideret"

Bota 18:46 - 26 Mars, 2020

Covid-19 ngre në këmbë liderët e botës/ 5 trilionë dollarë për të shpëtuar ekonominë

5 trilionë dollarë kanë vendosur të japin liderët botërorë, për të frenuar dëmin ekonomik të shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Covid-19. Samiti i G20, u mblodh...

Bota 13:39 - 26 Gusht, 2019

Firmoset marrëveshja për shpëtimin e Amazonës

Zjarret vazhdojnë të shkrumbojnë pyjet e Amazonës.Në këtë periudhë thatësirash kjo situatë  nuk është e pazakontë në Brazil. Ndërkohë liderët ndërkombëtarë të mbledhur në samitin e...

Aktualitet 23:40 - 29 Nentor, 2017

Studimi zbulon se grate janë lidere më të mira se meshkujt 

Një studim i ri ka arritur në përfundimin se gratë janë më të përshtatshme të udhëheqin sesa burrat. Studimi, i udhëhequr nga Profesor Øyvind L. Martinsen,...

Aktualitet 19:10 - 20 Mars, 2017

Vrasjet e KGB: Nga Stalini te Trocki/Fundet tragjike të liderëve sovjetikë

Sistemi i shërbimeve sekrete sovjetike e ka pasur veçori të vetën vrasjen apo eliminimin e krerëve të tij. Kjo ishte pasojë logjike e luftës për pushtet...

Bota 18:28 - 5 Qershor, 2015

Samiti i G7 ne Gjermani, lejohen vetem 50 protestues

Një gjykatë gjermane ka vendosur që deri në 50 demonstrues mund të dalin në një protestë pranë vendit ku do të mbahet samiti i Grupit të...

Bota 13:32 - 6 Maj, 2015

Britani, përpjekja e fundit për të bindur votuesit

Liderët partiakë dhe kandidatët po bëjnë përpjekjet e fundit për të arritur votuesit në ditën e fundit të fushatës përpara hapjes së zgjedhjeve parlamentare të 7...

Uncategorized 15:29 - 25 Mars, 2015

Merkel, Hollande e Rajoy vizitojnë vendin e aksidentit në Alpe

Liderët e Gjermanisë, Francës, Spanjës vizituan së bashku vendngjarjen e aksidentit në Alpet Franceze, aty ku avioni gjerman i Germanwing u rrëzua duke vrarë 150 personat...

Uncategorized 18:51 - 15 Shkurt, 2015

Armëpushimi në Ukrainë/Liderët konfirmojnë zbatimin

François Hollande, Angela Merkel, Vladimir Putin dhe presidenti ukrainas, Petro Poroshenko konstatuan se respektimi i armëpushimit në lindje të Ukrainës ishte përgjithësisht i kënaqshëm pavarësisht incidenteve...