Connect with Us

All posts tagged "lider"

Blog 09:23 - 11 Shkurt, 2020

A është një lider i lindur, fëmija më i madh i familjes?

Të gjithë e dinë se fëmijët e parëlindur janë udhëheqës natyralë, të dytët janë rebelë, dhe më të vegjlit janë të llastuar me besim të tepruar...

Politikë 09:16 - 20 Dhjetor, 2019

Minishengeni ballkanik/ Nis sot takimi i lidëreve

Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor sot dhe nesër do të zbarkojnë në Tiranë për takimin e tretë rajonal mes këtyre vendeve të njohur si “Minishengeni”...

Bota 13:47 - 16 Dhjetor, 2019

Barak Obama mbi lidershipin/ “Një botë e udhëhequr nga gratë do të qeverisej më mirë”

Nëse udhëheqja e të gjitha kombeve do të ishte në duart e grave, atëherë do të kishim një përmirësim të përgjithshëm të standardit të jetesës, ka...

Politikë 22:37 - 11 Dhjetor, 2019

Basha mbledh strukturat e PD-së për situatën pas tërmetit / Zbulohen porositë për aleatët

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim gjatë mbrëmjes së sotme ku ka mbledhur strukturat e partisë, ish-grupin parlamentar, kryesinë dhe kryetarët e degëve....

mero baze
Opinione 21:06 - 6 Dhjetor, 2019

Mero Baze merr në mbrojtje Lulzim Bashën/ Lider mbi Berishën e Metën

Gazetari Mero Baze, një nga njerëzit më të ashpër ndaj kreut të PD, Lulzim Basha ka dalë sot në mbrojtje të këtij të fundi. Në një...

zbulon nga i vijne informacionet
Politikë 18:19 - 5 Dhjetor, 2019

Olsian Çela prokuror i Përgjithshëm/ Artan Hoxha: Asnjë nuk ma mbush mendjen, po hipe në majë të pemës do të shkosh nga të fryn era

Gazetari, Artan Hoxha, ka komentuar zgjedhjen e Olsian Çelës si Prokuror i Përgjithshëm. Hoxha shprehet se asnjë nga kandidatët nuk ja mbushte mendjen për të qenë...

Aktualitet 19:21 - 19 Korrik, 2019

Komisioni Europian aprovon marrëveshjen/ Vodafone, tashmë lideri dixhital i Europës

Vodafone Group mori zyrtarisht aprovimin e Komisionit Europian për të finalizuar blerjen e aksioneve të kompanisë“Liberty Global” në Gjermani, Çeki, Hungari dhe Rumani, duke e shndërruar...

servilizmi i lulzim basha
Aktualitet 20:38 - 25 Qershor, 2019

A ka lider më të mirë si Lulzim Basha?/ Ja si përgjigjen shqiptarët

“A ka lider më të mirë sE Lulzim Basha?” Ka qenë kjo pyetja e shtruar në një sondazh të bërë nga një prej faqeve më të...

Aktualitet 18:17 - 26 Maj, 2019

Deklarata e Kryemadhit/ Ja çfarë lideri u duhet shqiptarëve

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka reaguar për protestën e djeshme të opozitës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kryemadhi shkruan se tranzicionit të pafundëm e...

zbulohen tre femrat me te cilat kaopet mat muli
Aktualitet 19:10 - 16 Mars, 2019

Cilat janë 3 femrat që u “kap”  lider Muli

Ish-deputeti i PD-së Flamur Noka, ditën e sotme gjatë protestës mori rolin e liderit duke u ngjitur tre herë në podiumin e vënë mes protestuesve dhe...

Aktualitet 20:27 - 4 Mars, 2019

Pranoi mandatin/ Maliqi: Partia Demokratike nuk ka një lider

Deputeti Lefter Maliqi, i cili pranoi mandatin, në një lidhje direkte për televizionin ABC News tha se është i zhgënjer nga opozita që është krijuar nga...

zgjidh nje nga macet
Aktualitet 23:20 - 27 Shkurt, 2019

Zgjidh një nga macet në figurë dhe zbulo çfarë lideri je

Lider karizmatik Je një lider shumë karizmatik. Mendja jote është gjithnjë e gatmshme për të marrë vendime të rëndësishme pa nguruar aspak. Je shumë inteligjent, afashinant...

Aktualitet 17:30 - 25 Dhjetor, 2018

Deklarata e fortë/ Në qeveri nuk ka ministra, Rama lider autokrat

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma nga studio e rubrikës “Opinion” në news 24, ku ka folur për politikën gjatë vitit 2018 në vendin tonë. Duma...

Aktualitet 21:48 - 26 Nentor, 2018

Krasta sikletos Bashën/ Lider, që nuk ke fuqitë e duhura

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është vënë në siklet nga moderatori Adi Krasta në studion e emisionit  ‘A Show’ në News24. Krasta e pyeti Bashën...

Aktualitet 14:10 - 1 Shtator, 2018

Nëse ke zgjedhur që të jesh Lider, merr përsipër Përgjegjësitë!/ Nuk të kanë vënë me zor!

Unë shkruaj shumë pak sidomos në rrjetet sociale, por sot u zgjova në mëngjes nga një email që vinte nga ana tjetër e botës, dhe më...

Aktualitet 22:09 - 17 Maj, 2018

Dëshmia e Albert Veliut/ Reagon Rama: Nëse ky është aksioni opozitar, Lulzim Basha …

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar pas publikimit të dëshmisë së Albert Veliajt, i paraqitur si “bashkëpunëtori X” në audio-përgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm. Me...

ish-kryeministri sali berisha dhe kryetari i partise demokratike lulzim basha
Aktualitet 21:41 - 16 Prill, 2018

Pse Sali Berisha ka qenë lider i fortë? Po Lulzim Basha?!

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, teksa ka komentuar zhvillimet e fundit brenda PD-së, u shpreh se, ndryshe nga Lulzim Basha i cili kritikët e tij...

Opinione 20:18 - 14 Shkurt, 2018

Lul Basha, një lider i përmasave të reja

Nga Hekuran Vladi Sali Berisha e pushoi pas 5 min Ylli Pangon pas një skandali përgjimi, me subjekt “mbërtheckat” të organizuar nga eksponentë të medias, kundërshtarë...

Aktualitet 22:15 - 26 Janar, 2018

“Keni qenë lider, por nuk keni hyrë në histori”/ Berisha i përgjigjet gazetarit

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ish-kryeministri Sali Berisha, është shprehur se “në të gjithë karrierën time nuk kam menduar për historinë, por të zbatoj...

Aktualitet 11:46 - 20 Dhjetor, 2017

Publikohet lista e liderëve më seksi në botë/Surprizon Edi Rama

Çdo vit websiti “hottestheadsofstate.com” publikon një listë me emrat e liderëve më seksi në të gjithë botën. Këtë vit në listë bën pjesë edhe kryeministri i Shqipërisë,...

Aktualitet 14:16 - 9 Tetor, 2017

Nga Artur AJAZI/ Intelektualë të trembur nga Lideri

Klasa e intelektualëve padyshim shihet si promotore e zhvillimit në çdo vend demokratik. Liria e shprehjes, (veçanarisht ajo  shkencore) kuptohet si e drejta që ka intelektuali...

Aktualitet 11:06 - 1 Nentor, 2016

Letra e çunit nga Lozhani/ 7 pikat pse Basha është lider europian

Pas shkrimit të djeshëm në Citynews, ku analizohej dhe kritikohej deri diku kryetari i PD-së Lulzim Basha për “europianizmin e tij si lider”, sot një djalosh...

Aktualitet 23:30 - 15 Maj, 2016

Si të jesh lider: 50 aforizma brilante që duhet t’i lexoni nga Napoleoni

Napoleon Bonaparti është cilësuar si strategu më i madh ushtarak që ka pasur bota. Por edhe si një njeri që ndryshoi rrënjësisht rendin dhe historinë e...