Connect with Us

All posts tagged "librazhd"

Politikë 22:32 - 14 Qershor, 2020

Aurel Bylykbashi kujton sulmin ndaj Ramës në Librazhd/ “Ndihem krenar që u burgosa”

Një vit më parë, disa përfaqësues të Partisë Demokratike dhe disa qytetarë tentuan t’i bllokojnë rrugën kryeministrit Edi Rama në Librazhd. Duke qenë se efektivët e...

Sociale 19:14 - 10 Qershor, 2020

Jo vetëm në Librazhd e Berat/ Përmbytje edhe në Korçë

Në disa qytete të vendit janë regjistruar reshje shiu dhe rrebeshe. Pak më parë, CNA.al raportoi se në qytetin e Librazhdit ka përmbytje dhe është bllokuar...

Sociale 18:48 - 10 Qershor, 2020

Shiu “bën namin” në Librazhd/ Përmbyten banesat dhe bizneset, bllokohet qarkullimi

Rrebeshi i shiut në Librazhd ka shkaktuar dëme të shumta dhe ka bllokuar aksin rrugor Librazhd-Elbasan. Mësohet se gjithashtu reshjet e forta të shiut kanë përmbytur...

Shëndeti 08:16 - 30 Maj, 2020

“Skuqet” një tjetër qytet/ Shënohet i infektuari i parë me koronavirus

Regjistrohet rasti i parë me koronavirus në qytetin e Librazhdit. Mësohet se i infektuari është një shitës tregu i cili prej disa ditësh ka qenë i...

Kronika 16:31 - 27 Maj, 2020

Grabitet supermarketi në Librazhd/ Maskat vjedhin mijëra euro mall

Një supermarket është grabitur në Librazhd. Ngjarja ka ndodhur në lagjen numër 1 të qytetit ku katër persona të maskuar, kanë grabitur mijëra euro mall. Dyshohet...

Kronika 09:53 - 10 Mars, 2020

Do ta dërgonin në spital, por godet policin/ E pëson keq 62-vjeçari

Një 62- vjeçar është arrestuar nga Policia, pasi në gjendje të dehur ka goditur një prej efektivëve. Mësohet se 62- vjeçari me inicialet M.B, po sillte...

Kronika 10:43 - 8 Mars, 2020

Aksident i rëndë në Librazhd/ Plagosen 5 persona, mes tyre 4 gra

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhyr paraditen e sotme në Librazhd në vendin e qujatur “Kthesa e Murrazhit”. Mësohet se si pasojë e aksidentit kanë...

Kronika 17:43 - 21 Shkurt, 2020

Berisha publikon videon/ Polici dhunon qytetarin në mes të qytetit

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku një efektiv policie ka dhunuar një qytetar në Librazhd. Në videon e publikuar nga Berisha duket ku...

Kronika 16:06 - 4 Shkurt, 2020

Dalin detaje nga vdekja e të riut në Përrenjas/ Merte ilaçe për virozë gripale

Të tjera detaje kanë dalë nga vdekja misterioze e të riut në Përrenjas, i cili u gjet sot i pajetë. 28-vjeçari është identifikuar si shtetasi me...

Lajme 20:25 - 2 Shkurt, 2020

Prokuroria e Përgjithshme kërkesë KQZ/ Nis verifikimin për kryebashkiakun e Librazhdit

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur një verifikimin për kryebashkiakun socialist të Librazhdit, Kastriot Gurra. Mësohet se Prokuroria ka paraqitur pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve një kërkesë...

Kronika 20:23 - 29 Janar, 2020

Hajdutët bëjnë namin në Librazhd/ Grabiten miliona lekë dhe produkte brenda dyqanit

një dyqan ka rënë pre e grabitjes mbrëmjen e djeshme në fshatin Hotolisht në Librazhd. Mësohet se biznesi ishte në pronësi të Arif Alliut dhe ndodhet...

Kronika 20:28 - 25 Janar, 2020

Aksident në Librazhd/ Trajleri humb kontrollin dhe del nga rruga

Një aksident rrugor është rregjistruar pasditen e sotme në aksin Librazhd-Prrenjas . Aksidenti ka ndodhur  në vendin e quajtur “Kthesat e Dragostunjës, ku një automjet i...

Kronika 17:00 - 24 Janar, 2020

Aksident i rëndë në Librazhd/ Humb jetën një person, plagosen tre të tjerë

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Përrenjas Librazhd. Si pasojë e aksidentit ka humbur jetën njëperson dhe janë plagosur tre...

Kronika 16:20 - 21 Janar, 2020

E rëndë në Librazhd/ Foshnja 3-muajshe dërgohet e pajetë në spital

Dërgohet e pajetë një foshnje në spitalin e Librazhdit. Mësohet se foshnja është rreth tre muajshe dhe ka ndërruar jetë për shkaqe ende të panjohura. Trupi...

Sociale 18:16 - 29 Dhjetor, 2019

“Qyteti i zbrazur, njerëzit e varfëruar, dyqanet e mbyllur/ Bizneset në Librazhd në prag falimentimi”

Ish deputet i i PD, Edmond Spaho ka qenë sot në Librazhd në takim me bizensin e vogël. Spaho thotë se varëfëria dhe skamja ishin shqetësimet...

Sociale 18:35 - 16 Dhjetor, 2019

Kujdes me ngrohjen në dimër!/ Ish ministri i Bujqësisë jep alarmin: “Për tre minuta të bie të fikët dhe për pesë je i vdekur”

Mjekësia Ligjore ka publikuar të dhënat e analizave duke bërë me dije se shkak për vdekjen e 19-vjeçares, Rrezarta Xibrraku është bërë monoksidi i karbonit, i...

Lajme 20:41 - 15 Dhjetor, 2019

Ngjarja e rëndë në Librazhd/ Olsi del nga koma dhe shuan dyshimet, çfarë ndodhi në dhomën e çiftit

Olsi Hajdari, bashkëshorti i Rezarta Hajdarit e cila humbi jetën dy ditë më parë në Librazhd, ka shuar dyshimet lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi...

Lajme 17:02 - 13 Dhjetor, 2019

Dyshohet se janë vetëhelmuar/ Çfarë thanë prindërit e çiftit fatkeq nga Librazhdi

Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në qytetin e Librazhdit ku çifti i sapomartuar dyshohet të jetë vetëhelmuar, të parët që janë marrë në pyetje kanë...

Kronika 11:49 - 13 Dhjetor, 2019

Dyshohet se u vetëhelmuan pesë ditë pas dasmës/ Flasin prindërit e çiftit

Prindërit e çiftit që dyshohet se u vetëhelmua në Librazhd, janë shokuar nga ngjarja tronditëse. Ata janë marrë në pyetje në lidhje me ngjarjen e sotme,...

Kronika 10:43 - 13 Dhjetor, 2019

U martuan pesë ditë më parë/ Kush është çifti nga Librazhdi që dyshohet se u vetëhelmua

Zbardhen identitetet e dy të rinjve që dyshohet se u vetëhelmuan mëngjesin e sotëm në Librazhd. Bëhet fjalë për çiftin Olsian Hajdari dhe Rezarta Hajdari të...

Kronika 10:08 - 13 Dhjetor, 2019

U martuan të dielën/ Çifti në Librazhd vetëhelmohet, ndërron jetë 19 vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Librazhd, ku një çift të rinjsh kanë mbërritur të helmuar në spitalin e qytetit. Mësohet se...

Kronika 11:58 - 3 Dhjetor, 2019

Librazhd/ Përplasen dy automjete, në gjendje të rëndë një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Përrenjas-Librazhd. Mesohet se në aksident janë përfshirë dy automjete, një tip “Fiat Punto” dhe...

Politikë 10:48 - 25 Nentor, 2019

Skandal në Librazhd/ Bashkia “shpërblen” kompaninë që masakroi dhjetëra hektarë pyje  

Bashkia e Librazhdit ka dhënë se fundi një tender, që lejon prerjen e dhjetëra hektarëve pyje në zonën e Njësisë Administrative Polis. Bëhet fjalë për kompaninë...