Connect with Us

All posts tagged "liber"

Kronika 21:00 - 8 Shkurt, 2020

Arrestohet “artisti” i kërkuar për drogë/ U arratis nga Shqipëria dhe u diplomua në Itali

Arrestohet në Itali një shqiptar i shpallur në kërkim në drogë. Bëhet fjalë për Qani Kelollin me origjinë nga Berati. Ai ishte arratisur nga Shqipëria për...

Sociale 11:07 - 20 Janar, 2020

Mashtrimi ndaj nxënësve/ U detyruan të paguajnë për të pasur emrin në librin e ekselencës

Ish deputeti i PD, Luciano Boçi ka publikuar mashtrimin që u është bërë nxënësve ekselëntë. Sipas Boçit, ata u detyruan të paguajnë për të pasur merin...

Histori 17:40 - 2 Janar, 2020

Historia e panjohur/ Si u botua “Lahuta e Malcisë”

Ekziston një histori e panjohur e peripecive dhe botimit ilegal të librit “Lahuta e Malcisë” me paratë që austro-hungarezët i kishin dhënë Faik Konicës për librin...

Politikë 09:47 - 22 Nentor, 2019

Qytetaria e klasës së 8 pa Kosovën në hartë/ Reagon Shahini: Gabim i paqëllimshëm

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka reaguar pasi në media u publikua një faqe e librit të Qytetarisë së klasës së 8-të ku në hartë mungonte...

Politikë 14:55 - 17 Nentor, 2019

Panairi i librit bën “bashkë” të djathë e të majtë/ Grida Duma dedikim Blerina Gjylametit

Panairi i librit këtë vit duket se ka bërë “bashkë” përfaqësues të partive të ndryshme. Libri “Koha për politikë”, i ish-deputetes së PD, Grida Duma ka...

Politikë 11:47 - 17 Nentor, 2019

Linda Rama kapet “mat”në panair/ Blen librin e kritikut të kryeministrit

Bashkëshortja e kryeministrit, Linda Rama është “kapur mat” në panairin e libirt teksa ishte ndalur stendën ku ekspozonte librin e tij gazetari Andi Bejtja. Ajo është...

Kultura 14:30 - 12 Nentor, 2019

Arben Kallamata sfidon përrallën dhe historinë shqiptare me librin “Hijet e Muzgut”

Intervistoi: Taulant Dedja Gazetari i mirënjohur Arben Kallamata vjen me librin e tij të parë “Hijet e Muzgut”, një botim i Toena, i cili do të...

Politikë 10:43 - 5 Shtator, 2019

“Duhet të jesh Edi Rama që të kuptosh mesazhet e Metës”/ Fevziu “sulmon” parlamentarët

Në librin e tij të ri “Tirona e nonës”, gazetari Blendi Fevziu ka folur edhe për presidentin Ilir Meta, për të cilin thotë se është ndër...

Politikë 10:21 - 5 Shtator, 2019

Fevziu “shuplakë” Bashës/ Ka shumë defekte dhe probleme

Gazetari i njohur Blendi Fevziu ka publikuar së fundmi librin e tij të ri të titulluar “Tirona e nonës”, ku mes të tjerash ka folur për...

Aktualitet 12:53 - 17 Korrik, 2019

“Nuk e njohin librin këta”/ Pasi e kritikuan se nuk kishte bibliotekë në shtëpinë luksoze, reagon Oni Hysenbelliu

Ditën e djeshme shtëpia luksoze e biznesmenit Fatmir Hysenbelliu e cila kushtonte rreth 20 milionë dollarë, bëri bujë në media dhe çdo detaj mori vëmendjen e...

Aktualitet 12:25 - 22 Maj, 2019

Mund të bëheni të pasur/Libri i rrallë i “Harry Potter” në ankand me shumën marramendëse

A i mbani mend librat e Harry Poter të autores së famshme JK Rowling, të cilët ishin të preferuarit e fëmijërisë tuaj? Së fundmi botimi i...

Aktualitet 21:24 - 21 Maj, 2019

“Do kalonim natën me vodka dhe seks”/ Artisti zbulon lidhjen e fshehtë me këngëtaren e famshme

Artisti i albumit ikoni “Play”, Moby, ka publikuar një libër me kujtime të cilin e ka titulluar “Porcelain”. Në përmbajtjen e këtij libri ka kujtime dhe...

Aktualitet 18:29 - 21 Maj, 2019

“Ishte e shkruar të shpëtoja”/ Riselda Sejdija rrëfen incidentin e frikshëm gjatë setit fotografik

Ditën e sotme Riselda Sejdija ishte e ftuar në emisionin e Rudinës për të promovuar librin e saj më të ri mbi praktikën e Yogës. Pedagogia...

mero baze
Aktualitet 09:01 - 11 Maj, 2019

Nga Mero Baze/ Fuqia për të shkruar një libër si president i Shqipërisë

Presidenti Bamir Topi ka botuar librin e tij autobiografik më të vlefshëm që kam lexuar mes politikanëve shqiptarë. Në kontrast me karrierën e tij të heshtur...

Aktualitet 14:40 - 17 Prill, 2019

E pabesueshme/Pas djegies së “Notre Dame”, libri i Viktor Hygo më i shituri në Amazon

Viktor Hygo e kishte përshkruar me një përpikmëri frikësuese momentin që flakët do të gallbëronin Katedralen ikonë të Parisit, “Notre Dame”, në romanin e shkruar në...

Kryesore Show Biz 12:53 - 4 Prill, 2019

Do të futen në librin Guinness? Princesha thyen përsëri rregullat dhe i ndodh çudia

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë vetëm një ditë që hapën një profil në Instagram, dhe në pak orë kanë thyer rekordin. Sot teksa flasim ata...

Aktualitet 19:05 - 12 Dhjetor, 2018

“FERMA E KAFSHËVE“/ Një libër në muret e Minsitrisë për Ramën dhe Nikollën

Prej disa ditësh studentët janë ngritur në protestë, kundë tarifave  të larta. Unë nuk jam më studente, por ditën e djeshme lashë një libër në muret...

Kryesore Show Biz 10:48 - 24 Nentor, 2018

‘Shkruar nga autori im i preferuar shqiptar’: E gjithë jeta e Encës në një libër

Në një postim të disa orëve më parë, këngëtarja Enca Haxhia ka ndarë me ndjekësit lajmin se kur të jetë koha e duhur do të hidhet...

Kultura 16:56 - 22 Nentor, 2018

Nga dr. Islam Lauka/ Njё libёr, jo vetёm pёr dhimbjen nga vdekja pa rend

Para njё viti, Çun Lajҁi, pёrjetoi atё qё as hasmit mos i raftё me e provue. Pa i mbushur ende 34 vjeҁ, e bija e tij,...

Kryesore Show Biz 12:40 - 14 Nentor, 2018

Vetëm 14 vjeç, vajza e Manjola Nallbanit publikon librin e saj të dytë!

Manjola Nallbani është një nënë shumë krenare! Vetëm 14 vjeç, vajza e saj ka nxjerrë në treg librin e saj të dytë. Përmes një postimi në...

mustifaj komenton parlamentin
Aktualitet 22:44 - 10 Nentor, 2018

‘Letrat e mia kredenciale’/ Mustafaj sjell librin e tij të ri

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj ka njoftuar se në panairin e librit të këtij viti do të jetë edhe libri i tij më i ri. Këtë...

Uncategorized 18:40 - 17 Tetor, 2018

“Pika trëndafil”/ Bashkëthemeluesja e LIBRA-s nxjerr në treg romanin

Prej ditës së nesërme në të gjitha libraritë në Tiranë, por jo vetëm do të mund të gjeni tashmë edhe librin e bashkëthemelueses së Partisë LIBRA,...

Aktualitet 15:46 - 15 Tetor, 2018

“Kalvari diplomatik i shtetit të Kosovës”/ Shaban Murati sjell librin e ri

Diplomati dhe publicisti, Shaban Murati ka treguar se në datën 18 tetor 2018,  do të promovohet libri i tij më i ri  “Kalvari diplomatik i shtetit...