Connect with Us

All posts tagged "LGBT"

Politikë 12:38 - 17 Maj, 2020

Flamur Noka del zbuluar/Heq postimin dhe më pas justifikon sharjet ndaj Erion Veliajt

Dje ish-ministri i Brendshëm dhe ish-deputeti Flamur Noka ka reaguar ashpër ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. “Qe je bythe..q kjo eshte puna jote..Qe gjjthe karrieren...

Politikë 20:14 - 10 Tetor, 2019

Letra e ministreve të Ramës/ Organizatat që mbrojnë homoseksualët sulmojnë Kishën Katolike

Letra e ministreve të kabinetit Rama, drejtuar parlamentit holandes, duket se ka ndezur një “luftë të brendshme” mes Kishës Katolike dhe organizatave që mbrojnë të drejtat...

Kosova & Rajoni 22:11 - 13 Gusht, 2019

Nuk përmbahet kryeministri/ Një pederast s’e rrëzon dot qeverinë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nuk e ka përmbajtur veten gjatë një konferencë për shtyp teksa tha se nuk do të lejojë që disa...

Aktualitet 11:10 - 18 Maj, 2019

“Kam pasur kërcënime nga LGBT”/Kastro Zizo flet hapur për prirjet seksuale

Prirjet e tij seksuale nuk ishin përfolur ndonjëherë, por këngëtari Kastro Zizo foli troç në emisionin e tij “Late Night Show” pasi tha se është kërcënuar...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 17:33 - 19 Shkurt, 2019

Një nga ministrat më të fortë të Qeverisë/ Pjesë e komunitetit gay

Burime brenda komunitetit LGBTI thonë se njëri nga ministrat më të fortë të kabinetit të Edi Ramës është pjesë e tij. Ministri nuk është bindur ende të...

Në gjendje jo të mirë shëndetësore/ Bebe Rexha në luftë me infkesionin: ‘Dua mamin”
Kryesore Show Biz 23:00 - 4 Qershor, 2018

Këngëtarja shqiptare në mbrojtje të komunitetit LGBT/ Ndjekësit vërshojnë me komente

Bebe Rexha këngëtarja me origjinë shqiptare është bërë një nga emrat më të kërkuar të muzikës në botë. Ajo sëfundi bashkë me Rita Orën,Cardi B dhe...

Aktualitet 08:45 - 11 Prill, 2018

Debatet për LGBT/ “Shpërthen” Mustafa Nano: Ja pse kemi mbetur bishti i Europës

Çështja e LGBT vijon të zërë hapësirë në debatet mediatike dhe në skenën politike. Në lidhje me këtë debat ka reaguar edhe analisti Mustafa Nano, i...

Politikë 09:55 - 10 Prill, 2018

Debatet për LGBT/ Deputetja e PD letër ambasadorit Lu: Problemi i shqiptarëve është…

Deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka reaguar pas paralajmërimit të ambasadorit të SHBA, Donald Lu, ndaj disa deputetëve për qëndrimin e tyre kundër komunitetit LGBT,...

Aktualitet 17:54 - 8 Prill, 2018

Koordinatori i PD thirrje Bashës: Dil në mbrojtje të familjes, nuk mund të fitohet me vota të LGBT

Koordinatori i Partisë Demokratike, Dritan Shano, ka reaguar sërish mbi debatin e ditëve të fundit lidhur me lejimin apo jo të martesave mes të njëjtës gjini....

Aktualitet 17:01 - 8 Prill, 2018

Koordinatori i PD: Pas LGBT fshihen synime neo-marksiste që…

Para ditësh koordinatori i PD, Dritan Shano, shfaqi hapur qëndrimet e tij kundër LGBT dhe martesave të së njëjtës gjini në një emision televiziv, ku përballë...

Aktualitet 16:46 - 8 Prill, 2018

Shano shpërthen ndaj Ramës dhe Veliajt: Si po e përdorin pushtetin për të ndihmuar LGBT

Koordinatori i Partisë Demokratike, Dritan Shano, ka shpërthyer në akuza të drejtpërdrejta ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Teksa ka komentuar shtrirjen...

Sociale 20:35 - 7 Prill, 2018

Debatet për LGBT/ Shpërthen Nikollaj: Ja çfarë duan të dëgjojnë shqiptarët

Kreu i Konfederatës së Sindikatave të Shqipërisë, Kol Nikollaj nëpërmjet një deklarate për mediat ka reaguar në lidhje me debatet e fundit për komunitetin LGBT. Nikollaj...

Aktualitet 19:04 - 28 Mars, 2018

Debati për LGBT/ PD: Nuk duhen lejuar të…

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ishte i pranishëm në rubrikën opinion, në studion e televizionit News24, ku ndër të tjera komentoi edhe debatin e ditëve...

Aktualitet 19:22 - 27 Mars, 2018

“As më pak e as më shumë”/ Drejtoresha e Ramës këmbëngul: Në Shqipëri duhet të ketë 300 mijë anëtarë të LGBT

Mbrëmjen e djeshme në studion e emisionit “Tonight” të gazetares Ilva Tare, është trajtuar çështja e aktiviteteve të LGBTI në shkolla, ku ndër të ftuarit ishte...

Sociale 14:22 - 27 Mars, 2018

Fakte të tjera/ Ja mashtrimi i LGBT me fëmijët

Avokati Altin Goxhaj vijon të denoncojë fushaten e LGBT nëpër gjimnazet e Tiranës. Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Goxhaj shkruan se...

Sociale 22:34 - 26 Mars, 2018

Mërtiri: Psikiatrit shërojnë gay-t/ Karaj: Duhet të gjobitesh

Dhënia e seminareve në shkolla publike për çështjet LGBT ka nxitur debatin në studion e “Tonight Ilva Tare” në Ora News. Sociologu Ergys Mërtiri ka hasur...

Aktualitet 21:45 - 26 Mars, 2018

VIDEO/ Deputetja e Bashës: Duhet futur në tekstet shkollore koncepti i martesave gay (sot mendon ndryshe)

Një vit më parë, Orjola Pampuri, në atë kohë sociologe, thoshte se në tekstet shkollore duhet futur koncepti i martesave gay. Por, tashmë që është bërë...

Aktualitet 21:22 - 23 Mars, 2018

Orë edukative nga LGBT në gjimnazet e Tiranës/ Reagon Ministria e Arsimit

Pas denoncimeve të njëpasnjëshme në rrjetet sociale, lidhur me vizitën e komunitetit LGBT në gjimnazet e Tiranës ku kanë zhvilluar orë edukative, ka reaguar edhe Ministria...

Politikë 22:48 - 22 Mars, 2018

Skandali/ LGBT mësyn nxënësit, u mësojnë të rinjve në ambientet e shkollave të mesme publike eksperiencat homoseksuale

Nuk rreshtin perfaqesuesit e LGBTI ne perpjekjet e tyre per te ‘socializuar’ te rinjte, kryesisht te shkollave te mesme kryesore te kryeqytetit, me kauzen e tyre...

Aktualitet 21:52 - 21 Mars, 2018

Denoncim/ Veliaj çon 2 transeksualë nëpër shkolla tu mësojnë fëmijëve…

Avokati Altin Goxhaj, ka vijuar me sulmet ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, që sipas tij po çon shkollë më shkollë dy transeksualë që...

Aktualitet 14:02 - 4 Tetor, 2017

Amerika voton kundër LGBT-së në OKB ndërsa Shqipëria voton pro

Administrata  e Trump urdhëroi përfaqësuesit e vet diplomatikë të votonin kundër një projekt resolute të Këshillit të të Drejtave të Njeriut të OKB-së përsa i përket...

Aktualitet 17:56 - 24 Shtator, 2017

LGBT me deputetë në Parlament?

Nga Artur Ajazi Duket se gjithçka e keqe për ne shqiptarët, po kthehet në normalitet, po kthehet si modë, e cila mundohet tu imponohet shumicës, institucioneve,...

Aktualitet 19:32 - 8 Shtator, 2017

Një lajm i mirë për LGBT-të shqiptarë

Së shpejti në Shqipëri do të vihet në funksionim një linjë telefonike e dedikuar miqësore për personat e kategorisë LGBT. Kjo linjë do t’u shërbejë vecanërisht...